"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Sektöründe Smartwatch Faktörü

Cep telefonlarının hayatımıza girmesi ne kadar ani ve etkili olduysa, akıllı saatler de (Smartwatch) o kadar ani ve etkili oldu. Yaklaşık 20 sene evvel ofisinizdeki iş telefonu sizi dış dünyaya bağlayan en büyük teknolojiydi. Cep telefonları iş hayatındaki herkese büyük kolaylıklar getirdi.

Cep telefonuyla birlikte görüşme yapmak için artık bir kabloya ihtiyacınız kalmadı. Tüm sektörlerde olduğu gibi emlak sektörü de bu teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaya başlayarak hızlı bir gelişim sağladı.

Akıllı saatler ise ilk olarak 1999 yılında Samsung tarafından piyasaya sürüldü. İlk başlarda kullanışlı bulunmayan ve pek tercih edilmeyen akıllı saatler artık spor âleminden iş dünyasına kadar herkesin vazgeçilmezi haline geliyor.

Peki, tüm emlak profesyonelleri gardıroplarına neden akıllı saat eklemek zorunda?

Bileğinizdeki Telefon

Günümüzde tüm telefon firmalarının hızla üretime geçtiği akıllı saatler aracılığıyla artık 4.5G’ye bağlanarak veya Bluetooth üzerinden, cep telefonunuzu çıkarmaya gerek kalmadan arama sağlayabiliyorsunuz. Bir anlaşma yapmak üzeresiniz ama telefonunuz ile görüşme yapmanız gerekirken telefonunuzun şarjı biterse ne yaparsınız? Bunun için artık endişelenmeyin; günümüz telefonlarının en büyük problemi olan batarya sorununun çözümü olarak akıllı saatler size büyük kolaylık sağlayacaktır. 

Kısa Mesajın Cezbedici Özelliği

Kolay arama yapabilmenin yanında akıllı saatler, mesajlaşmanızı da daha kolay hale getiriyor. Bazı ortamlarda ve durumlarda sürekli cep telefonunuza bakmak saygısızlık olarak görülebilir ve bu olası anlaşmalarınıza mani olabilir. Ancak size iletilmesi gerekken çok önemli bir mesajı da kaçırıyor olabilirsiniz. Bir yandan işinize ve görüşmelerinize odaklanırken diğer yandan size iletilen mesajları kimseyi rahatsız etmeden akıllı saat aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

Adres Sormak Tarih Oluyor

Bir emlak brokerı iseniz sizden şehrin tüm bölgelerine hâkim olmanız beklenir. Ancak hiçbirimiz birer Google Maps değiliz. Araçtayken sesli bir navigasyon kullanmak müşterinizle iletişiminizi azaltır. Bunun yerine cep telefonunu kullanmaya kalkarsanız bu sefer de trafik kurallarını çiğniyor olursunuz. Müşterinizi götürmek istediğiniz noktaya ulaştırmakta yaşayacağınız zorlukları akıllı saatinize yükleyeceğiniz harita uygulamaları ile aşabilirsiniz.

Stres Sağlığa Zararlıdır

Hepimiz biliyoruz ki emlak sektörü oldukça stresli bir çalışma alanı. Bu stres ve heyecanlı ortam bazı zamanlar sağlığımızı zorlayabilir. Akıllı saate yükleyebileceğiniz sağlık uygulamaları ile tansiyonunuzu ve kalp atışlarınızı takip edebilir ve sağlığınızla alakalı endişelerinizi minimuma indirebilirsiniz.

Saat Saattir Fakat Bu Saat Fazla Akıllı

Tüm bu uygulamalar işimizi kolaylaştırmak için gerçekten büyük fayda sağlıyor olabilir. Tüm akıllı mobil cihazlarınızla uyumludur. Bu sayede akıllı telefonunuz, bir sesli komut ile diğer mobil cihazlarınızda ki uygulamaları çalıştırabilir, yazıcıdan istediğiniz bir çıktıyı alabilirsiniz.

Sürekli geliştirilen uygulamalar sayesinde diğer akıllı mobil cihazlarda kullanılan tüm uygulamalar kısa bir süre içerisinde artık saatinizde de olacak. Randevu ve takvim uygulamaları sayesinde planladığınız her şeye dakikası dakikasına uyar, bankacılık işlemleri, alışverişlerde mobil ödeme, emlak arama, görüntülü konuşma gibi tüm işlemlerinizi bileğinizdeki bu saatle yapabilirsiniz. 

Bunun yanı sıra teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin zaman hep aynı şekilde akmaya devam ediyor. Dolayısıyla kolumuza taktığımız akıllı saat, uygulamalarıyla sizlere yardımcı olurken aynı zamanda normal bir saatin görevini de yerine getiriyor. 

Modeline göre fiyatları değişen akıllı saatlerde en önemli husus, diğer akıllı mobil cihazlarınızla aynı markaya sahip olmalı. Ortalama bir fiyat bandında seyreden rakamlar, emlak profesyonellerine sağlayacağı tüm bu kolaylıklar düşünüldüğünde pekte pahalı olmayacaktır.

İş hayatında giydiğiniz kıyafetleri tamamlayabilecek tarzda değişik renklere ve kordonlara sahip akıllı saatler kullanarak hem teknolojiyi hem de modayı mükemmel bir şekilde birleştirebilirsiniz. 

DİĞER HABER
07 Haziran 2016