“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Emlak Web Siteleri İçin Ücretsiz Resim Kaynakları

Soru: Web siteleri, sosyal medya hesapları ve blog makalelerinin ortak noktası nedir?

Cevap: Bu platformların hepsinde, dikkat çekici ve kaliteli resimler kullanıldığı zaman, potansiyel müşterilerden daha fazla geri dönüş alınıyor olmasıdır.

Ancak siz profesyonel bir fotoğrafçı değilsiniz. Üstelik iyi fotoğraf çeken biri olsanız bile, buna harcayacak o kadar vaktiniz olmayabilir. Bunun yerine işinin ehli bir fotoğrafçı tutmayı düşünebilirsiniz tabi ki. Fakat bu da size çok pahalıya mal olacaktır. Son bir seçeneğiniz daha var: İnternetten resim indirmek. Ama bunun da telif hakkı ve ticari kullanım engeli gibi sorunları mevcut.

Peki, ne yapacaksınız? Bir gayrimenkul firmasısınız veya bir emlak danışmanı ve online pazarlama imkânlarından faydalanmak için sosyal medya hesapları açtınız, web sitesi kurdunuz, pek çok vakit ayırarak uğraş verdiniz. Etkileyici ve sorunsuz resimler eklemeden bu platformları nasıl kullanabilirsiniz ki?

Rahat olun! Size şimdi bu konuda insanların yaşadığı problemi gören ve bunun için hizmet veren birkaç siteden bahsedeceğiz. Öyle ki bu sitelerden edineceğiniz resimler ile blog makalelerinizi, sosyal medya hesaplarınızı ve web sitenizi renklendirebilirsiniz. Daha da önemlisi potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

Flickr

Flickr, bir fotoğraf yönetme ve paylaşma aracıdır diyebiliriz. Günümüzde bloggerların fotoğraf deposu haline gelen Flickr, istediğiniz konuda fotoğraf araması yapmanızı ve Creative Commons lisanslı olarak paylaşılan resimleri indirmenizi sağlıyor. Ayrıca bu resimleri uygun yere atıfta bulunduğunuz sürece dağıtabiliyor veya istediğiniz yerde kullanabiliyorsunuz. Örneğin fotoğrafçının ismini yazarak veya resme orijinal resmin linkini vererek bunu sağlayabilirsiniz.

Freeimages

Freeimages, ücretsiz fotoğrafların stoklandığı bir platform olarak karşımız çıkıyor. Kullanabileceğiniz 400 binden fazla fotoğrafın bulunduğu bu siteye ücretsiz üye olarak her ne konuda olursa olsun pek çok fotoğrafa erişme imkânına sahipsiniz. Sadece Flickr’da olduğu gibi fotoğrafçıya atıp yapmayı unutmayın.

Rgbstock

Rgbstock, diğer bir resim sitemiz. Sizden neredeyse kuruşa denk gelecek bir ücretli üyelik istiyor. Ancak üye olduğunuza değiyor. Çünkü burada yüksek kalitede çok fazla resim, fotoğraf, vektörel çizim, arka plan ve duvar kâğıdı bulunuyor.

Unsplash

Unsplash, biraz daha artistik görünümlü resimleri arayanlar için birebir olabilir. Konu yelpazesi açısından biraz dar bir alanı kapsıyor olsa da eklenen resimler gerçekten kusursuz kalitede. Bu site, her 10 günde bir 10 yeni resim paylaşıyor ve bunların hepsi yüksek kalitede oluyor. Resimleri indirmek ve kullanmak için üye olmanıza da gerek yok.

DİĞER HABER
22 Eylül 2022