"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Kariyerinde Başarıya Giden Zen Yolu

Üretkenliğe takıntılı kültürümüzde, biyolojik olarak gelecekle ilgili kaygılarımız var. Sürekli olarak elimizdeki bir sonraki görevi düşünüyoruz (ve çoğu zaman endişeleniyoruz). Ve bizi daha iyiye değil daha fazlasına odaklanmaya zorlayan işlerimiz için astronomik hedefler belirliyoruz.

Rekabet dolu bir piyasada tutunabilmek için birçok emlakçı daha fazla potansiyel müşteri yaratmaya odaklanıyor. Müşteri kazanma stratejilerinin dışında unutulan bir konu olduğunu biliyoruz: Odaklanma

Hazır ol

Son zamanlardaki odak noktamız, günlerimizi üretkenlik derecesine göre ölçmeyi bırakmak ve onları mevcudiyet derecesine göre deneyimlemeye başlamak oldu. İster bir müşteriyle konuşuyor olun, ister hızlı bir bisiklet turuna çıkın, her göreve tüm dikkatinizi vermeye çalışın.

Bir emlakçı olarak, hazır bulunma yeteneği değerli bir beceridir (ve pratik gerektirir ). Ruhen ve bedenen hazır olduğunuzda, insanlarla otantik bir şekilde bağlantı kurabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

Anı Yaşarken (Ve Çalışırken) Ne Olur?

Ya bir müşteriyle öğle yemeği toplantısındayken, tüm dikkatinizi önünüzde oturan başka kişiye verdiyseniz? Bir sonraki toplantınız için zihinsel olarak hazırlanırken başınızı sallamak ve sadece yarım dinlemek yerine, orada olmaya odaklansaydınız ne olurdu?

Daha dikkatli bir dinleyici olurdunuz.

Öncelikle dinleme yetkinliğinizi olgunlaştırmalı sonra, karşınızdaki kişinin ne aradığı hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak takip soruları sormalısınız. Böylece, kişinin beden dilini okur ve söylenmeyen şeyleri anlarsınız. Daha iyi cevaplar verebilirsiniz. Hatta ikiniz arasında (Aynı takıma duyulan aşk? Aynı kasabada mı doğdunuz? Aynı müzik zevkine mi sahipsiniz?) bağlantınızı anında derinleştirecek alışılmadık bir ortaklık bile keşfedebilirsiniz. Karşınızdakini değerli hissettirirsiniz. O kişi, yoğun programınızdaki birçok randevudan sadece biri değil, aynı zamanda oturup konuşmaktan gerçekten keyif aldığınız biri olmalı.

Güçlü ilişkileri kuran şey budur. Bu nedenle orada olmak, 'üretken' olmaktan daha önemlidir.

Ve komik olan şu ki, şimdiye odaklandığınızda, aslında daha üretken olacaksınız, çünkü elinizdeki görev tüm dikkatinizi tek bir noktaya çekecek. Sizi yavaşlatacak herhangi bir dikkat dağıtıcı olmayacak.

Bu nedenle, bir dahaki sefere bir müşteriyi aradığınızda, ilk içgüdünüz çoklu görev yapmaksa - e-postanızı kontrol etmek veya konuşurken televizyonda son dakika haberleri izlemek - bu kötü alışkanlığınıza direnin. Bunun yerine, tüm dikkatinizi o ana verin. Tüm dikkatinizi ilişkiye verin. Hazır olun.

Kariyer başarısı ipucu nedir?

Yeni danışmanların emlak dünyasına adım atar atmaz bir yıl içinde milyoner olacakmış gibi kendilerini zorladığını görüyoruz. İlerlemelerini emsalleriyle karşılaştırma eğilimindeler ve birçoğu, kariyer başarısı ipuçları istemeyi sever. 

Bize sorarsanız, "Kariyer başarısı nedir?" Cevabımız yok. Fakat size işe yarayan bir kariyer başarısı ipucu verebiliriz.

Ancak nihayetinde bu soruya sadece siz cevap verebilirsiniz, “Kariyer başarısı nedir? ”sadece siz arayabilirsiniz bu sorunun cevabını. Kimse sizin için bir şey yapamaz. Başarıya olan açlığınız, nedenleriniz, hayattaki kendi değerleriniz ve ilkeleriniz tarafından tanımlanmalıdır. Kendiniz için kariyer başarısının ne olduğunu tanımlamanız gerekir.

Başarı, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. İlk adım kendinize şu soruyu sormaktır: "Kariyer başarısı nedir?" Her gün düşünmeniz gereken bir soru değil. Bunu düşünmek için zaman harcamanız gerekecek. Biliyoruz, cevap kolay gelmeyecek.

Bu soruyu kendinize sorun ve sonra ne kadar uzun sürerse sürsün zihninizde süzülmesine izin verin - asla cevabı zorlamayın. Sonra kendinize şunu hatırlatın - eğer kariyeriniz bir maraton ise, yarış için sıkı hazırlık gerekir - ısınmalar, esnemeler, kuvvet egzersizleri, dayanıklılık geliştirme ve sürekli antrenman koşuları. Sürekli çaba, sonunda olumlu bir yanıt alacak olan şeydir - ve bu yanıt başarıdır.

