"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Franchise Markalarının Savaşı: Bu Savaşın Galibi Hangi Emlak Markası Oldu?

 Lucidpress adlı içerik şirketi, tüketicilerin en iyi emlak markalarını ne kadar iyi tanıdığını ve emlak profesyonellerinin bir bütün olarak sektör markasını nasıl derecelendirdiğini gösteren bir anketin sonuçlarını açıkladı.

Gayrimenkul profesyonelleri, markalarının sektördeki konumuna değer veriyor: Bunu bir emlak şirketinin başarısının en önemli marka bilinci oluşturma unsuru olarak ilk sırada görüyorlar. Bu sıralamayı uygulama veya web sitesindeki kullanıcı deneyimi takip ediyor. Gayrimenkul profesyonellerinin sadece %11'i logonun şirketlerinin başarısı için en önemli marka unsuru olduğunu söylüyor.

Tüketiciler söz konusu olduğunda, logolar marka bilinirliği için çok önemli. Ankete katılanların çoğu, Coldwell Banker, Keller Williams, Berkshire Hathaway ve RE/Max gibi en iyi emlak markalarını yalnızca logolarından doğru bir şekilde tanımlayabildi.

Ancak, logonun bazı unsurları diğerlerinden daha belirgindi:

  • Tüketicilerin %84'ü, Berkshire Hathaway'i yalnızca yazı tipinden doğru bir şekilde tanımladı.
  • Tüketicilerin %91'i Coldwell Banker'ı renk şemasına göre doğru bir şekilde tanımladı.
  • Tüketicilerin %90'ı RE/Max'in görüntülerini (renkler ve balonlar) doğru bir şekilde tanımladı, ancak bu görüntüler olmadan yalnızca %63'ü yazı tipini doğru bir şekilde tanımlayabildi.
  • Tüketicilerin %81'i Keller Williams'ı renk şemasına göre doğru bir şekilde tanımladı.
  • Tüketicilerin yalnızca %30'u, yakın zamanda yeniden markalaşma konusundaki kafa karışıklığı nedeniyle Century 21'in mevcut logosunu doğru bir şekilde tanımlayabildi.

Century 21'in kısa süre önce yeniden markalaşması sadece tüketicileri etkilemedi. Gayrimenkul uzmanlarının çoğunluğu (%56), Century 21'in yeniden markalaşmanın başarılı olduğunu düşünmüyor.

 Gayrimenkul uzmanları, tüketicilerin en iyi emlak franchise markalarını ne kadar iyi bildiği ve tanıyabileceği konusunda da haklıydı: Profesyonellerin %84'ü tüketicilerin en iyi gayrimenkul markalarını bir bakışta çok iyi tanıyabileceğine inanıyordu.

10 Inspirational Quotes for your Real Estate Business - Animoto

Ankete göre, en iyi markaların en çok tanınandan en az tanınana göre sıralaması şöyle:

  • Coldwell Banker %91 doğru cevapla en çok tanınan marka oldu.
  • Re/Max, %90 ile ticari markasıyla en çok tanınan ikinci marka oldu.
  • Berkshire Hathaway, tüketicilerin %84'ünün yazı tipini tanımasıyla üçüncü sırayı aldı.
  • Keller Williams, %81'i renk şemasına göre doğru bir şekilde tanımlayarak dördüncü oldu.
  • Century 21, yeni logo konusundaki kafa karışıklığı nedeniyle sonuncuydu ve tüketicilerin yalnızca %30'u logoyu doğru tanımladı.
DİĞER HABER
15 Aralık 2021