"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Brokerlarının Emlak Danışmanlarına Sağladığı Avantajlar

Profesyonel bir emlak danışmanı olmak isteyen birçok kişinin, planlamış olduğu kariyer noktasına ulaşabilmesi vereceği önemli kararlara bağlı. İşin başlangıç aşamasında vereceği kararları baskı altında, aceleyle yada tam düşünmeden vermesi durumunda iyi bir başlangıç noktası oluşturamayacağı gibi hayal ettiği başarılı bir kariyer hedefine de ulaşabilmesi mümkün olmayacaktır.

Karar verme sürecinizi netleştirmek, üzerinizdeki baskıyı hafifletmek adına, profesyonel ve güvenilir bir emlak brokerı çatısı altında emlak danışmanlığına başladığınız andan itibaren elde edeceğiniz avantajlar yazımızın devamında.

Verilere Erişim Kolaylığı

Emlak profesyonellerinin can damarı ve tek sermayesi sahip olduğu portföydür. Emlak brokerımız, portföyümüz için ihtiyaç duyduğumuz piyasa bilgileri, bölgesel bilgiler, müşteri bilgileri gibi birçok veriye ulaşabilmemizi sağlayacak imkânları bize sunar. 

Bu sağlanan imkânlar doğrultusunda siz de kendi çabalarınızla kendi portföyünüzü kolaylıkla oluşturursunuz.

İmkânlardan Faydalanma!

Bağlı bulunduğunuz emlak brokerının belirli oturmuş bir düzeni ve sistemi vardır. Bu düzen içerisinde ihtiyacınız olan reklam, pazarlama, tanıtım hizmetleri, broşür, kartvizit gibi materyallerin sağlanması, müşteri gezilerinde kullanılacak araç, benzin gibi ihtiyacınız olan her imkânı emlak brokerınız sizin için seferber eder.

Bahsettiğimiz araç gereçlerin yanında, emlak brokerınızın faaliyet gösterdiği bölgedeki tanınmışlığı ve güvenilirliği de bir imkândır. Bu tanınmışlık size olumlu ya da olumsuz sonuçlar yaratabilir. Seçiminizi yaparken bu ufak ama önemli detayı da değerlendirmeniz gerekir.

Biri Sorumluluk mu dedi?

Bütünü oluşturan parçanın sorumlulukları mı yoksa parçası olduğunuz bütünün sorumlulukları mı daha zordur?

Emlak brokerının birçok sorumluluğu vardır; ofis içi düzen, personel görev dağılımı, müşteri ve toplantı organizasyonları, pazarlama faaliyetleri gibi pek çok organizasyonun planlaması sizin görevleriniz arasında değildir. Siz sadece kendi satışlarınızla alakalı görüşmelerinizin ya da emlak brokerınızın yönlendireceği görevlerle sorumlu olursunuz.

Atacağınız gole konsantre olmak için bütün gücünüz ve zamanınız sizin kontrolünüzdedir.

Eğitimse eğer, her şeye değer!

Müşteri diyalogları, alıcı-satıcı psikolojileri, portföy oluşturma teknikleri, fotoğraf çekimi, etkili sunum vs. gibi ihtiyacınız olan bütün eğitimleri emlak brokerınız size vermekle yükümlüdür. 

Sektörün içerisinde gerek deneyimleriyle gerekse de katıldıkları seminerlerle elde ettikleri eğitimleri, en kısa zamanda size aktarmak isterler.  Alacağınız bu eğitimler, mesleğinizde hızla ilerleyerek iyi bir kariyere adım adım yaklaşmanızı sağlayacaktır. 

Emlak satış taktiklerine ve emlak pazarlama tekniklerine bu eğitimler sonucunda hakim olmanız demek, başarılı satışlar gerçekleştireceğiniz anlamına gelir.

Kendi sermayenizi oluşturma fırsatı!

Emlak brokerlarının yanında çalışmanın en özel avantajı, sağlamış olduğu imkânlarla çalışma süresi boyunca gerek müşteri çevresi, gerekse bulunduğunuz bölgede iletişim kurduğunuz potansiyel alıcı ve satıcı müşterilerle kendi portföyünüzü oluşturma fırsatını yakalamış olursunuz.

Sağlanan imkânlar ve kişisel iletişim becerileriniz sayesinde elde ettiğiniz müşteri portföyünüzle güçlü bir sermayeye sahip olursunuz.  

İhtiyacınız olan deneyimleri elde ettikten sonra tercihinize göre kendi ofisinizi kurabilme yetisine de sahip olursunuz.

Takım Ruhu

Emlak brokerlarıyla birlikte çalışmak aynı zamanda diğer danışmanlarla birlikte oluşan takım ruhunu da yakalama fırsatını sunar. Takım ruhuyla hareket eden guruplar, sorumluluklarının stresini ekip içindeki arkadaşlarıyla paylaşır, hedefe odaklanmak için ihtiyacı olan motivasyonu sağlar.

En basit örnekle; yapacağınız alım-satım görüşmelerinde takım arkadaşlarınızın desteğini ve yardımını arkanızda hissettiğiniz zaman nasıl bir özgüvenle hareket edeceğinizi düşünebilirsiniz.

Sonuç

Başarı odaklı tam bir motivasyonla, disiplinli bir çalışma prensibi edinen her emlak profesyoneli, tercih ettikleri emlak brokerlarının çatısı altında sağlanan imkânları avantaja çevirerek pekala bu sektörde hayal ettiği noktaya ulaşabilir.

Emlak danışmanlarının kariyer planlaması yaparken dikkat etmeleri gereken tek nokta emlak brokerlarının kendilerine  sağlayacağı imkânların tek başına yeterli olmayacağını bilmeleri gerekir.

Profesyonel ve saygın bir kariyere sahip olma ve hızlı para kazanma fırsatını yakalamanın en temel unsuru, her bir emlak profesyonelinin girişimci ruhuyla hareket etmesi gerekliliğidir.

DİĞER HABER
31 Ocak 2023