"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Sektöründe Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gayrimenkul sektöründe, online olarak yer almak artık çok önemli. Bir emlakçı pazarlama gücünü sosyal medyada ve bloglarda etkili sonuçlar alacak biçimde arttırabilir.

Bu zorlu ekonomik zamanlarda, emlakçılar kendilerini sektörde bilinir ve güvenilir bir kaynak yapmak için çevrimiçi ağlar ve sosyal medya ile fark yaratabilir.

Alıcılar ve Satıcılar

Bir emlakçı olarak, müşterilerin yanı sıra evlerini satmak isteyen mal sahiplerini çekmek için sosyal ağ sitelerini kullanabilirsiniz. Emlakçıların çoğu becerilerini çevrimdışı planlamış iken, sosyal medya varlığı emlak ofisinizin daha fazla potansiyel müşterilere ulaşmanıza yol açar.

Sosyal ağ siteleri Facebook , Twitter ve diğerleri markanızı oluşturmak için sizin en güçlü yardımcınız. Sosyal ağ sitelerinin gücü, verimli takipçilerinizin potansiyel müşterilere dönüşüyor olmasını sağlar.

Sosyal ağlar, aynı zamanda emlak portföyünüzü paylaşmanızı, yüksek kaliteli fotoğraflar ve yorumların yanı sıra karşılıklı diyalog içerisinde olmanızı sağlayarak, potansiyel müşteriler ile etkileşim içerisinde gerçek zamanlı bir hizmet verebilirsiniz.

Diyelim potansiyel bir müşteriniz Facebook'ta  paylaştığınızi bir eve yorum bırakır. Bırakılan bu yorum sizi potansiyel müşterinize bir adım daha yaklaştırmış olur. Her bir paylaşım sizi satış aşamasına getirebilir, işleriniz ciddi oranda artar.

Güvenilir olun

Emlak sektöründe, güvenilir ve saygın bir üne kavuşmak çok önemlidir. Alanınızda bir otorite olarak görülmek, müşteri sayısını arttırmak ve daha çok kişiyle iletişime geçebilmek için sosyal medyada yer almanız gerekli.

Ancak, sosyal medyada var olmak takipçilerinizi gereksiz paylaşımlarla boğmak anlamına gelmiyor ve bu gereksiz paylaşım konusuna çok dikkat edin. Paylaşımlarınız aşırıya kaçmamalı ve takipçileriniz  ile aranızda bir denge bulmalısınız.

Bir uzman olarak kendinizi kabul ettirmenin en iyi yollarından biri bloglamaya başlamaktır.

Her paylaşım takipçileriniz ile ilgili olmalıdır. Emlak sektöründe bilgi paylaşmak için en etkili yol olarak blog kullanmalısınız. Blog sizin ve firmanızın gelişimine katkıda bulunacak, kendi alanınızda bir uzman olarak sizi konumlandıracaktır. Bu şekilde, yararlı bilgiler paylaşarak markanızı inşa edebilirsiniz.

Diğer Emlak Uzmanları ile Ağ

Emlak sektörüne özgü sosyal ağları kullanarak , piyasadaki diğer profesyoneller ile bağlantı kurmanız mümkün olacak. Diğer emlakçılar ile kurulan ağ, sektörde ki fırsatlara erişimin yanı sıra, sektörün önde gelen profesyonellerinden bir çok bilgiyi edinmenize ve  öğrenme yeteneğinizi geliştirmenize katkıda bulunur.

Linkedin gibi sosyal ağ siteleri, emlakçılık sektöründeki diğer profesyoneller ile kurulan bağlantılarla geniş fırsatlar sağlar.

Sosyal ağ siteleri, emlakçıların sadece kendi alanında diğer emlakçılarla bağlantı kurması ve marka oluşturması için değil,  benzersiz bir şekilde paylaşılan bilgiler ile yeni şeyler öğrenmelerini ve kendilerini geliştirmelerini sağlar. Eğer online olarak varlığınızı sürdürmek konusunda ciddi iseniz, profesyoneller ile kurulan ağ hayati önem taşımaktadır.

Emlak sektöründe sosyal medyanın saygın bir yeri olduğu şüphesiz bir gerçek. Kendi alanınızda profesyoneller ile bağlantı kurmak, potansiyel alıcılar veya satıcılarla iletişime geçmek için sosyal ağlarda aktif bir katılımcı olmanız  gerekiyor.

Başlangıç ​​ipuçları:

  • Paylaşım değeriniz neler bilin.
  • Kendi gönderdiğiniz paylaşımları beğenmeyin.
  • Takipçilerinizi yakından takip edin.
  • Profilinizi tam olarak güncelleyin.
  • Dil bilgisi ve basit hatalardan kaçının.
  • Gelen yorumlarda tartışma ortamına girmeyin.
  • Paylaşımlarınızı zamana yayın.
  • Facebook ve Twitter dünyasını izleyin.
  • Çözünürlüğü yüksek resimler kullanın.
DİĞER HABER
28 Şubat 2013