“Filozoflar dünyayı yalnızca yorumlamışlardır, oysa sorun onu değiştirmektir.” Karl Marx 
Emlak Blogunuzda Konuk Yazarlara Yer Vererek Profesyonelleşin

Bir blog kurmak, firmaların pazarlama ve marka duyurma amacıyla başvurdukları etkili bir yöntemdir. Kendi markanız altında alıcı ve satıcıları bilgilendirdiğiniz ve onların akıllarına takılan soruları cevaplandırdığınız bloglar, sizin akılda kalıcı olmanıza da fayda sağlar.

Bir blog, en basit haliyle bile yararlı olabileceği gibi, bloglar üzerinden farklı yollara da başvurulabilir. Örneğin blogda röportajlar yaparak paylaşmak veya podcast, video tarzı daha dikkat çekici içerikler yayınlamak gibi… Bunlardan bir tanesi ise hepsinden ayrılarak yarattığı etki ile daha da ön plana çıkar. Konuk yazarların yazılarına yer vermek.

Konuk yazar, bloğunuzun içeriği ile ilgili uzman bir kişi olmalıdır. Dolayısıyla bloğunuzda uzman kişilerin yazılarına yer vermeniz, okurların ve takipçilerin gözünde kendinizi daha profesyonel bir zemine oturtmanızı sağlar.

Konuk Yazar Bloglarının Etkili Olabileceği Gayrimenkul Alanları

Niş pazarlama

Blogunuzda konuk yazarlara yer vermeniz, her zaman için niş pazarlamanızda sizi bir adım öne çıkarır. Niş pazarlama hedefleri olan gayrimenkul profesyonellerinin kitlelerine ulaşmaları için son derece etkileyici bir pazarlama yöntemidir. Sadece hedeflediğiniz satış kitlesine yönelik paylaşacağınız içerikler çok daha kaliteli, özenli olacaktır ve konuk yazarların yazıları ile her konu daha güvenilir bilgiler haline gelecektir.

Marka bilinirliği

Konuk yazar yazılarına sahip bir blog, özellikle sektöre yeni girmiş gayrimenkul profesyonellerinin kendi isimlerini ve markalarını duyurmaları için mükemmel bir seçenek olabilir. Yolun başında henüz yanınızda kimse yoktur, sizi kimse tanımaz ve ne yapacağınızı bilemezsiniz. Oysa bir blog yardımıyla ve bu bloga yazmalarını tavsiye edeceğiniz konuk yazarların yazıları ile kendinizi daha profesyonel bir zemine taşıyabilirsiniz.

Link binası

Link binası dediğimiz şey, sizin internet ortamında ulaşılabilirliğinizi ve yaygınlığınızı arttırmanızdır. Bloğunuzda yayınlayacağınız tüm konuk yazıları, sizin daha popüler bir alana yayılmanızı sağlayacaktır. Tık sayınız ve size ulaşan sayısı artar.

Konuk Yazar Fırsatları Bulmak İçin Bunları Yapın

Google, her zaman için en iyi bilgi kaynağıdır. Eğer bir sorunuz varsa Google’a sorabilirsiniz. Bu anlamda, konuk yazar araştırması yapmak için de Google iyi bir kaynaktır.

Aşağıdaki birkaç anahtar kelime yapısını kullanarak Google’da aratma yapabilir ve bloğunuz için konuk yazılar ve konuk yazarları fırsatlarına ulaşabilirsiniz:

“bizim için yazın” + “emlak”

“yazar” + “emlak”

“konuk yazar” + “emlak”

Buradaki emlak kelimesi yerine gayrimenkul kelimesi de kullanılabilir. Arama seçeneklerinizi genişletebilirsiniz.

Konuk Yazılarını Onaylarken Bunlara Dikkat Edin

- Konuk yazarın sizin yayın kriterlerinize uyum sağlayacağından emin olun.

- Varsa daha önce yayınlanan diğer makalelerine göz atın.

- Kısa sürede biten ve araştırma yapılmaksızın hazırlanan makaleleri pek kabul etmeyin.

- Makalelerin kolay okunabilir olması için, içerisinde rakamlar ve ara başlıklar kullanmalarını isteyin.

- Makalelerin ne kadar tık veya link getireceğine değil, içeriğinin kalitesine dikkat edin.

- Kelime sayısına bağlı kalarak yazmalarını istemeyin, ama minimum sınır belirleyebilirsiniz.

- Makaleleri yayınlamadan evvel mutlaka bir editör gözünden geçirin ve varsa dilbilgisi, yazım, imla hatalarını düzeltin.

- Konuk yazarın blogunuzda yazısını paylaşmasına izin verdiğine dair yazılı ve imzalı bir evrak düzenleyin.

Emlakbroker.com’dan bir not: Eğer emlakbroker.com’da konuk yazar olarak yazılarınızın yayınlanmasını istiyorsanız, bize hemen ulaşabilirsiniz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

DİĞER HABER
24 Aralık 2019