"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Şirketiniz İçin Sürekli Eğitim Programına Sahip misiniz?

Çoğu emlak ofisi için ekibine veya işe alacağı kişileri seçme süreci oldukça zaman kaybettiricidir. Sonuç olarak kendinizi ve markanızı temsil edecek kişileri seçerken zaman ayırmanız gerekir. Alacağınız kişilerin şirket kültürünüze ve temel değerlerinize uyduğundan emin olmanız gerekir. İşinizi yapabilecek insanları bulmak için acele etmemelisiniz, çünkü siz şirketiniz için birer rock yıldızı aramaktasınız.

Ancak bu makalede ele alacağımız konu, işinde birer rock yıldızı olabileceğini düşündüğünüz kişileri, sonraki aşamada nasıl bir süreçten geçirdiğiniz üzerine olacak. Sizin için en iyi şekilde çalışmalarını istiyorsanız onları sürekli olarak beslemeniz ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmanız gerekir. Şirketiniz kaliteli bir sürekli eğitim ve öğrenme programına sahip değil mi? Bu konuda yalnız değilsiniz, ama bu sizi rahatlatmasın. Çünkü bu durumda şirketinizde çalıştırabileceğiniz harika yetenekleri kaybetmiş olacaksınız.

Eğitimin yalnızca şirkette yeni çalışmaya başlayanlara kısa bir süreliğine verilmesi gibi yanlış bir kanıya sahibiz. Buna bir futbol takımından örnek vererek benzetme yapabiliriz. Bir futbol takımını oluşturan oyuncular, hazırlıklarını sadece bir hafta önceden yapmıyorlar. Her bir oyuncu haftalar, aylar, hatta yıllar geçtikçe gerçek seviyelerine ulaşıyorlar. Ve bu eğitime katılanlar sadece oyuncular değildir. Antrenör, koordinatör, pozisyon antrenörleri, eğitmenler, oyuncular gibi her kademedeki kişi bu eğitimin içerisinde oluyor. Bir futbol takımının bu sayede sürekli bir eğitimden geçerek sezon boyu başarısını devam ettirebildiğini görüyoruz.

Şimdi emlak ofisinizi düşünün. Çalışanlarınızı sürekli eğitecek bir programa sahip misiniz? Eğer öyleyse, bu mükemmel! Bu konuda öncülerden birisiniz demek ki. Eğer öyle değilse, iyi yapılandırılmış sürekli eğitimin sağladığı bariz faydalar ortada iken neyi bekliyorsunuz?

Şirket İçi Sürekli Eğitimin Faydaları

Çalışanların morali: Çalışanlarınız sadece işlerinde daha iyi performans göstermekle kalmaz, aynı zamanda devam eden öğrenimden aldığı güven ile daha mutlu ve moralli olurlar.

Daha az gözetim ihtiyacı: Tutarlı bir eğitim ve iletişim olduğunda, çalışanlarınız daha az soru sorar ve yöneticilerin onları gözetleme süresi daha azalır.

Daha az hata: Personeliniz çok iyi eğitildiğinde daha az hata yaparlar. Bu kadar basit!

Daha sadık işgücü: Uzun vadeli eğitim sağlamak, çalışanların kariyerinde yeni kilometre taşları elde etmelerini sağlar. İnsanlar gerçek bir büyüme gördüklerinde, çalıştıkları şirkete daha sadakat ile bağlanırlar.

Artan verimlilik: Çalışanlar sürekli aldıkları bir eğitim nedeni ile daha üretken olurlar. Artan güven sayesinde en iyi çıkarma hissine sahip olurlar ve yapabilecekleri en yüksek düzeydeki işi ortaya koyarlar.

Başlangıç Adımları

Eğitim programlarını şirket içerisinde yeni uygulamaya başladıysanız, sağlayacağı avantajları anında görmeniz mümkün olmaz. Ancak bir yerden başlamanız gerekiyor. İşte size yardımcı olacak birkaç fikir:

- Çalışanlarınız ile düzenli şekilde birebir toplantılar yapın. Bu toplantılar, çalışanların kariyer yolları ve sahip oldukları kaygılar hakkında konuşmanın en iyi yoludur.

- Haftalık olarak tüm ekibinizle toplantılar yapın. Bu toplantılarda, son hafta gerçekleştirilen işlerin üzerinden kritik yapmakla birlikte gelecek hafta neler yapılacağı üzerinde durun.

- Öğle yemekleri düzenleyin. Her ay bu etkinlik sırasında farklı bir konu üzerinde durun. Çalışanların sektör hakkındaki bilgilerini bu etkinlik sırasında paylaşmalarını sağlayın. Böylece herkes birbirinden yeni bilgiler öğrenebilir.

- Bir ofis kütüphanesi oluşturun. Çalışanlarınızın ücretsiz şekilde göz atabilecekleri bir kütüphane olması çok etkileyici bir yöntemdir. Çalışanlarınızdan bu kütüphaneye katkıda bulunmalarını da isteyebilirsiniz.

Harekete geçin, emlak şirketinizi daha verimli ve üretken bir hale getirin…

DİĞER HABER
18 Şubat 2017