"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Haritaları Beklentileri Etkiler Ve Bir Bölgenin Potansiyelini Gösterir

Şirketler, yeni bir iş veya yeni bir şube için konumları değerlendirirken, bir bölgenin satış, büyüme ve değer potansiyelini belirlemek için çevredeki konumu değerlendirmeyi sever. Yakındaki perakende ve olanakları gösteren bir emlak haritası, potansiyel müşterilere perakende alışveriş mağazaları ve bankalar, spor salonları, tıbbi tesisler, restaurantlar ve daha fazlası gibi yerleri gösteren kapsamlı, görüntülemesi kolay bir hava haritası sunar.

Haritalar ve fotoğraflar, harika bir teklif sunumu , emlakçı değer görüşü, emlak broşürü ve diğer ticari emlak pazarlama materyalleri için olmazsa olmazlardan biridir.

Zamandan tasarruf edin

Bir müşteri için bölge haritası sağlayarak, potansiyel ticari gayrimenkul müşterilerine, bölgeyi araştırmak ve değerlendirmek için zamandan ve masraflardan tasarruf sağlayan bir hizmet sunarsınız. Bölgede tanıdık perakende işletmeleri görmek veya olmaması, müşterilerin konumun ihtiyaçlarına uygun olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olabilir.

Bir emlak haritasına sahip olmak, sağlanan talep listesine göre potansiyel müşterilere göstermek için emlak ararken acenteler ve şirketler için de inanılmaz derecede faydalıdır. Müşteriler, bir konumun alışveriş merkezinde, hastane yakınında, mahalleye yakın ve daha fazlasını olup olmadığını harita üzerinde kolayca keşfedebilir.

Müşteri katılımını artırın

Yapılan bir araştırma sonuçlarına göre, emlakçıların yüzde 70'inin emlak web siteleri var. Ancak, siteden hemen çıkma oranı veya bir mülk listeleme sayfasından ayrılanlar yüzde 50'nin üzerinde kalıyor. Müşterilerin bir web sitesini terk etmelerinin ana nedenleri amatör sayfa tasarımı, etkileşimi teşvik etmeyen statik sayfalar, ilgili bilgi eksikliği ve görsel ilgi eksikliği olarak öne çıkıyor.

Forbes dergisi, verileri görselleştirerek hemen çıkma oranlarının azaltılabileceğini öne sürüyor. “Biz görsel yaratıklarız. Ziyaretçileriniz geri dönüyorsa, bunun nedeni ilgilerini çekecek yeterli görsel içeriğin olmaması olabilir.”

İlgili verileri görsel olarak hoş bir şekilde görüntülemek, ziyaretçileri çekebilir ve onları mülk, şirket veya emlakçı hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik edebilir. Etkileşimli aktivite haritalarının, önemli bilgilere hızlı erişim sağlayarak web sitesi ziyaretçilerinin katılımını önemli ölçüde artırdığı biliniyor.

Potansiyel müşteriler, herhangi bir potansiyel kiracı veya yatırımcı için kilit karar faktörleri olan bölge ve neyin mevcut olduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Bölgenizi genişletin

Etkileşimli haritalar kullanırken emlakçılar, liste sundukları bölgeyi genişletebilir. Harita, sık ziyaret edilen bölgelerden daha uzaktaki bir bölgedeki dükkanlar ve olanaklar hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Bir bölge hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, daha fazla erişimle mükemmel müşteri hizmetleri sağlama yeteneğinizi artırır.

Etkileşimli ve statik

Emlak haritaları hem statik hem de etkileşimli çeşitlerde yapılabilir. Statik bir harita, özel olarak seçilen bir bölge için ilgi çekici noktaları gösterir ve yakınlaştırma veya uzaklaştırma veya yakındaki diğer alanlara bakma gibi işlevlere izin vermez. Statik haritalar, el ilanları veya basılan diğer ticari emlak pazarlama materyalleri için harikadır.

Etkileşimli emlak haritaları çok daha ilgi çekicidir ve kolayca güncellenebilir. Etkileşimli haritalar, yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmanıza ve yakındaki alanlara bakmanıza olanak tanır. Ayrıca, kolaylıkların ulaşım, yemek, okullar, marketler, eğlence ve dükkanlar gibi türlere göre sıralanmasına izin verir.

Olanakları ve perakende satış yerlerini gösteren etkileşimli bir emlak haritasına sahip olmak, bir bölgenin potansiyelini gösterir, mülkle potansiyel olarak ilgilenenlerin ilgisini çeker ve daha fazla izleyiciyi satışa dönüştürür. Haritalar, herhangi bir gayrimenkul pazarlama planı için sahip olunması gereken önemli bir araçtır.

DİĞER HABER
03 Mart 2023