"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Kariyerinde Tuz Olmanın Faydaları

En başarılı emlakçılar, müşteri adayları arayıp bulmanın önemli olduğunu, aynı zamanda müşteri ilişkileri geliştirerek önceden planlamanın da gerekli olduğunu bilirler.

Her Sezonda Başarılı Olun

Yeni mesleğe giriş yapan bir emlakçı ile başarılı bir profesyonel arasındaki temel fark zihniyettir. Profesyoneller sadece geleceği düşünmekle ve pazardaki olası değişimlere hazırlanmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut müşterilerle ilişkilerine yatırım yapmanın önemini de anlarlar.

Tıpkı bir çiftçinin tarlasını ektiği gibi, profesyoneller de müşterileri kontrol etmek için arayarak, kişisel notlar yazarak ve işlem kapandıktan sonra mükemmel hizmet sunarak ilişkilerine önem verirler.

Diğer taraftan, günlük potansiyel müşteri yaratma faaliyetleri, profesyonelleri bir avcı konumuna getirir; günlük olası satış yaratma faaliyetleri gerçekleştirmek, olası satışlar üretecek ve müşteri hattını işle dolduracaktır.

Clearing Up the Confusion About Salt - The New York Times

Güvenilir Müşteri Adayları Yetiştirin

Piyasa yükseldiğinde, işler bollaşır. Bu, ilişkiler kurmanın ve veritabanınıza insan eklemenin zamanıdır. Pazar yüksek hızda seyrettiğinde müşterilerden tavsiye isteyerek ve yüz yüze görüşmek için zaman ayırarak geleceğinize yatırım yapabilirsiniz.

Bu aynı zamanda işinizi iyi yağlanmış bir makine haline getirmenin de zamanıdır, böylece pazar yavaşladığında herkes frene basarken siz hızlanma konumunda olursunuz.

How to Collect Salt - The New York Times

“Tuz” Olun

Uygarlıklar arasındaki birincil ticaret emtiadır, tuz veya sodyum klorür ise, dünyayı değiştiren bir baharattır. Ayrı ayrı, hem sodyum hem de klorür zehirlidir; ancak bir araya getirildiklerinde yaşam için gereklidirler.

Sodyumu “düşüncemiz” ve klorürü “eylemlerimiz” olarak düşünün. Düşünmek, zihninizin gücünü serbest bırakmanıza izin verir; Eylem, alışkanlıklarınızın gücünden yararlanmanıza yardımcı olur. İkisini bir araya getirdiğinizde - tuz olduğunuzda - durdurulamaz bir güç olursunuz.

İş hayatınızda tatsız tuzsuz bir dönem geçirmek istemiyorsanız, ya da siz de "Tuz olmak" istiyorsanız, yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır:

  • Kararını ver. Andrew Carnegie, “Düşündüğün şeysin. O yüzden sadece büyük düşün, büyük inan, büyük davran, büyük çalış, büyük ver, büyük affet, büyük gül, büyük sev ve büyük yaşa.” Olumlu, her şeyi yapabilir bir tutum sergileyin ve uydurulmuş bir zihnin gücünden yararlanın.
  • Sadece yap. Bir kez yapmaya karar verdiyseniz, yapın. Bu sözü bir yerlerden hatırlıyor musunuz? "Sahip olduklarınızla, bulunduğunuz yerde elinizden geleni yapın". Harekete geçmek ve işinizi kurmak için emrinizde olan araçları kullanın.
  • Daha iyi yap. Maya Angelou, “Daha iyisini bilene kadar elinizden gelenin en iyisini yapın. Sonra, daha iyisini bildiğinde, daha iyisini yap.” Daima becerilerinizi geliştirmek ve bilginizi artırmak için çalışın, ardından öğrendiklerinizi işinize uygulayın.

Yoğun mevsimlerden yararlanarak, çabalarınızı en üst düzeye çıkararak ve tuz haline gelerek kendinizi pazarın kaprislerinden yalıtın. İşe koyulur ve iyi ilişkiler geliştirmeyi taahhüt ederseniz, işiniz yalnızca ayakta kalmakla kalmayacak, aynı zamanda gelişecektir.

DİĞER HABER
21 Aralık 2021