"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Ofislerinin Snapchat Hakkında Bilmeleri Gereken 6 Şey

Snapchat, bir kaç kolej öğrencisi tarafından bulunan ve şu anda 300 milyondan fazla günlük kullanıcıya sahip olan bir sosyal medya programı. Konsepti çok basit. Uygulamayı kullanarak bir fotoğraf ya da video oluşturuyor,  sonrada takipçilerinizin onu görmesi bekliyorsunuz.  24 saat sonra ise, mesajınız asla varolmamış gibi kayboluyor.

Başlangıçta öyle görünmese de Snapchat, sosyal medya pazarlama stratejinizde güçlü olduğunuzu ispatlayabilir. İşte Snapchat ile ilgili bilmeniz gereken bazı önemli noktalar:

1-Snapchat görsel bir sosyal medya platformudur.

Snapchat, Twitter ve Facebook'un blog içeriğini bastırmak için büyük çıkışlar yapmasına rağmen, yalnızca görüntülere ve videolara dayanıyor. Bu nedenle emlakçılar da, sahnedeki görüntüler veya ani gelişen olaylarda olduğu gibi anlık, hızlı içerik oluşturmak için platformun görsellere odaklanmasından yararlanabilir.

2-Snapchat ağırlıklı olarak 13-24 yaş aralığı tarafından kullanılıyor.

Snapchat kullanıcılarının% 60'ından fazlası bu yaş aralığına denk geldiği için, ilk kez ev almayı planlayan genç yatırımcıların dikkatini çekebilir. Ayrıca Snapchat'in her gün ABD'de 18-34 yaş aralığındakilerin % 41'ine ulaştığı da iddia ediliyor.

3-Sosyal medya kullanan işletmelerin sadece% 2'si Snapchat'ta.

Bu, Snapchat'ta Facebook ve Twitter gibi diğer kanallarda olduğu gibi doygunluğun fazla olmadığı anlamına geliyor. Emlakçılar, görünürlük açısından çok fazla rekabet etmeyecek.

4-Snapchat'ın kısa ömürlü yapısı, kullanıcıları platformu günlük olarak kontrol etmeye teşvik edebilir.

Snapchat'te paylaşım yaptığınızda, içeriğiniz 24 saat içinde kaybolur. Facebook'ta olduğu gibi paylaşımlarınız hiçbir şekilde arşivde tutulmaz. Bu kısaltma, kullanıcıları günlük yayınlarını günde birkaç kez kontrol etmeye teşvik edebilir.

5-Snapchat markalardan yaratıcılığı teşvik eder.

Sosyal medya pazarlama rekabetinde öne çıkmak pek de kolay değil.  Snapchat, içeriğinizi cazip hale getirmek ve benzersiz kılmak için coğrafi filtre ve doodling yetenekleri gibi çeşitli özellikler sunuyor. Saf ve basit bir yaratıcılık oyunu ile paylaşımlarınız ne kadar özgün olursa, büyük olasılıkla onlar hatırlanacak demektir.

6-Snapchat, takipçilerinin "gerçek seni" görmesine yardımcı oluyor.

Snapchat'ın eğlenceli ve kaygısız tavrı markanızı daha da samimi bir hale sokar. Böylece takipçileriniz de  ajansınızın daha yumuşak tarafını görür. Bu nedenle markanızı takipçilere daha yakın hale getirmek için kısa animasyonlar, parlak renkli çizimler ve çeşitli fotoğraflar paylaşarak daha az kurumsal görünebilir ve takipçilerinizin ilgisini toplayabilirsiniz. 

Sonuç: Emlak ofisinizde Snapchat kullanıyor musunuz?

Bir Snapchat pazarlama stratejisi izlemeniz gerekip gerekmediğine ilişkin tartışmalar, pazarlama ile ilgili her tartışmanızla aynı şekilde sona erer: hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olursa, deneyin.

DİĞER HABER
01 Ağustos 2017