Mail listemize abone oldunuz mu?
Emlak Profesyonelleri Artık Kendi 3D Kat Planlarını Üretebilir

Portföyünüz için en etkili pazarlama yöntemi nedir?

Modern emlak ofisleri için teknolojik imkanlar oldukça yüksek avantajlara sahip. Canlı yayınlar, 360 derece video kanalı, drone çekimleri, internet siteleri ve üç boyutlu bir çok platform fırsatına sahipler. Fakat en iyi strateji hedeflediğiniz müşterinizdir, yani pazarlama araçlarında ne kadar seçeneğiniz varsa o kadar iyisinizdir.

Matterport, artık 3-D modellerine yeni bir özellik eklemesi daha yaptı: Matterport Pro Camera ile tek tuşa basarak elde edilen veriden siyah-beyaz şematik bir kat planı yapılıyor.  Bu özellik, sizden ek olarak ev ile ilgili ölçümü yapmanızı istemeden, dijital bir çok kirliliği ortadan kaldırıp yalın bir halde sunum yapmanızı sağlıyor.

Nasıl kullanılır?

Matterport kat planları, bütün bir evin şemasını çıkarıyor ve oda etiketleri ile boyutlarını da buna dahil ediyor.

Binlerce kızılötesi kamera sensörleriyle elde edilen görüntüler ve yazılardan oluşan veriler, Matterport 2-D kat planlarının basitleştirilmiş bir hali olarak gri skala haline dönüştürülüyor.

Uygulama detayları

Bir adet siyah-beyaz kat planı siparişi 36$ olarak fiyatlandırılmış. Talep edilen görseller iki iş günü içerisinde PNG ve PDF formatlarında sunuluyor.

Matterport; “Bir Bulut hesap üzerinden, sistemi destekleyen evler için Şematik Kat Planı siparişi verebilecektir.” diyerek müşterilerine uygulamanın işleyişini açıklamaktadır. 

Pazarlama silahlarınız arasında bu aracın da bulunması, 3-D görselleri kafa karıştırıcı bulan, yine de ev fotoğraflarının yanında birkaç içerik daha görmek isteyenler için paha biçilemez olacaktır.

Ayrıca, çok fazla bilginin kendilerine dayatılması sonucu alıcıların bir evi görmeden uzaklaşma ihtimali sebebiyle, basit bir kat planı ev gezmelerinde kişisel olarak satmak istediğiniz mülkler için büyük bir yenilik olabilir.

Modern emlak ofisleri, VR gözlük, 3 boyutlu yazıcı, 360 derece video kamera, Drone ve dokunmatik büyük ekran donanımlarıyla teknolojiye uygun hale getirilmelidir.

Sizi arayan veya danışmanlık isteyen müşterilerinize teknolojinin getirmiş olduğu bu imkanlardan yararlanarak hizmet verilmesi sizin farkınızı ortaya çıkaracaktır. Bu fark tabii ki kazanca dönüşecektir. Yani kazanan yine siz olacaksınız.

DİĞER HABER
26 Nisan 2016