"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak İşinizde İsim Yapmanız Gereken 10 Soru

Gayrimenkul satış işindeyseniz ama kimsenin sizden haberi olmadığını düşünüyorsanız, o zaman büyük olasılıkla bir marka sorununuz var.

Her emlak profesyonelinin arzu ettikleri iş vızıltısını elde etmek için saygı duyması ve öncelik vermesi gereken kritik bir kelime dağarcığına sahiptir: Tutarlılık.

Geçmişte damgalama, “suçluların üzerine kızgın demirle konan bir işaret” olarak kullanılıyordu. Evet! Suçlular “damgalandı” ve halk tarafından tanınmaları için ayrı tutuldu. Tek kelime etmeden o kişinin kim olduğuna dair mesaj gönderen bir izdi bu damga,

Bugün, mesajımızın suçlularla hiçbir ilgisi yok - bahsettiğimiz marka, kendiniz ve işiniz için güçlü bir marka yaratmakla ilgili. Peki, ilk bakışta alınan, beğenilen ve güvenilen bu kadar güçlü bir markayı nasıl geliştirirsiniz?

Diyelim ki emlak işinizin göz alıcı bir temsili olan iyi markalı bir logonuz ve kartvizitiniz var. Bu ilk izlenim potansiyel müşterinizi daha fazla bilgi için web sitenizi ziyaret etmeye teşvik eder.

Ve sonrası!

Korkunç bir web siteniz var. Kişiye özel değildir, bölgenizle ilgili içerik yoktur ve sadece dikkat çekicidir, gezinmek kolay değildir. Web siteniz kartvizitiniz ile aynı mesajı göstermez. Ve mesajınızın geri kalanıyla uyumlu değildir.

Examples of Perfect Real Estate Branding

MARKALAMA BAŞARISIZ.

Tutarlılık güven oluşturur. Tutarsızlık ve karışık mesajlar müşterinizin kafasını karıştırır, güveni sarsar ve onları diğer danışmanlara açık bırakır.  

Marka tutarlılığını göstermek için bugün ne yapabilirsiniz?

Özünde, yaptığınız her kişisel temasa yansıttığınız ve tasvir ettiğiniz şeyde tutarlılık anahtardır. Emlak danışmanları için tutarlılık, alım satım yapan insanlarla uğraşırken çok önemlidir. 

İşte emlak işinizin durumu hakkında bugün yapmanız gereken 10 önemli düşünce:

  • Emlak işinizin şu anki izlenimi nedir?
  • Mevcut marka kimliğiniz nedir? (yani, hizmetlerinizi diğer emlak hizmeti sağlayıcılarından ayıran ve tanımlayan ayırt edici adınız, logonuz, web tasarımınız veya ticari markanız.)
  • Tüm kanallarda potansiyel, mevcut veya geçmiş bir müşteriye her dokunduğunuzda markanız tutarlı bir şekilde tasvir ediliyor mu? (Her e-postada, sesli mesajda, metinde, sosyal medya gönderisinde ve benzerlerinde?)
  • Neden bu işi yapıyorsunuz? 
  • Nerede görülmek istiyorsunuz?
  • Markanızı hangi belirli kanallarda ve çevrimiçi mecralarda canlandırmanız gerekiyor?
  • Facebook'ta (ve diğer sosyal mecralarda) olmalı mısınız? Web siteniz nasıl? E-posta imzanız nedir?
  • Şu anda hangi emlakçıları ve emlak şirketlerini beğeniyorsunuz? (Beğendiğiniz markaları ve nedenlerini yazın, ardından tek tip bir marka yaratmada size rehberlik edecek bu listeyi kullanın.)
  • Hayran olduğunuz emlak markaları ile işletmenizin kamuoyu algısı arasındaki fark nedir?
  • Markanız için hangi iyileştirmeleri yapabilirsiniz? (Telif hakkı ihlallerinden kaçındığınızdan emin olun!)
DİĞER HABER
30 Ocak 2023