“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Emlak Markanızın TikTok stratejisini nasıl geliştirebilirsiniz?

Hızla gelişen bir dünyada yaşıyoruz ve teknoloji her alanda ön planda. Sosyal medya hayatımızın birçok yönünü ve insanların iş yapma şeklini değiştirdi. Facebook ve instagram, pazarlama ve reklam sektörünün potansiyel müşteri ve trafik elde etmek için yoğun olarak kullandığı değerli ve klasik kanalların başında geliyor. Bununla birlikte, TikTok gibi diğer sosyal medya mecraları, kilit öneme sahip toplulukların oluşturduğu markalaşma araçları olarak ortaya çıkıyor.

Bir neslin bağımlı olduğu, hızla büyüyen video/sosyal paylaşım platformuna bir inceleme yapalım.

TikTok'un Popülerliği

TikTok, mobil kullanıcılar için küresel olarak tüm kullanıcılara sunulan, kullanımı kolay bir video oluşturma uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcılara farklı efektler, filtreler, ses efektleri ve müzik sağlar. Kullanıcılara, iletmek istedikleri herhangi bir mesaja göre uyarlanmış çok çeşitli videolar oluşturmaları için çeşitli yollar sunar. Videoların uzunluğu 15 saniyeden 60 saniyeye kadar değişebilir.

Hootsuite katkılarıyla

2019 yılı itibarıyla Tik Tok, en çok indirilen 4. oyun dışı uygulama olmuştu . Ocak 2020'de TikTok 400 milyon kullanıcıya ulaştı ve aynı yılın Temmuz ayında platforma 800 milyondan fazla kullanıcı katıldı. Ocak 2021 itibariyle Hootsuite, Tik Tok'u dünya çapında 7. sıraya koyuyor .

Emlak danışmanlarına gelince, mobil uygulama, bilgilendirici reklam içeriğini düzenleyip filtreleyebilen ve geniş bir müşteri tabanına ulaşabilen bir araç koleksiyonuna sahip. TikTok ile pazarlama şovunuzu yürütmek için bir yazılım gurusu olmanıza gerek yok. Sadece alakalı ve ilişkilendirilebilir bir içerik oluşturun ve markanıza yeni müşteriler çektiğini görün.

Aşağıda, bir emlak profesyonelinin yaratıcılığını ve yemek pişirme tutkusunu nasıl alıp iki yüz binden fazla takipçisi olan güçlü bir Tik Tok varlığı yarattığına dair harika bir örnek var. Columbus Real Estate Jirimihah Taylor bize Tik Tok'ta nasıl "yemek pişireceğimizi" gösteriyor.

Danışmanlar Neden TikTok Kullanmalı?

Emlakçıların kendilerini TikTok'ta markalaştırması için birçok neden var. Yalnızca ABD'de, her ay uygulamada yaklaşık 47 dakika harcayan 14 milyon aktif kullanıcısı var. ABD'deki kullanıcıların yaklaşık %50'si 18 ila 34 yaş grubu arasında bulunuyor. Ek olarak kullanıcıların %20'si, ev satın almanın en önemli yaş grubu olan 35 ile 44 yaş arasında. Benzer şekilde, kullanıcıların %37'sinin 100 bin doların üzerinde bir hane geliri var ve bu da onları emlakçılar için ana hedef haline getiriyor.

Gençler arasında mobil uygulama her geçen gün daha popüler hale geliyor. Pek çok insan içerik izlemek, oluşturmak ve paylaşmak için uygulamaya akın ediyor. Bu nedenle, emlakçı olarak ne kadar erken oyuncu olursanız, projelerinizi o kadar iyi başlatırsınız. Gençler uygulamaya akın etmeye devam ederken, markanızla uyumlu akılda kalıcı içerik oluşturmak, gizli yeteneklerinizi ve kişiliklerinizi ortaya çıkaracak ve daha fazla potansiyel müşteri elde etmenize yardımcı olacaktır .

Emlakçılar mülklerinin reklamını yapmak için TikTok'u kullanmanın birçok yolu bulunuyor:

  • Müşterilerinize İç Mekanı ve Dış Mekanı Gösterin: TikTok, videoları kullanan bir platformdur. Emlakçılar, sattığınız evlerin tasarımlarını ve dönüşümlerini sergilemek için bu uygulamayı kullanabilirler, bu genç karar vericilere ulaşmanız için harika bir fikir. Mülkün iç ve dış kısımlarında kısa bir video turu kaydedebilir ve uygulamada paylaşabilirsiniz.
  • Sektördeki Diğer Kişilerle Ağ Kurma: Bir emlakçı olarak ne kadar derin ağ kurarsanız, o kadar çok anlaşma, bilgi ve para kazanırsınız. Büyük para kazanmayı hayal ediyorsanız, takipçi sayısı kalabalık saygın TikTok fenomenleriyle bağlantı kurun ve takip edin.
  • Uzmanlığınızı Sunun: Bir emlakçı olarak, sektörde ipuçları ve altın tüyolar sunmak ve sık sorulan sorulara yanıt vermek için TikTok'u kullanın.

TikTok'u emlakçı olarak kullanmak, geleceğin ev sahipleriyle erken bir ilişki anlamına geliyor. İşte kendinizi daha iyi pazarlamak için kullanacağınız dört ipucu.

  • Hedef Kitlenizin İhtiyaçlarını Anlayın: Müşterileriniz gayrimenkul hakkında bir kısım bilgi edinmekle mi ilgileniyor, yoksa çevrimiçi ev turları mı istiyorlar? Bunlar, önce belirlemeniz gereken sorulardır.
  • Otantik Olun: TikTok'ta başarı, gerçek benliğinizi ve gerçek bilgileri alıcılarınızın istediği gibi sunmanızı gerektirir.
  • Yaratıcı Olun: TikTok'ta yaratıcılık, atılımların babasıdır. Paylaşımlarınıza istediğiniz ölçüde trafiği çekmek için içeriğinizi popüler arka plan müziğiyle birleştirin.
  • İçeriğinizi Paylaşın: TikTok sayesinde kullanıcılar artık fikirlerini ve listelemelerini diğer çevrimiçi platformlarla paylaşabilirler. İçeriğinizi paylaşmak, etkileşimi en üst düzeye çıkarır ve böylece sizi organik olarak farklı kişilerle tanıştırır.

TikTok gençler için bir eğlence merkezi olarak başlarken, seçkin bir pazarlama ve sosyal araç haline geldi. Gayrimenkul karınızı artırmak için uygulamayı indirin ve kullanın.

DİĞER HABER
06 Eylül 2021