"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Sektöründeki En Yaşlı Kişiyle Tanışmak İster Misiniz?

Hiç emlak sektröründeki, en yaşlı kişinin kim olabileceğini ve nerede yaşıyor olabileceğini düşündünüz mü? Bunu düşünmediğinizi biliyoruz, ama böyle bir soru yöneltiğinde meraklanmış olabileceğinizin farkındayız.

Bu yüzden sorunun cevabını sizler için öğrendik.

Kendisi 98 yaşında Gertrude Dacres ve Houston’da yaşıyor. 1969 yılında lisansını alan Dacres, o zamanlar 50 yaşında olduğunu söylüyor ve hala haftanın 3 günü çalışıyor. Dacres’in müdürü de onun hakkında, Houston tarihini en iyi bilen ve yaşayanlardan biri olduğunu söylüyor.

Hatta öyle ki apartmanların yıkılıp yerine yenilerinin yapıldığı zamanları bile bire bir yaşamış. Dacres’e bir daireyi sorduğunuzda kat planına kadar her şeyi size söyleyebilir. Zihni hala her şeyi tutabiliyor.

40 yıldır emlak sektöründe olan Dacres’le tanışmak isterdik doğrusu. Ondan öğrenecek ne çok şey vardır kim bilir... Bir sektörde 40 yıl çalışmak biliyoruz ki, o sektörün içinde iyice yoğrulmuş olmayı ve insan ilişkilerinde iyi olmayı gerektirir. Dacres, bunun için gerçekten iyi bir örnek. Sizler de biliyorsunuz ki, emlak sektörü insan ilişkilerinin güçlü ve iletişim becerisinin yüksek olması gereken en önemli sektörlerden bir tanesi.

Bu nedenle deneyimli kişilerden, onların deneyimlerini ve nelere dikkat ettiklerini öğrenmek bizleri pozitif yönde oldukça etkileyecektir. 

Peki, emlak sektöründe başarılı olmak için nelere dikkat etmek gerekir? Dacres'in emlak danışmanları için söylemiş olduğu önemli tavsiyelere kulak verelim.

  • Öncelikle sabırlı olmak gerekir. Müşterinize baskı yapmadan düşünmesi için zaman tanımalısınız. Aksi halde pozitif giden bir satış görüşmesi olumsuz sonuçlanabilir.
  • Bir diğer önemli nokta ise, karşınızdaki kişiyle empati kurabilmeniz. Konutu satarken veya kiralarken, kendinizi karşınızdakinin yerine koyarak tüm artı ve eksileriyle elinizdeki emlağı anlatırsanız, dürüstlüğünüz sayesinde karşınızdaki kişiyi kazanırsınız.  Belki göstermiş olduğunuz emlağı satamayabilirsiniz, ama müşteri sizden başka bir konut göstermeniz için talepte bulanabilir.
  • Kendinizi sürekli ama sürekli olarak geliştirmelisiniz...
  • İletişim kurmada sıkıntılar yaşıyorsanız bir kursa gidin. Çünkü sizin için en önemlisi insanlarla güvenli bir etkileşim kurmak.
  • Son olarak da profesyonel olmayı hedefleyin! Doğru hedefler seçerek doğru adımlar atmak sizi profesyonelliğe götürecektir.
DİĞER HABER
19 Mayıs 2017