"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Sektörü İçin Geliştirilen Facebook Messenger Bot Yazılımı: HomeHawk

Chatbot adı verilen yazılımların kullanım alanlarının pek çok sektörde arttığını son birkaç aydır deneyimliyoruz. Facebook’un sohbet yazılımlarını Messenger uygulaması üzerinden kullanılabilir hale getirmesi ise bu alandaki rekabetin kızışması açısından büyük bir dalga oluşturdu. Facebook’un bu hamlesi, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların Messenger’ı ve sohbet yazılımlarını müşteri ilişkileri için kullanmasını sağlıyor. Haliyle firmaların özelleştirerek kullanabileceği çok sayıda sohbet yazılımı türüyor.

Bunlardan bir tanesi de emlak sektörü için geliştirilen HomeHawk oldu. HomeHawk, emlak aramaları yapabilmek için oluşturulmuş bir Facebook Messenger bot uygulamasıdır. Bu uygulama, her seviyeden potansiyel müşteriye ulaşmayı amaçlayan ve teknoloji dostu olarak sohbet yazılımları ile ilgilenen emlak profesyonelleri için büyük bir değer taşıyor.

Eğer emlak markanızı güçlendirmek, müşterilere sağlam bir bilgi tabanı sunmak ve müşterilerle daha etkileşimli bir sohbet kurmak istiyorsanız bu tarz örnek yazılımları incelemenizi öneriyoruz. Ancak bot sohbetlerinden alaycı çıkarımlar yapmaktan hoşlananlardansanız bu tür yazılımlardan uzak durmanızı öneririz.

HomeHawk Nasıl Çalışıyor?

HomeHawk, internet sitesindeki “Let’s Chat” butonuna bastıktan sonra direkt olarak HomeHawk sohbet yazılımına bağlanıyor. İngilizce dilinde hizmet veren uygulamada sohbeti başlatmak için sadece “hi” yazmanız yeterli.

Ardından sizi selamlayan bot, emlak sorularınızın tümünü yanıtlayabileceğini belirttikten sonra sizi yönlendirmek için birkaç kategori sunuyor. Yöneltmek istediğiniz soruya göre bu kategorilerden birini seçmeniz gerekiyor. Ev alma kategorisinde satın alma, kiralama, ev araştırması gibi alt seçenekler varken ev satma kategorisinde ise ev değer hesaplaması, satıcı açıklamaları ve emlakçı ile iletişim gibi seçenekler bulunuyor. Uygulama, sadece ev alıp satmak ile ilgili değil, aynı zamanda müşterilerin finansman ve mahalle araştırması sorularını da yanıtlıyor.

Eğer müşteri, yetkili bir emlakçı ile iletişime geçmek isterse “Connect with a professional” seçeneğini seçiyor. Ardından bot, sizden ev almak veya satmak istediğiniz bölgenin (Amerika için geçerli) posta kodunu yazmanızı istiyor. Posta kodunu yazdıktan sonra eğer ev almak istiyorsanız kaç ay içinde ve hangi değer aralığında bir ev satın almak istediğinizi soruyor. Son olarak size iletişime geçebileceğiniz profesyonel emlakçının telefon numarasını veriyor.

Son olarak eğer bu aşamada sohbete herhangi bir cevap vermezseniz “Cevap vermedin, o yüzden şimdi gitmeliyim.” tarzında bir mesaj alıyorsunuz.

Emlak Profesyonelleri İçin HomeHawk

Bu tarz bir müşteri hizmetleri yazılımı ile yeni potansiyel müşteriler kazanmak ve müşteri ilişkilerinizi geliştirmek istiyorsanız HomeHawk ile iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz. Elbette ki uygulamanın Türkçe desteği bulunmamakla birlikte Türkiye’yi faaliyet alanı olarak içermiyor. Ancak Amerika’daki yabancı yatırımcı müşterileri hedefleyen emlak profesyonelleri için çok etkili bir sistem olabileceğini söyleyebiliriz. Eğer böyle bir hedefiniz varsa geç kalmadan incelemenizi öneririz.

DİĞER HABER
27 Haziran 2019