"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Pazarlamasında Görsel İçerik Oluşturmanızı Sağlayacak Ücretsiz ve Etkili Araçlar

Günümüzün dijital dünyasında görsel içerik hâkimiyeti son derece önemli bir hal aldı. Haliyle gayrimenkul profesyonelleri de bu hâkimiyeti sağlamak için çeşitli yollara başvurmaya başladı.

Sosyal medya platformları, web siteleri ve blog gibi dijital mekânlar, bildiğiniz üzere özellikle görsel içerikler ile daha etkili ve dikkat çekici verilerin paylaşılmasına olanak tanır. Bir gayrimenkul profesyonelinin pazarlama seçeneklerinden biri olarak dijital mekânları kullanmasının ne kadar önemli olduğunu düşündüğümüzde, bu mekânlarda yapacakları paylaşımların görsel açıdan müşteriye hitap edecek şekilde olmasının da o kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Bu nedenle eğer potansiyel müşterileri etkilemenin, ağınızı genişletmenin ve kalabalık içinden sıyrılmanın yollarını arıyorsanız, görsel içerik sizin için çok değerlidir.

Tam bu noktada gayrimenkul profesyonellerinin kişisel çabaları ortaya çıkıyor. Pek çoğu kendini bu alanda yetiştirmiş olmakla birlikte pek çoğu da görsel içerik için profesyonel birileri ile çalışmayı uygun görüyor. Peki, bir grafik tasarımcı kiralamadan nasıl etkili ve muhteşem görsel içerikler hazırlanır? Makalemizin asıl konusunu bu soru oluşturuyor. Sizin için bu soruyu cevaplandıracak birkaç araç ve yöntem biliyoruz.

Aşağıda kısaca bahsedeceğimiz görselleştirme aracının, hem ücretsiz hem de kolayca görsel içerik üretmenize yardımcı olacağını düşünüyoruz:

Canva ile çarpıcı grafikler oluşturun.

Canva ile fikirlerinizi hızlıca profesyonel bir tasarıma dönüştürebilirsiniz. Kullanması son derece basit ve aynı zamanda eğlenceli olan bu aracı kullanırken ilk önce tasarımınızın boyutunu seçiyorsunuz. Canva aracının başka önemli bir özelliği ise blog grafikleri ve gayrimenkul ilanları gibi farklı tipteki görselleri Twitter ve Facebook üzerinden tüm boyutlarda paylaşmanızı sağlayacak tonlarca farklı tasarıma sahip olması. Bu tasarımlardan kendinize uygun olanı seçtikten sonra görsel şemasına karar veriyorsunuz ve ardından kullanacağınız metin, grafik ve resimleri ekliyorsunuz.

Bu aşamaları tamamladığınızda, oluşturduğunuz görseli bir resim ve yüksek kalitedeki bir PDF dosyası olarak kaydedebileceğiniz gibi doğrudan sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak da kaydedebiliyorsunuz. En önemlisi ise tüm bunları ücretsiz yapma imkânına sahip olmanız. Tonlarca sembol, grafik ve tasarım harikasını ücret ödemeden görselleriniz üzerinde uygulayabiliyorsunuz.

İpucu: Oluşturduğunuz bir tasarım şablonunu kaydedin ve daha sonraki görselleriniz üzerinde saniyeler içerisinde uygulayın.

PicMonkey ile işinizi sanata dönüştürün.

PicMonkey, resimlerinizi düzenlemenize, üzerine metin eklemenize, çeşitli filtreleme seçeneklerini kullanmanıza ve hatta sıfırdan bir görsel hazırlamanıza izin veren görselleştirme aracı olarak karşınızda duruyor. Yaz, kış ve bahar mevsimlerine özel grafiklerin bulunduğu bu araçta, ayrıca tatil veya daha farklı temalara özel şablonlar da mevcut. Tüm grafikleri ücretsiz olarak kullanmanız imkân tanıyan PicMonkey’in daha özel ve gelişmiş seçenekler için ücretli hizmetleri de bulunuyor. Ancak bu sizin gözünüzü korkutmasın. Çünkü ücretsiz seçenekleri bile pek çok tasarım oluşturmanızı sağlayacak kalitede.

İpucu: PicMonkey’in blog sayfasını ziyaret ederek eğitim makalelerine göz atın ve farklı pazarlama fikirlerini uygulamaya çalışın.

QuotesCover ile ilham kaynağı olun.

İnsanlar sosyal medyada sık sık alıntı sözler paylaşmayı çok severler. Siz de bunu bir sosyal medya pazarlama tekniği olarak kullanabilirsiniz. Bunu yaparken sıradan bir metin paylaşımı yapmaktansa, yapacağınız alıntıları başkalarına ilham kaynağı olacak şekilde görselleştirerek sunmayı deneyin. Bunun için kullanabileceğiniz araç ise QuotesCover’dır. Alıntı yapacağınız sözü ve sahibini yazdıktan sonra araçta kayıtlı olan tasarım, renk ve yazı tipini seçerek farklı türlerde kaydedebiliyorsunuz.

İpucu: Eğer alıntı yapabileceğiniz bir söz yoksa, aracın içerisinde konuya ilişkin kelime aratarak farklı alıntı sözlerini keşfedin. (Tabi ki Türkçeleştirmeniz gerekiyor)

Sonuç

Bu araçları kullanmaya alışmanız elbette ki biraz zaman alabilir. Ancak bir defa alışkanlık edindikten sonra görsel içerik hazırlarken ne kadar vakit tasarrufu elde ettiğinize kendiniz de şaşıracaksınız. Hadi hemen bir beyin fırtınası yapın, yeni tasarım fikrinizi oluşturun ve araçları kullanarak onları görselleştirin…

DİĞER HABER
08 Eylül 2016