"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Sektörünün Video Paylaşım Platformu: RealEstate Tube

Emlak sektöründe yeni fikirler ve yeni girişimler geliştirilmeye devam ediliyor. Bunlara bir yenisi daha eklendi. Artık emlak sektörü, tamamen kendi alanına özel ve küresel bir gayrimenkul video platformuna sahip! Girişimci Steve Markis tarafından RealEstate Tube ismi ile geliştirilen ve piyasaya sürülen bu platform, emlak ile ilişkili çok sayıda kullanıcıya farklı amaçlar sunuyor.

Bu platform, insanların ev arkadaşı bulmalarına, evini satmak isteyen veya kiraya vermek isteyen mal sahiplerinin evlerini sunmalarına, profesyonel emlak profesyonellerinin satılık listelerini pazarlamalarına ve evlerin yakınında bulunan evcilleştirilebilecek hayvanların bulunmasına yardımcı oluyor.

RealEstate Tube platformunun mottosunu oluşturan fikrin sunumu aslında her şeyi açıklıyor: “Bir fotoğraf bin kelimeyi resmedebilir, ancak bir video bin fotoğrafa denktir.” İşte bu önerme ile yola çıkan girişimde, mülklerin mimarisinin, tasarımının, hikâyesinin benzersiz olduğu ve sadece videolar ile etkili bir şekilde sunulabileceği aktarılıyor. Bu platform sayesinde ev sahipleri yaşadıkları mekânı daha fazla satma kapasitesine sahip olurken insanların kimlerle birlikte yaşamak istediğine karar verme aşamasında daha güvenli bir şekilde iletişim kurmasına da olanak tanınıyor.

RealEstate Tube fikri, Makris’in Avustralya’da mülk almak isteyen denizaşırı Çinli yatırımcılarla çalıştığı 2013 yılında ortaya çıktı. Dil engelinin çok zor olduğunu belirten Makris, mülkün sunumu için bir çevirmen bulmak yerine fotoğraf çekmek ve video kaydetmek üzere telefonuna sarıldığını ifade ediyor. Bu eylemin temelinde hızlı ve kolay şekilde iş ilişkisi kurdu ve pazarlık yaptı.

RealEstate Tube platformunun, gayrimenkul sektörünün eBay’i olduğunu söyleyebilirim. Niyetim, küresel bir gayrimenkul sektörü oluşturmak ve ev arkadaşı arama ekonomisinde video paylaşımını öne çıkarmak.

Makris’in platformda geliştireceği sonraki özellik, satış amaçlı işletmelerin de sisteme entegre olabileceği şekilde ev satışı alanına yönelmek olacak. Bunun haricinde emlak sektöründeki pek çok alanın bu sisteme uyarlanması düşünülüyor.

Hem Pazarlama Hem Yeni İletişim İçin

RealEstate Tube platformunun yaptığı tek şey, evlerin görünümünün videolar ile sunulması değil. Platform, aynı zamanda insanları bir araya getiriyor, iş ilişkisi kurmalarını veya kendilerine uygun ev arkadaşı bulmalarını sağlıyor.

Platformda, yüklenen bir videodaki evi izledikten sonra video sahibi ile iletişime geçebiliyorsunuz. Video yükleyenler, mülklerin temel bilgilerini, haritalarını ve adreslerini ayrıntılı bir şekilde sisteme ekleyebiliyorlar.

Video çekimleri üzerinde farklı filtreleri ve özellikleri kullanabilmeniz için ise telefonunuza gerekli uygulamayı indirmeniz yeterli oluyor. App Mağazası’ndan veya Google Play’den uygulamayı rahatlıkla edinebiliyorsunuz.

Şu an için 16 bin video listesine sahip olan platforma kaydolan kişi sayısı artmaya devam ediyor. Şirket, halihazırda 1 milyon dolarlık yatırım turunu kapattı ve şu an 2,5 milyon dolarlık A Serisi fonuna yükselmeye hazırlanıyor.

 

DİĞER HABER
18 Temmuz 2017