"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlakçılar Kütüphane Tekniğini Teklif Savaşlarını Ateşlemek İçin Kullanıyor

Stratejik olarak satılık bir eve yerleştirilmiş kitaplar ve kütüphaneler, alıcılara dinlenmek için rahat bir yere ihtiyaçları olduğunu ima ediyor. Bu konuda emlakçılar pazarlama tekniklerini çeşitlendirerek teklif savaşlarının nasıl ateşleneceği üzerine kitap yazıyorlar.

New York Times, emlakçıların, rahatlayabilecekleri ve kitap okuyabilecekleri sessiz yerler arayan pandemi alıcıları arasındaki fiyat savaşları için romanları, biyografileri ve nasıl yapılır kitaplarını cephane olarak kullandığını bildiriyor.

Brooklyn ve Manhattan'da Compass emlak şirketinde danışmanlık yapan Morgan Munsey, gazeteye verdiği demeçte, "Bir evi sahneye koyduğumda bile, içine kitaplar koyarım. İyi dizayn edilen kütüphaneler için teklif savaşlarının yaşandığını bizzat görüyorum." dedi.

Bir kitap tutkunu olarak bu ev pazarlama stratejisini çok hoş karşılıyorum. Dijital dünyasında aşırı yükün günde saatlerce aydınlatılmış ekranlara baktığı bir dönemde, basılı sihirli kelimeler bizi yumuşak bir koltuğa çökmeye ve sadece bir veya iki bölüm için de olsa kafa açmaya zorlayan sakinleştirici bir etkiye sahip olabilir.

Şef ve yemek aktivisti Alice Waters, California, Berkeley'deki evinde yaklaşık 1800 kitabın üçte ikisinin yemekle ilgili olduğunu tahmin ediyor.  “Benim kendi tuhaf organizasyonum var”  dedi, “ama her şeyin nerede olduğunu az çok biliyorum.”

Üstelik yeni trend olan bu pazarlama tekniğinde emlakçılarla birlikte mimarlık şirketlerinin beraber çalışması da dikkat çekiyor.

New York ve Atlanta Compass Brokerı Andrew Cogar, “Kitaplarla dokunsal bağlantı ve hem iş hem de kişisel refah için evde sığınacak yer ihtiyacı, kütüphaneleri konut tasarımında yenilenmiş bir odak haline getirdi” dedi. 

Reid Byers, Oak Knoll Press tarafından yayınlanan “ The Private Library: The History of the Architecture and Furnishing of the Home Bookroom ” adlı kitabında, büyük edebiyat eserlerini evinizde raflarda tutmak için pek çok neden olduğunu öne sürüyor. cep e-okuyucunuzun beyninin içinde - listenin başında rahatlama ve merakla.

Building a High-Tech Library at Home - Mansion Global

Oak Knoll kitap evi tarafından yayınlanan “The Private Library: The History of the Architecture and Furnishing of the Home Bookroom” kitabında Reid Byers, büyük edebiyat eserlerini evinizde raflarda tutmak için pek çok neden olduğunu öne sürüyor. Harika edebiyat eserlerini cep e-okuyucunuzun beyninin içinde değil, evinizdeki raflarda tutmak için birçok neden bulunuyor. Bu listenin başında rahatlama ve merak duyguları birinci sırada geliyor.

Danimarkalı oynamak sınıra kadar diy library - wildatlanticwaypods.com

REKLAMCILIK

"Bir alıcı, kütüphanemize girmek, jakuziye girmek, sihir dükkanına girmek, müzik odasına veya bir merak odasına, kulübe, sirke, bir teknedeki kabinimize, yaşadığı bir evin odasına girmek gibi hissetmeli." yazıyor kitabında Byers, "Bu bir yola çıkış ve aslına geri dönüş."

Sanırım hepimiz kitapların sihirli dünyasından faydalanabiliriz.

DİĞER HABER
27 Aralık 2021