"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Danışmanları, Potansiyel Müşterilerinin Çoğunluğu İçin Hala Facebook'a Güveniyor

Tüm Emlakçıların %50'sinden fazlası, en iyi potansiyel müşteri yaratan teknoloji araçları için sosyal medyaya güveniyor. Sosyal Medya, emlak endüstrisinde yeni müşteri kazanımı için gidilecek en etkili araç olmaya devam ediyor.

Nar tarafından yeni yayınlanan bir ankette, emlak anketine katılan emlakçıların %90'ı Facebook kullandıklarını belirtti. Danışmanlar/Brokerlar tarafından kullanılan ikinci ve üçüncü favori sosyal medya uygulamaları sırasıyla, % 52 Instagram ve  %48 Linkedin oldu.

Danışmanlar Sosyal Medyayı Nasıl Kullanıyor?

Danışmanlar ve Brokerlar, sosyal medyanın mevcut müşterileri ile ilişkiler kurmalarına ve sürdürmelerine ve listelerini tanıtmalarına yardımcı olacağı umuduyla sosyal medyayı iş yapmak için kullanıyor.

Bununla birlikte, danışmanların şaşırtıcı bir şekilde %54'ü sosyal medyayı kullanmayı sevdikleri için veya sosyal medyanın müşterileriyle bağlantı kurmada özellikle etkili olduğunu düşündükleri için değil, yalnızca kullanmalarının beklendiğini düşündükleri için kullandıklarını ifade ediyor.

Öte yandan, emlakçıların %93'ü müşterileriyle metin yoluyla bağlantı kurmayı tercih ediyor. Emlakçıların iletişim tercihleri ​​açısından telefon görüşmeleri ve e-postalar mesajlaşmadan sonra geliyor.

Emlakçıların günlük olarak kullandığı araçlar şunları içeriyor:

  • %96'sı akıllı telefon kullanıyor.
  • E-postaya erişmek için %95
  • %57 sosyal medya uygulamalarına erişmek için
  • GPS'e erişmek için %49
  • Belgelerine erişmek için %44
  • %92'si dizüstü veya masaüstü bilgisayar kullanıyor
  • %64'ü cep telefonu kullanıyor (internet/e-posta yok)
  • Danışmanların %69'unun bir web sitesi var
  • %47'sinin web siteleri şirketleri tarafından sağlandı
  • Yaklaşık %25'i kendi web sitelerini geliştirdiklerini söyledi

Firmalar ve Aracı Kurumların Sosyal Medya Kullanımına Yönelik Yönergeleri Var

Çoğu aracı kurum ve firma, bunların yaklaşık %67'si, danışmanlarının kullanması için sosyal medya yönergeleri geliştiriyor. Bu %67'nin %20'sinde aracıların profesyonel hesapları için sosyal medya yönergeleri, %34'ünün hem danışmanlarının hem profesyonel hem de kişisel hesapları için yönergeleri ve %5'inin yalnızca aracılarının kişisel hesapları için sosyal medya yönergeleri bulunuyor.

Sosyal Medyada Geleceğe Bakış

Çoğu emlak şirketi, aracı kurumlarına siber güvenlik önlemleri sağlıyor. Danışmanların %73'ü önümüzdeki 12 ay içinde elektronik imza teknolojisini kullanacaklarına söylüyor; Danışmanların %53'ü sosyal medyayı kullanacaklarını ve %47'si gelecek yıl yerel listeleme servislerini kullanacaklarını düşünüyor.

Sosyal medyaya bu kadar güvenmekle birlikte, danışmanların %41'i teknolojiyi anlama ve ayak uydurma konusunda sallantıda olduklarını düşünüyor. Açıkçası, aracı kurumlar ve emlak ofisleri, danışmanlarına üretkenliği, kârlılığı ve danışmanların güven seviyelerini artırmak için devam eden teknik eğitimleri sağlamakla iyi verim alacaktır.

DİĞER HABER
19 Ekim 2021