"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Profesyoneli Olarak Bu Akıllı Ev Ürünlerini Biliyor musunuz?

Son birkaç yıl içinde inşa edilmiş evleri ziyaret ettiğinizde akıllı ev teknolojileri ile donatıldığını görürsünüz. Uzaktan çalıştırılan ev aletleri, oda sıcaklığını düzenleyen cihazlar ve daha pek çok akıllı ev aletleri ev sahipleri tarafından tercih ediliyor. Bu akıllı ev cihazlarının tümünün temelde tercih edilme sebebi aynıdır: Modern bir ev ile yaşamın daha basitleştirilmesi. Bu nedenle artık ev satın alacak kişiler tarafından akıllı ev sistemlerinin kurulu olduğu evler çok daha fazla tercih ediliyor.

Tüketicilerde böyle bir talep oluşunca haliyle emlak profesyonellerinin de bu konuda dikkatli ve uyanık olması çok önemli hale geliyor. Gerek akıllı ev sistemlerine uyumlu evlerin satışını hızlandırmak için gerek bu konuya meraklı alıcı adaylarına akıllı ev sistemleri hakkında bilgi vererek onları kazanmak için kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor. O zaman nereden başlayacağınız belli. Öncelikle akıllı ev sistemleri alanında sunulan en yeni ve en büyük teknolojilerinden haberdar olmalısınız.

Merak etmeyin, bunun için araştırma yapmanıza gerek yok, çünkü sizin için en iyilerini derledik.

Nest

Nest’in akıllı ev teknolojisi, ev ısıtması ve soğutmasında devrim yaratan ilk markalardan biri oldu. Günümüzde de en popüler akıllı ev cihazlarından biri olmaya devam ediyor. Benzersiz termostat özelliği, ev sahibinin tercihlerine göre bir ev sıcaklığı ayarlar ve kullanıcıların tüm ayarları hemen her yerden değiştirmesine olanak tanır. Ancak Nest, sadece akıllı termostattan ibaret değil. Duman ve karbon monoksit dedektörü özelliği olan Nest’in aynı zamanda anormal durumlara karşı alarm özelliği de bulunuyor.

Wally

Ev alıcıları, satın almayı düşündükleri evin görünüm açısından hoş olmasını isteyeceği gibi çevresinin sağlıklı bir çevre olmasına da dikkat eder. Akıllı ev cihazlarından biri olan Wally, konutların çevresindeki su sızıntısı olan yerleri, nem ve sıcaklık açısından riskli olan bölgeleri tespit ederek ev sahiplerine bu konuda yardımcı oluyor. Kablosuz çalışan bu aygıtın kurulum gibi bir derdi yoktur. Tek bir huba senkronize olan cihaz, sensörlerden bilgi toplar. Çamaşır makinelerinden bulaşık makinelerine ve bodrum katı ısıtıcılarına kadar pek çok şeyi izleyerek sorunları tespit edebilir.

Aros

Akıllı ev aletlerinin en iyi özelliklerinden biri olan Quirky’nin Aros isimli akıllı klima sistemi, kullanıcıların yalnızca tek bir hareketine ihtiyaç duyuyor. Klimayı evinize yerleştirin ve mobil uygulamasına bağlayın. İşte bu kadar! Bu akıllı klima sistemi, siz evden ayrıldığınızda bunu fark ederek kendi kendini kapatır. Çalışma süresince ise bütçenizi kontrol edebilmeniz için size enerji maliyetini izleyebileceğiniz değerleri gösterir. Bu cihaz, yaklaşan hava raporlarına dayanan sıcaklık ayarları hakkında bile size bilgi verir.

WeMo

Belkin’in modern ev sahipleri için ürettiği WeMo ev otomasyonu sistemi, çeşitli hizmetleri birlikte sunuyor. Wi-Fi özellikli ışık anahtarlarından enerji kullanımını ölçmeye yarayan NetCam mini kameralara kadar WeMo, ev sahiplerinin evlerinin her bölümünde kullanabilecekleri farklı kolaylıklar sağlıyor. Bu sistemdeki tüm hizmetler mobil uygulama üzerinden uzaktan kontrol edilebiliyor.

Heatworks

Su ısıtma sistemleri, genellikle ev sahipleri için sıkıntıya sebep olur. Su sızıntıları, düşük su basıncı, uzun süre sıcak suyun gelmemesi ve buna benzer daha pek çok sorun zaman içerisinde ek masraflara neden olur. Heatworks ise bu sorunları sona erdirmeyi amaçlayarak ortaya çıktı. Suyun kendi direncini kullanarak kendi kendine ısınmasını sağlayan bu sistem dünyanın ilk dijital su ısıtıcısı olarak da biliniyor. Geleneksel ısıtıcılardan çok daha küçük ve ev sahiplerinin yüzde 20 tasarruf etmesine olanak tanıyor.

 

DİĞER HABER
18 Mayıs 2017