"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Profesyonellerinin Kullanabileceği Google Uygulamaları

Emlak profesyonellerinin iş hayatlarında kullanabilecekleri platformların ve yöntemlerin sayısı, teknoloji ile birlikte her geçen gün artmaya devam ediyor. Sosyal medya platformları, web siteleri, bloglar, mobil uygulamalar ve daha pek çok alan, emlak danışmanları tarafından özellikle pazarlama aracı olarak tercih ediliyor. Biz de emlakbroker.com ekibi olarak, bu alanlardaki gelişmeleri sizlere olabildiğince aktarmaya gayret ediyoruz.

Emlak profesyonellerinin henüz çok farkında olmadığı, ama kullanıldığında harikalar yaratabilecek bir platformdan daha bahsedeceğiz. Google, bildiğiniz üzere farklı alanlardaki çalışmaları ile adını duyurmaya başlasa da, ana teması olan arama motoru üzerine varlığını sürdürüyor. Ancak Google’ın ülkemizde pek bilinmeyen farklı özellikleri de var ve bu özellikler emlak profesyonelleri için son derece faydalı unsurlar içeriyor.

Google Müşteri Anketleri – Google Formlar

Google’ın yan uygulaması olan Google Formlar, müşterilerinize özel anketler ve formlar oluşturmanızı sağlayan bir platformdur. Bu yapı üzerinden çok çeşitli anketler oluşturarak müşterilerinize gönderebiliyor ve sonuçları anında alabiliyorsunuz.

Bildiğiniz üzere emlak işinde müşterilerden referans toplamak, müşterilerin profilleri hakkında bilgi sahibi olmak ve müşterilerin iletişim bilgilerini en kısa yoldan edinmek için en mükemmel yol, onlara dikkat çekici bir anket veya form göndermektir. Genelde bu iş, müşterilere hazırlanan bir anketin e-posta ile gönderilmesi şeklinde yapılır. Ancak Google Forms, bu anlamda bizlere çok daha geniş seçenekler sunuyor.

Hiçbir ekstra ücret ödemeden sınırsız tasarıma sahip özel formlar oluşturabilmenizi sağlayan Google Forms’da anket hazırlamak gerçekten çok kolay. Üstelik dakikalar içerisinde hazırlayabileceğiniz bu anketler içerisine resimli, videolu veya çok seçenekli olmak üzere farklı yapılarda sorular da ekleyebiliyorsunuz.

Anketleri müşterilerinize gönderme seçeneği de bulunan bu platformda, anket sonuçlarına dair ayrıntılı analiz grafiklerini inceleme şansı bulabiliyor ve bu sonuçları web sitenize ekleyebiliyorsunuz.

Think With Google – Pazarlama Aracı

Think With Google, Google’ın düşünce lideri olma amacıyla geliştirdiği bir pazarlama aracı olarak öne çıkıyor. Türkiye için özelleştirilerek yakın zamanda kullanıcılara sunulan Think with Google platformunda, planlama araçları ile reklamlarınızı hangi dijital pazarlama mecralarında gösterebileceğinize dair bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca emlak firmanız için kurduğunuz web sitenizin mobil cihazlarda nasıl görüntülendiğine dair bilgi de alabileceğiniz site üzerinden, sektördeki rakiplerinizin kimler olduğunu öğrenebilir ve pazarlama kampanyalarınızı belirlerken size rehber olacak içerikler bulabilirsiniz.

Google Trendler – Arama Trendleri

Google uygulamalarından emlak brokerlarının kullanabilecekleri bir diğeri de Google Trendler. Google’ın bu aracı sayesinde, istediğiniz bir dönem aralığında emlak sektörüne dair aratılan sözcüklerin sıklığına ve popülerliğine dair fikir sahibi olabilirsiniz.

Peki, bu ne işinize yarar?

Öncelikle alıcı ve satıcıların emlak sektöründe hangi konular üzerine arama yaparak yoğunlaştığını öğrenebilir ve firmanızın web sitesinde, sosyal medya profillerinizde bu konular üzerine içerik üretme yoluna gidebilirsiniz.

Örneğin “emlak vergisi” veya “emlakta kdv indirimi” yazarak yaptığınız bir arama sonucundan bazı çıkarsamalar yapabileceğiniz gibi, firmanıza özel kelimeleri aratarak tamamen size özel çıkarsamalar yapma şansı da bulabilirsiniz.

DİĞER HABER
05 Ekim 2016