Birçok danışman için en büyük korku, birçoğunun bu maratona katılması ve sonunda kendilerine zarar vermesi. Kendilerine zarar verirler çünkü ısınmak ve esnemek yerine sprint yaparlar. Sonunda yaralanırlar ve iyileşmeleri aylar ve yıllar alır. Bu önemli bir kariyer başarısı ipucudur. Kariyeriniz, hayattaki birçok şey gibi aceleye getirilemez. Acele etmeyerek ve tembellik etmeyerek başarılı olursunuz. Kariyer başarınız, acele etmediğiniz zaman size gelir. Ancak bu aynı zamanda tembellik yapmadığınız anlamına da gelir.

Acele ettiğinizde dikkatsiz olmaya başlarsınız. Kariyer başarınız için yarıştaki temel önemli adımları unutmayın. Tabii ki, bu erken aşamada hızlı koşarsanız, aşırıya kaçma riskiniz vardır. Öte yandan, tembellik ederseniz – başarı için gereken uygun çabayı göstermezsiniz. Başarının gerçekleşmesi için arayışınızda ılımlı olmanız gerekir. Bu senin için kariyer başarısı ipucu olur. Bir söz vardır: Acele etmek işleri çok sıkılaştırır, Gevşemek işleri çok gevşetir. Acele etmeden ve gevşemeyerek, yaptığımız işte başarılı olabiliriz.

Sonuç olarak, bu yarışta kendi rakibiniz sizsiniz. Bu kariyer başarısı ipucunu sona erdirmek için sizi danışmanlık kariyerinizde olgunlaşmanızı sağlayacak 7 Zen düşüncesiyle baş başa bırakıyoruz : 

İş Hayatında 7 Zen İlkesi

Dağınıklığı Ortadan Kaldırın – Kanso

Yolunuzu tıkayan, size katkı sağlamayan ve büyümenize yardımcı olmayan insanları, yerleri, süreçleri ve şeyleri budamaya bakın.

Kimden ve neyden vazgeçmeniz gerekiyor?

İş-Yaşam Entegrasyonu – Fukinsei

İş-yaşam entegrasyonunuzu her zaman iyileştirmeli ve iyileştirmeliyiz, yoksa bu sadece bir çarpışma ve yanmanın sürekliliğidir.

Önceliklerinizi, enerjinizi ve sağlığınızı nasıl şarj edebilir ve yenileyebilirsiniz? 

Basitleştirin ve Kolaylaştırın – Shibumi

Çoklu görevlerde verimliliği hedefiniz haline getirerek, işleri kolaylaştırmaya ve takip etmeye çalışın. Bu, sizin ve müşteriniz için işleri daha basit ve daha kullanıcı dostu hale getirmeye yardımcı olacak uygun uygulamaları, teknolojileri ve sistemleri bulmak ve kullanmakla ilgilidir.

Unutmayın, unutulmaz müşteri deneyimi yaratmak, müşteriyi elde tutmanın anahtarıdır.

Orijinallik – Shizen

Söylediğiniz kişi olmaktan ve bunu tutarlı bir şekilde sunmaktan daha önemli bir şey yoktur. İnsanların gerçek sizi tanıması için işinizin arkasında durun.

Bugünün iş dünyasında kime güvendiğimiz ve ilişki kurduğumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyoruz.

İncelik – Yugen

Az ama öz. Eğitim ve ilham yoluyla nasıl bir fark yaratabileceğinize ve sorunları çözebileceğinize odaklanın.

İçerik pazarlaması, sosyal medya ve gönüllülük yoluyla “deneyimsel bilgeliğinizi” paylaşarak sürekli olarak düşündürücü bir şekilde endüstriye katkıda bulunun.

Şaşkınlık – Datsuzoku

Gerçek insanların hikayelerini ve her gün başlarından geçen şeyleri duymak ve okumaktan daha harika ve heyecan verici bir şey yoktur. Hikayenizi ve sıra dışı işler yapan insanların hikayelerini paylaşın.

Dünyanızda ve ötesinde gerçekleşen rastgele iyilik eylemlerinde bulunun ve kutlayın.

Sakin Yalnızlık - Seijaku

Kısa bir süre için bile düşünmek, derin derin düşünmek ve meditasyon yapmak için zaman ayırın. Zen, sezgiyle ve etrafımızdaki istemleri ve mesajları dinlemekle ilgilidir. Bu ilke, esenlik için çok önemlidir ve ailelerimiz, toplumumuz ve işlerimiz için geçerlidir.

Dinle, bak ve içinde bulunduğun bugüne dikkat et.

Emlak dünyasındaki en popüler emlak pazarlama fikirleri ve içgörülerinden oluşan derlemelerimiz olan emlakbroker.com mail bültenine kaydolun, farklı olduğunuzu piyasada hissettirin.

Başarının ipuçları, müşteri ilişkileri, pazarlama, üretkenlik ve daha fazlası hakkında güzel, küçük bir e-özet makalesi alacaksınız.

Şimdi kayıt olun! 

DİĞER HABER
15 Ekim 2021