"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlakçı Olmanın En Eğlenceli Yanı Nedir?

Bu işte olduğumuz için şanslıyız! İşte emlak işinin bizim için çok eğlenceli olmasının iki ana nedeni:

  • İnsanları seviyoruz - her türden, her yaştan, her kesimden - ve onlarla tanışmaktan, onlarla vakit geçirmekten ve sadece gayrimenkul hakkında değil, her türlü şey hakkında sohbet etmekten büyük keyif alıyoruz.
  • Mülklere bakmayı seviyoruz - her türlü - çöp olanlara bile! Elbette, süper havalı bir mülk gördüğümüzde harika, ama bazen tuhaf ve çirkin olanlara gülmek de çok eğlenceli.

Gerçek şu ki, her gün yaptığımız tüm farklı görevler arasında, sevdiğimiz ve birlikte olmaktan keyif aldığımız müşterilere mülkleri göstermekten daha çok yapmayı tercih edeceğimiz bir şey yok.

Aynı şeyleri sen de hissetmiyorsan, yanlış meslektesin demektir.

South Florida Real Estate Brokerages | Agent Turnover

Çoğu danışman "karar veremeyen" alıcı müşterileri olduğu gerçeğinden yakınır. Onlara kaç tane mülk gösterdiğini sorun.

Bir örnekleme üzerinden devam edelim :)

S - Bugün randevu oluşturduğun müşterine kaç ev gösterdin? 

C- "Yedi."

Bu gerçekten kafa karıştırıcı bir durum! Bu danışmanın tutumunu değiştirmesi ve deneyimin tadını çıkarmaya başlaması gerekiyor.

Bu baş döndürücü ev turları (yedi ev!), asıl odak noktanızın bir komisyon ücretini tahsil etmek olduğunu ortaya çıkardı… Hem de mümkün olan en kısa sürede.

Odak noktanız buysa, müşterileriniz bunu hissedebilir. Biz, kendinizi, işinizi ve kazancınızı sabote ettiğinizi söylemek için buradayız, bunları sizin için araştırıyor ve yazıyoruz.

Summer Reading Contest Winner Week 4: On 'The Psychology Behind Sibling  Rivalry' - The New York Times

Gerçekten ihtiyacınız olan şey, komisyon ücreti değil (ofisinizin birincisi olmak hiç değil!), büyük bir tutum değişikliğidir.

“Senin için söylemesi kolay” diye düşünüyorsanız, bu doğru olabilir, özellikle de finansal olarak zorlanıyorsanız.

Ama bize kulak verin lütfen. Sizin daha çok kazanmanızı istiyoruz ki, her gün taptaze ve işlenmemiş konuları sizin için hazır hale getiriyor ve paylaşıyoruz.

Bu tutumdan kurtulmanız için değiştirmeniz gereken tek şey; Zihniyetiniz.

En sevdiğimiz alıntıyı bir kez daha tekrarlayalım: “Başarılı biri olmaya değil, değerli biri olmaya çalışın.” - Albert Einstein

1955 yılında hayatının sonuna doğru bu cevap, Einstein'ın kendisine hayatında ne yapması gerektiğini soran genç bir adama verdiği tavsiyeydi.

Happy Pi Day Albert Einstein! | SketchbookJack

Bu alıntıdan anladığımız, enerjinizi müşterileriniz için mükemmel bir iş çıkarmaya odaklarsanız (komisyon havucunun peşinden koşmak yerine) başarının doğal olarak sizi takip edeceğidir.

Sadece, müşterilerinize 100 mülk göstermeniz ve onların emriyle etrafta dolaşmanız gerektiğini söylemiyoruz. Bu değerli bir emlakçı olmak anlamında olmayan bir yöntemdir.

Gerçekten değer yaratmak istiyorsanız, uygun beklentileri belirleme, patronluk taslamadan doğal bir şekilde sorumluluk alma, zamanınızı verimli kullanma ve etkili sistem ve prosedürlerle süreç boyunca müşterilerinize rehberlik etme konusunda yeni beceriler öğrenmeye ve bu becerilerde ustalaşmaya istekli olmalısınız. Böylece doğru zaman geldiğinde müşterileriniz tetiği çekmeye istekli olacaklardır.

Rental Brokers NYC | Rental Startups | Nestio

Eğer yeni bir emlakçıysanız, gösterdiğiniz her mülkten ve müşterilerle etkileşim kurduğunuz her deneyimden bir şeyler öğrenmek için zihniyetinizi ayarlamaya çalışın. Bu artan bilgi, hemen bir komisyon geliri kazanmıyor olsanız bile gelecekte karşılığını verecektir.

Biz hala her gün öğreniyoruz. Eğleniyoruz. Ya siz?

DİĞER HABER
17 Aralık 2021