"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak için Google İşletme Profili: Emlakçılar Bir Sayfa Oluşturmalı mı?

Gayrimenkul işinizi pazarlamak her zaman inanılmaz derecede önemli bir görev olmuştur. Emlak işinde müşteri bulmadan başarılı olamazsınız. Günümüzün 7/24 bağlantılı dünyasında, emlakçıların sosyal medya pazarlamacısı olabilmelerinin ve gerçek bir dijital pazarlama stratejisine sahip olabilmelerinin en etkili yollarından biri, hepimizin sahip olduğu internet gerçeğinden yararlanmaktır. 

Kendi pazarlama planlarınız için seçebileceğiniz onlarca dijital pazarlama teknolojisi var ve hangisine odaklanmak istediğinizi kolayca seçebilirsiniz. Yine de, üzerinde uyumamanız gereken bir şey varsa, her zaman arama motoru devi Google tarafından sağlanan İşletme Profili'dir.

Emlak işiniz için Google İşletme Profilinizi kullanma ve kendi sayfanızı oluşturmanız gerekip gerekmediği hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Google İşletme Profili Nedir?

Google İşletme Profilinizi emlak pazarlaması ve başarı için kullanmanın harika yollarına girmeden önce, bunun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamanız gerekir. İşletme Profili, Google'ın hazırladığı yeni bir hizmet değil. Aslında, düşündüğünüzden daha uzun süredir var – sadece biraz yeniden markalaşma sürecinden geçti. Google My Business uygulaması olarak muhtemelen ona daha aşinasınız. Aslında, geçmişte bile kullanmış olabilirsiniz!

Şu anda adı ne olursa olsun, Google İşletme Profili, yerel işletmelerin Google'ın arama hizmetlerinde nasıl göründüklerini yönetmelerine olanak tanıyan paha biçilmez bir araçtır. Ücretsiz hizmet, işletmenizin Google Arama ve Haritalar sonuçlarında kişiselleştirilmiş bir şekilde ayrıntılı olarak listelenmesi için fırsatlar sunar. Bu şekilde ofisiniz ve çalışma saatleri, iletişim bilgileri, resimler ve hatta benzersiz teklifler gibi önemli bilgileri sağladığınızdan emin olursunuz. 

Peki Emlak Ofisleri ve Danışmanlar için Neden Google İşletme Profilini Kullanmalısınız?

Burada tamamen açık olalım: Google, internet arama pazarında mutlak bir hakimiyete sahiptir. Hatta araştırmalar 2022 Nisan ayı itibariyle Google'ın yüzde 92 pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Yani örneğin birisi “yakınımdaki emlakçıları” aradığında siz de web aramalarında çıkmak istiyorsanız burada kayıt oluşturmanız iyi olur - Google'ın arama altyapısında işletme bilgilerinizi doğru bir şekilde listeleyin!

Ve yerel arama, Google'ın en büyük avantajlarından biridir. Birisi ülke genelinde yer değiştirmiyorsa, yerel mahallelerde sizin gibi emlakçılar arıyorlar. Sizin ve hizmetleriniz hakkında birçok yararlı bilgi içeren eksiksiz bir Google İşletme Profiline sahip olmak, arama sonuçlarında her zaman daha fazla dikkat çekecektir. Gayrimenkul kadar rekabetçi profesyonel bir pazarda, kalabalığın arasından sıyrılmak mutlak bir zorunluluktur.

Emlak için Google İşletme Profili Kişisel Markanızı Oluşturmak İçin Harika

Gayrimenkul işiniz için Google İşletme Profilini kullanmayı düşünmenin bir başka inanılmaz nedeni de bu aracın profesyonel markanızı kişiselleştirilmiş bir şekilde sergilemek için ideal olmasıdır. İşletme profili, görüntüleri ve diğer içerik türlerini paylaşma yeteneği sayesinde, yerel emlak piyasasındaki uzmanlığınızı gösterebilir ve potansiyel yeni müşterilerle yakınlık kurabilirsiniz. 

