"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Özellik Haritaları İle Müşterilerinizi Etkileyin

Satılık listelerin müşterilere sunulduğu web sayfalarının “hemen çıkma oranının” yüzde 55 olduğunu biliyor musunuz? Yani evleri sergilediğiniz web sayfasına giren her 100 ziyaretçinin 55’i sayfayı hemen terk ediyor. Elbette ki ziyaretçilerin sitenizi hemen terk etmesinin birçok sebebi olabilir. Ancak iyi haber şu ki sitenize gelecek ziyaretçileri daha fazla etkilemenizi sağlayacak ölümcül bir özellik biliyoruz. Aşağıda özellik haritalarının ne olduğu, size ne kazandıracağı ve nasıl oluşturulabildiği konularında detaylı bilgiler bulacaksınız.

Özellik Haritaları

Eğer satılık mülklerin sunumu için bir web sitesi hazırlamayı düşünüyorsanız yerel imkânları vurgulayan bilgilendirici ve çekici bir harita oluşturmak için zaman harcadığınızdan emin olun. Çünkü bir emlak özellik haritası, online ziyaretçileri etkileşime sokmak ve onları potansiyel müşterilere dönüştürmek için mükemmel bir yöntemdir.

Özellik haritası, satılık mülklerinizin bulunduğu konumun etrafındaki okulları, etkinlik mekânlarını, marketleri, alışveriş merkezlerini ve benzeri farklı özellikleri gösteren haritalardır. Böylece sitenize giren ziyaretçiler, yalnızca mülklerin resimlerini görmek yerine, mülklerin etrafında neler olduğunu görerek mülkler hakkında daha fazla bilgiye sahip olur.

Özellik haritaları, aynı zamanda sizin potansiyel müşterilere profesyonel hizmet verdiğinizi de gösterir. Ziyaretçiler, işinize ne kadar önem verdiğinizi ve işe ne kadar hakim olduğunuzu görerek daha ilk aşamada güven duyar.

Artık emlak satışı yapan siteleri de incelediğiniz zaman özellik haritalarının mutlaka kullanıldığına tanık olursunuz. Sahibinden.com ve hurriyetemlak.com’daki sokak görünümü ve akıllı harita gibi özellikler bunun en belirgin örnekleridir. Siz de kendi çapınızda bu özellikleri sitenize ekleyerek neden daha çok müşteri çekmeyesiniz?

Özellik Haritalarının Size Kazandıracakları

Unutulmaz Bir Deneyim

Kuru içeriklerle dolu statik bir web sitesi içeriği, hiçbir zaman ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşatamaz. Bu, aynı zamanda ziyaretçilerin olumsuz bir deneyim yaşamalarına da neden olur ve olumsuz deneyim yaşayan ziyaretçilerin yüzde 40’ı yeniden web sitenize dönmez. Dinamik bir web sitesi oluşturmanın en dikkat çekici yöntemi etkileşimli bir özellik haritası eklemektir. Kullanıcı katılımını büyük ölçüde arttırır ve ziyaretçilerin sitenizde daha fazla vakit harcamasını sağlarsınız.

Yüksek Bilgi Beklentisinin Karşılanması

Ev satışı yapmak, sadece evin pazarlanması anlamına gelmez. Aynı zamanda evin çevresindeki özelliklerin de potansiyel müşteriler tarafından bilinmesi gerekir. Zira bu bilgileri sizden mutlaka sunmanızı beklerler. Özellik haritaları, bu anlamda ziyaretçilere yüksek düzeyde bilgiler sunarak daha profesyonel bir profil çizmenizi sağlar.

Önemli Avantajların Görsel Sunumu

Bazı satılık mülklerin değerini arttıran çevresel özellikler, metin halinde verildiğinde yeterli çekiciliğe ulaşamayabilir. Ancak bunların görsel bir harita üzerinden sunulması, çok daha cazibeli olacaktır.

Sosyal Kanıtı Güçlendirir

Satılık mülklerin nihai referansları çevredeki işletmeler ve şirketlerdir. Dolayısıyla mülklerin haritalarına kurumsal komşular eklemeniz mülke de daha fazla itibar kazandırmanıza neden olur.

Özellik Haritası Nasıl Oluşturulur?

Web siteniz için etkileşimli bir özellik haritası eklemek istiyorsanız seçim yapabileceğiniz farklı seçenekler vardır. İki türlü seçim yapabilirsiniz. Statik veya etkileşimli haritalar olarak sitenize özellik haritalarını eklemeniz mümkündür.

Statik Haritalar

Statik bir harita oluşturmak istiyorsanız Google Haritalar gibi online bir harita sağlayıcısından ekran görüntüsü kopyalayıp sonrasında ilgi noktalarınızı girmeniz kolay bir seçenektir.

Bir diğer popüler yaklaşım, hava fotoğraflarıyla çalışmak ve çevredeki yerel olanaklar ile logoları direkt olarak fotoğrafların üzerine yerleştirmektir.

Son olarak bir grafik tasarımcı tarafından hazırlanan resmedilmiş haritalar üzerinden profesyonel görünümler elde edebilirsiniz.

Etkileşimli Haritalar

Statik harita yöntemleri ile çalışmak yerine etkileşimli haritalar ile çalışmak çok daha etkileyici ve profesyoneldir. Üstelik etkileşimli haritalar hazırlarken sürekli bir tasarımcıya ihtiyaç duymazsınız. Tüm güncellemeleri kendiniz yapabilirsiniz.

Etkileşimli haritalar oluşturabilmek için kullanabileceğiniz çok sayıda yazılım mevcuttur. Bunların bazılarının kullanımı oldukça basitken bazıları ise çok daha detaylı bir kullanım seçeneği sunarlar.

İşte bunlardan bazıları:

Google Haritalar Emlak

Mapbox

Mango Map

 

DİĞER HABER
10 Haziran 2017