"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Kralı Donald Trump ve Kitapları

Dünyanın en ünlü emlakçısı kimdir sorusuna ancak bu meslekten olmayanlar cevap veremeyebilir. Başarılı insanların hayat hikayeleri hep ilgi çekici olmuştur. Bu yazımızda sizlere, batmak ve çıkmak kelimelerini hayatında ustaca kullanan dünya emlak devi Donald Trump'un yazar olarak kaleme almış olduğu üç kitabının tanıtımını yapacağız. 

Bu kitaplarda bazen kendinizi, bazende yazarın yaşadıklarını yaşarmışcasına derinden hissettirecek olayları, ayrıca emlak ile ilgili keyifli ve uygulanabilir mesleki dersleride okumuş olacaksınız. 

İnsanlar ona nasıl bu kadar zengin olduğunu soruyorlar. Çok eğleniyor gözüküyor ve çok para kazanıyor. Yaptığı büyük anlaşmalar, inşa ettiği gökdelenler, ismini taşıyan takım elbiseler ve pahalı saatler... Son olarak da, bu yüksek profili destekleyen televizyon yıldızlığı...

New York'u yenileyen adam olarak ünlenen bu gayrimenkul devi, şimdi de Avrupa'da gerçekleştireceği ilk projesi için İstanbul'la tanışmaya hazırlanıyor.

Donald Trump'ın kaleme aldığı satırlar da her zaman tek bir noktaya odaklanıyor: Paranızı ve başarınızı kimse sizden fazla umursayamaz.

Bu başarı ikonundan, elbette büyük anlaşmalardan, finansal tavsiyelerden ve iş yapmanın inceliklerinden söz etmediği bir kitap beklenemez. Ancak Büyük Düşün'ün Trump'ın diğer kitaplarından önemli bir farkı var.

Büyük Düşün, Trump'ın acımasız iş dünyasını bu kadar eğlenceli bir şekilde anlattığı tek kitabı. Onun şaşırtıcı açık sözlülüğünden nasibini alanlar arasında Wall Street'in başarılı tilkileri, dahi avukatlar, yıldız sporcular ve televizyon şöhretleri de var.

Lee Iacocca, Condoleezza Rice, Martha Stewart, menajeri tarafından dolandırılan ünlü NBA yıldızı ve daha niceleri...

Sadece keyif almakla kalmayacak, çok şey öğreneceksiniz. Satırların tadını çıkarın ve işinizde büyük başarılara imza atın!


Dünyamızın karşı karşıya olduğu zorlu sınavlardan biri de finansal problemlerdir.

Ülkelerinin, işverenlerinin veya ailelerinin kendilerine bakmalarını bekleyen insanlar yaratan yetki devretme zihniyeti bulaşıcıdır. Her ikisi de başarılı birer işadamı olan Donald Trump ve Robert Kiyosaki, doğaları itibariyle öğretmenlerdir ve önümüzdeki bu zorluklara dikkatleri çekmek üzere güç birliği yapmışlardır.

Onlar parasal sorunları para ile çözemeyeceğinize inanıyorlar. Parasal sorunları yalnızca finansal eğitim ile çözebilirsiniz. Trump ve Kiyosaki size zengin olmayı öğretmek istiyorlar.

"Bir adama balık vererek onu bir günlüğüne beslemiş olursunuz. Ona balık tutmayı öğreterek, hayatı boyunca aç kalmamasını sağlarsınız..


"Hayatınızı Sevmediğiniz Bir İş İçin Heba Etmeyin;
Tutku Size Daha İyisini Yaptırır."

İş yaşamında başarılı olmak çok çalışmaktan ve iyi fikirlere sahip olmaktan çok daha fazlasını gerektirir. Direngen, dayanıklı, özgüvenli, meraklı, esnek, tutkulu, sabırlı olmanız ve yaptığınız işe âşık olmanız gerekir. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı işin ustasından öğrenebilirsiniz - Donald Trump.

Trump 101'de, ipuçlarını taktiklerini ve stratejilerini sizinle paylaşan Trump sizin kişisel akıl hocanız ve koçunuz haline geliyor. Bunların hepsi kendinizi, kariyerinizi ve yaşamınızı alabildiğine zenginleştirmek amacıyla tasarlanmıştır.
# Sevdiğiniz işi bulun ve onu yapın
# Standartlarınız yüksek olsun ve onları tutturun
# Trump ölçeğinde düşünün
# Müzakereye kazanmak için oturun
# Edepsiz değil, dayanıklı olun
# Sorunları, hatta felaketleri bile altına çevirin
# Hedefinize yoğunlaşın
# Ve daha niceleri...
Trump'ın defalarca vurguladığı gibi, bilgi güç demektir.
Eğer kariyerinizi en çılgınca düşlerinizin bile ötesine geçen bir güçle donatacak bilgi peşindeyseniz, bunun ilk adımı kesinlikle Trump 101'dir.

DİĞER HABER
21 Kasım 2014