Mail listemize abone oldunuz mu?
Emlak Sektörünün Uber’i Curb Call Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Realty One Group’un ilk müşterisi olduğu Curb Call uygulaması, Uber benzeri bir mobil uygulama olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çünkü bu uygulama, ev alıcılarının yakınlardaki emlak profesyonellerine bağlanmasına yardımcı oluyor. iPhone üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen uygulama, emlak dünyasının Uber’i olabilir.

Evini satmak isteyen veya yeni bir ev satın almak isteyen potansiyel müşteriler, bu konuda yardım almak için emlak profesyonellerine başvururlar. Ancak bu başvuruyu yapabilmeleri için kendilerine yakın olan emlak firmalarının iletişim bilgilerine ulaşıp onları tek tek aramaları gerekir. Curb Call ise kişilere çok daha kolay bir yöntem sunuyor. Yakındaki tüm emlak profesyonellerinin listesine sahip olan uygulama, onların iletişim bilgilerini size otomatik olarak sunar ve seçtiğiniz firmaya olan uzaklığınızı otomatik olarak gösterir.

Uygulamayı kullananlar, talepte bulundukları andan itibaren müsaitlik durumu uygun olan ve konumunuza göre makul bir sürüş mesafesinde olan firmalar sunuluyor. Kullanıcı herhangi bir firmayı seçtikten sonra o firmaya otomatik olarak kullanıcının adı, soyadı ve mahalle konumu ve iletişim bilgisi olan bir uyarı gidiyor. Firma eğer isterse bu kullanıcının çağrısını kabul edebiliyor veya etmiyor. Eğer kabul ederse firma yetkilisi kullanıcının tam iletişim bilgisine erişebiliyor ve ev gösterimi için kendisine ulaşmak adına yola çıkıyor.

Real Trends tarafından 2013 yılındaki dolar hacmi ile yedinci büyük aracı kurum olarak kabul edilen Realty One Group, Curb Call uygulamasını San Diego, Orange County, Las Vegas ve Phoenix şehirlerinde uygulamaya koydu. Şirketin kurucusu ve CEO’su Kuba Jewgieniew, bu tip uygulamaların kendileri için iş geliştirme anlamında büyük fayda sağladığını dile getirdi.

Uygulamanın sahibi Seth Siegler, fikir açısından Uber’den ilham aldıklarını açıkça dile getiriyor. Tıpkı Uber’de olduğu gibi güvenlik unsurunun Curb Call’da da çok önemli olduğunu vurgulayan Seth, bu konuda da geliştirmelerin yapılacağını dile getiriyor.

Emlak sektöründe bu tarz müşteriler ile emlak profesyonellerini bir araya getiren uygulamaların çok değerli olduğuna inanıyoruz. Türkiye’de de bu tip bir uygulamanın yeni girişimciler tarafından uygulanmasını dört gözle bekliyoruz.

DİĞER HABER
28 Temmuz 2017