"Tüm doğru malzemelere sahip olmakla her zaman iyi bir pasta yapılmaz." Emlak Broker
Emlak Markanız İçin Kullanabileceğiniz Grafik Tasarım Araçları

Emlak işinde her şey evlerden ibaret değildir. Emlak işinin aslında insan işi olduğunu defalarca belirtmişizdir. Emlak işinin insan işi olması ise onları etkilememiz gerektiği anlamına gelir. Bildiğiniz gibi emlak pazarlamasında ve emlak marka çalışmasında tasarım, insanları etkilemenin birincil yoludur. Seçeceğiniz logoda, satıcıların evlerini listeleyeceğiniz online platformlarda, pazarlama kampanyalarınızda kullanacağınız görsellerde ve müşterilere sunacağınız web sitenizde etkileyici tasarım örneklerine ihtiyacınız vardır.

Elbette ki bu iş için kendinize profesyonel bir ekip kurabilirsiniz. Ancak özellikle bireysel çalışan emlak profesyonellerinde gördüğümüz gibi çoğu zaman bu işler için ek bütçe ayırmak istemeyebilirsiniz. İşte o zaman iş başa düşer ve hem zamanı iyi kullanıp hem de ortaya etkileyici tasarımlar çıkarmanın yollarını ararsınız. Bu anlamda işinizi kolaylaştırmak için sizlere ücretsiz veya en azından uygun ücretli olan tasarım araçlarının bir listesini hazırladık. Faydalı olması dileğiyle…

LogoMaker

LogoMaker platformu, ilk olarak küçük işletmelere grafik tasarım kaynağı sunan bir hizmet şeklinde ortaya çıktı. Ancak zaman içinde bir “kendin yap” platformuna dönüşerek hayal gücünüze göre 10 dakika içerisinde kendi logonuzu oluşturma olanağı tanıdı.

Tailor

Tailor uygulamasının en önemli özelliği, size bir “marka paketi” sunuyor olmasıdır. Yani siz Tailor üzerinden bir logo oluşturursunuz ve Tailor bu logonun dijital baskı halini, kartvizite uygulanmış halini ve antetli kâğıt için hazırlanmış halini de size sunar.

Withoomph

“Oluşturun, özelleştirin ve indirin” sloganı ile hizmetini sürdüren Withoomph, emlak marka bilinci oluşturmak adına hazırlayacağınız tasarımlar için size üç farklı fiyat paketi sunuyor.

YouiDraw

YouiDraw, yüksek kaliteli vektörel görsellerden HTML5 logolara kadar modern web üzerinden kullanabileceğiniz tüm materyallere sahiptir ve bu sayede marka bilinci oluşturabilirsiniz. Özellikle beceri seviyenize ve özel tasarım ihtiyaçlarınıza göre araç içerisinde üç farklı tasarım uygulamasının mevcut olması kolaylıkla tasarım yapabilmenizi sağlıyor.

Canva

İçerisinde binlerce simge, imge, resim, grafik ve yazı tipi bulunan Canva sayesinde emlak pazarlamanız için gerekli olan kartpostal veya broşürleri tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medya paylaşımlarınız için veya web siteniz için de özel grafikler üretebilirsiniz.

LogoGarden

LogoGarden, logo tasarımı yapmanızın yanı sıra kurumsal tişörtler, akıllı telefon kutuları, tabelalar ve kartvizitler tasarlamanız için de sizin için önemli bir kaynak ve araçtır. Böylece diğer marka bilinci oluşturma servislerinden de faydalanabilirsiniz.

DesignMatic

Bu logo hazırlama sitesinde, ana sayfadaki “Emlak ve Kiralama” kategorisini seçtiğiniz zaman karşınıza binlerce örnek logo seçeneği çıkar. Yeni başlayan emlakçılar için mükemmel bir araç olduğunu söyleyebiliriz.

BeFunky

Bu araç sayesinde fotoğraflarınızı düzenleyebilir, kolaj resimler oluşturabilir ve farklı grafik tasarımları yapabilirsiniz. Özellikle dijital pazarlama meraklısı olan hazırladığı görselleri sosyal medya üzerinden düzenli olarak paylaşan emlak profesyonelleri için harika bir araçtır.

Tweak

Birçok emlak profesyoneli hâlâ basılı medya araçlarını kullanmaya devam ediyor. Eğer siz de broşür, el ilanı ve poster gibi geleneksel pazarlama araçları ile ilgileniyorsanız, Tweak sizin için mükemmel bir tasarım aracı olabilir.

Logomakr

Logomakr aracı ile sayısız simge ve şekillerden birini veya birkaçını eşleştirerek ortaya çarpıcı logolar, afişler ve benzeri marka bilinci oluşturacak bileşenler çıkarabiliyorsunuz. Şirketinizin adını da aynı şekilde yerleştirebileceğini logonuza sürükle-bırak tarzı kolay bir araç sayesinde istediğiniz metni ekleyebilirsiniz.

PicMonkey

Emlak işinizde sosyal medya pazarlaması için sürekli olarak resim oluşturmak size çok zor geliyor olabilir. Bu zor işi çok basit hale getiren PicMonkey’deki önceden boyutlandırılmış şablonlar sayesinde birbirinden farklı resimler oluşturabilirsiniz.

DİĞER HABER
19 Mayıs 2017