Google İşletme Profili, yararlanabileceğiniz inanılmaz bir kaynak olan müşteri derecelendirme ve inceleme işlevlerine de sahiptir. Sizinle tatmin edici ve olumlu etkileşimler kuran gerçek müşterilerin bıraktığı referanslar çok değerlidir, çünkü insanlar bu derecelendirmelere ve incelemelere kesinlikle dikkat eder. Aslında, bir emlakçının kendilerine uygun olup olmadıklarını görmek için yerel işletmelere bakan kullanıcıların yüzde 97'si bu çevrimiçi incelemelere güveniyor.

Google İşletme Profili Oluşturmak Daha Kolay Olamazdı

Emlak uzmanları için bir Google İşletme Profili oluşturmanın bu kadar avantajlı olmasının bir başka harika nedeni, bunun yalnızca ücretsiz bir hizmet olması değil, aynı zamanda işletme profilinizi oluşturmanın basit ve karmaşık olmayan bir mesele olmasıdır. Google İşletme Profili sayfasında gezinmek veya hatta mobil uygulamayı indirmek bile profilinize erişmenizi, profilinizi istediğiniz içerikle doldurmanızı ve hatta nerede olursanız olun müşteri sorularına veya yorumlarına yanıt vermenizi kolaylaştırır.

Kendiniz ve işiniz hakkında ne kadar ayrıntılı bilgi paylaşırsanız, potansiyel müşterilerin dikkatini çekme şansınız o kadar artar. Ancak aynı zamanda ne kadar bilgiyi ve ne tür bilgileri halkla paylaşacağınızı siz seçersiniz. Bu esneklik, kullanıcıların randevu planlaması ve hatta anında yanıt için size doğrudan mesaj gönderme seçenekleri olduğundan, arama kullanıcılarının size kaç şekilde ulaşmasını istediğinizi de kapsar.

Müşteri Deneyimini Geliştirmek

Sonuç olarak, Google İşletme Profili, emlak işinizde çevrimiçi olarak karşılaşan herkesin olumlu bir izlenim bırakmasını sağlamak için önemli bir araçtır. Google Haritalar aracılığıyla sağlam ve bilgilendirici bir çevrimiçi arama profiline sahip olmak, eksiksiz ve yararlı bilgiler için Google sonuçlarında arama yapmak için harcadığınız zamana ve çabaya değer verdiğinizi gösterir ve bu, genellikle, potansiyel müşterilerin işletmenize diğerlerine göre daha olumlu bakmaları anlamına gelir. 

Bir Google İşletme Profili oluşturmak ve yönetmek zaman ve çaba gerektirir mi? Tabii ki öyle. İlgili bilgileri yalnızca başlangıçta doldurmanız değil, aynı zamanda güncel kalması için zaman içinde korumanız gerekecektir. Ayrıca, incelemelerde soru soran veya yorum bırakan kullanıcılarla tam olarak ilgilenmeniz gerekir. Sonuç olarak, her şey müşteri deneyimlerini geliştirmek ve hem yeni müşterilerle hem de eski müşterilerle güçlü ilişkiler kurmanızı sağlamakla ilgilidir. 

Son Bir Şey Daha :) Google İşletme Profilinizi Kullanın

Emlak danışmanları sıkı ve disiplinli çalışmaya yabancı değiller. Ayrıntılı bir Google İşletme Profiline sahip olmak, biraz zaman ayırmaktan fazlasını gerektirir, ancak aynı zamanda, bu yatırımın hesaplanamayacak potansiyel getirisi olan Google'da inanılmaz müşteri dönüşleri sağlarsınız. Halihazırda kendi Google İşletme Profiliniz yoksa veya profilinizin güncellenmesi gerekiyorsa, şimdi bunu yapmanın tam zamanı!

DİĞER HABER
27 Haziran 2022