"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Satışlarındaki Düşüşün Üstesinden Gelmek İçin Mental Çözümler

Zihniyetinizi ve bakış açınızı değiştirerek gayrimenkul satışlarınızdaki düşüşlerinizi durdurmanız düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Emlak işinizde satış kaygısı yaşıyorsanız veya olumsuz bir zihniyetin üstesinden gelmek için mücadele ediyorsanız makalemizde ele alacağımız adımları takip etmenizi öneriyoruz.

Geçmiş Emlak Başarılarınızı Yeniden Yaşayın

Bir emlak profesyoneli olarak her gün yeteneklerinizi sorgulamak yerine emlak satış görevleriniz için doğru zihniyeti size kazandıracak adımlara yönelmeniz gerekir. Bu adımlardan birisi geçmiş başarılarınızı yeniden elde etmenizdir. Bunun için geçmişteki başarılarınızı her zaman için kaydedin ve ilham kaynağına ihtiyacınız olduğunda onlara göz atın.

Sektörde elde ettiğiniz geçmiş başarılarınızı kaydetmek için her günkü en ufak başarıdan en yüksek başarıya kadar her şeyi bir günlükte kaydetmeyi deneyebilirsiniz. Sonunda başarısızlığın neredeyse imkânsız olduğu düşüncesi zihninize hâkim olacaktır.

Karşılaştığımız önemli problemler, onları yarattığımız sıradaki düşünce düzeyiyle çözülemez. -- Albert Einstein

Zorlayıcı Etkileşimler Arasında Dinlenin

Müşterilerle çalışmak her zaman kolay değildir. Gerçekten de bazı emlak satışı sırasındaki etkileşimler, imajınıza büyük zarar verebilir. Buna karşı koymak ve tükenmişliği önlemek için müşteri etkileşimleri arasında dinlenmek için daima zaman ayırın.

Dinlenmek için seçtiğiniz yöntem ise tamamen size bağlıdır. Bazıları meditasyon yapar, bazıları en sevdiği şarkıcının parçasını dinler, bazıları da sadece sessizliği dinlemeyi sever.

Zaman Değerlendirmesi Yapın

Gününüzü başarıyla tamamlamak ve olumlu bir şekilde geçirmek için o güne en olası görevlerle başlayın. Örneğin güne başlarken sabah saatlerinde ev gösterimleri ile uğraşmak yerine geçmiş müşterilerinize ve potansiyel müşterilere aramak gibi daha az yorucu işleri yapın.

Öğleden sonrasında ise ev gösterimlerini yapabilirsiniz. Yapılacaklar listenizdeki daha kolay olan öğeleri yapmanız, günün geri kalanında ivme kazanmanızı sağlar.

Profesyonellikte duygusallığa yer yok :)

Mental Açıdan Daha Güçlü Olun

Emlak işi yaparken satış becerilerinin önemli olduğu doğrudur. Ancak üst düzey satış becerisine sahip emlak profesyonelleri bile bazen ciddi olarak satın almak isteyen birine ev satamayabiliyor. Eğer müşterilerle anlaşmanız yolunda gitmediyse bu durumla mücadele edip savaşmayın.

Duruma duygusal değil mantıksal şekilde yaklaştığınız zaman her şey kendiliğinden gelecektir.

Satışları Arttırmak İçin Harekete Geçin

Bundan önce bahsettiğimiz adımlar, emlak satışlarındaki çöküşünüzü yenmek için zihniyetinizi nasıl geliştireceğiniz ile ilgiliydi. Bu adım ise durumunuzu aktif olarak geliştirmeniz ile ilgilidir. Harekete geçmezseniz zihniyetinizin ne denli pozitif olduğuna bakmaksızın emlak satışlarınız asla artmayacaktır.

Doğru kulvar alanını bulduktan sonra çıkın ve yeni müşterileri karşılamak için ne gerekiyorsa yapın. Buna sadık kaldığınız sürece satış çöküş aşamasını aşabilirsiniz.

Doğru bir zihniyetle satış düşüşlerini engellemek mümkündür. Her şey sizde ve zihninizde bitiyor.

DİĞER HABER
04 Ocak 2023