"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Devi Levievs, Tinder Dolandırıcısına İsmini Çaldığı İçin Dava Açtı

Netflix'in popüler belgeseli Tinder Avcısının sahtekarı Shimon Hayut'un dolandırıcılık yöntemleri onun peşini bırakmıyor: İsrailli elmas ve emlak kralı Lev Leviev'in ailesi tarafından dava ediliyor.

Times of Israel'in haberine göre, Netflix belgeseline konu olan "Tinder Dolandırıcısı, Leviev'in oğlu gibi davrandığı ve soyadını benimsediği için dava ediliyor. Dava, Tel Aviv Sulh Ceza Mahkemesi'nde açıldı.

Dava avukatlarının yaptığı açıklamada, "Shimon, uzun bir süre boyunca Lev Leviev'in oğlu olduğuna dair yanlış bir izlenim verdi ve (maddi olanlar dahil) birden fazla menfaat elde etti, bunların hepsini yalan ve sahtekarlıklarla yaptı" iddiasında bulunuyor. “[Leviev ailesi] bu yardımların masraflarını ödeyecek ve üstlenecek.” dedi.

Lev Leviev ve Tinder Avcısı

Bu davanın kazanılması durumunda, kurbanlarını hedef alırken Simon Leviev adını kullanan Hayut tarafından dolandırılan kadınlara yardımcı olabilir. Times of Israel'e göre bir avukat Hayut'tan alınan paranın kurbanlara bağışlanacağını söyledi. İçlerinden bazılarının dolandırıcıya kaptırdıkları paranın beş ve altı haneli rakamlar olduğunu söyledi.

Tinder avcısı için karar verildi: Artık platformu kullanamayacak - Son  Dakika Güncel Haberler
Tinder avcısının sahte hesapları

Lev Leviev'in çocuklarından biri NBC News'e bir açıklama yaparak Hayut'un adaletle yüzleşmesini umduğunu söyledi. Chagit Leviev, "Shimon Hayut, ailemizin kimliğini çalan ve kurbanları dolandırmak için itibarımızı sömürmeye çalışan bir dolandırıcıdır," dedi. "Gerçek kimliğinin ve eylemlerinin küresel olarak ortaya çıkmasından dolayı rahatladım ve umarım bu, vicdansız eylemlerine bir son verecektir."

Tinder Avcısı'ndan Netflix belgeseline yanıt: Kadınları dolandırmadım, bu  da yeni kız arkadaşım - 20.02.2022, Sputnik Türkiye
Dolandırıcının lüks hayatı

Belgeselde Hayut, flört uygulamaları aracılığıyla bulduğu kadınlardan milyonlarca doları dolandırmasına yardımcı olmak için aile adını gasp ediyor. Kadınları fahiş randevulara ve tatillere götüren Hayut, dolandırdığı kadınlardan haksız kazançlar kullanarak pahalı hesapları ödemek için bir yalan uyduruyor. Düşmanlarının onu takip etmemesi için kurbanlarını kredi limitlerini açmaya ikna ediyor. Birkaç kurban ve bir Norveçli gazeteci ekibi, uzun zamandan beri takipte oldukları Hayut'u ifşa etti.

El sujeto de Tinder Swindler responde al documental True Crime de Netflix |  La Mazmorra del Friki
Kaçınılmaz son

Aralık 2019'da Hayut, İsrail'de 15 ay hapis cezasına çarptırıldı, ancak bu cezanın yalnızca beşte birini yattı. Times of Israel'e göre Hayut, üç kadını dolandırmaktan suçlu bulunduktan sonra iki buçuk yıl Finlandiya'da bir hapishanede yattı.

DİĞER HABER
03 Mart 2022