“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Emlakçılar Neden Satın Alma Kitlelerini Oluşturmak İçin Quora'ya Katılmalı?

İnternette, kitle kaynak kullanımı bilgi toplamak için popüler bir yöntem haline geldi. Kullanıcıların sorularını yanıtlamak isteyen herkes tarafından yanıtlanmasına adanmış web siteleri var. Bunların arasında en popüler soru yanıtlama sitesi Quora'dır. Farklı bir sosyal medya sitesi türü olan Quora, çevrimiçi görünürlüklerini artırmak ve kendilerini ve hizmetlerini pazarlamak isteyen emlakçılar için kullanılmayan bir kaynaktır. İşte bu yüzden satın alma kitlenizi oluşturmak için kesinlikle Quora ile etkileşime geçmelisiniz.

Quora Nasıl Çalışır?

Quora son derece basit bir sitedir ve çoğu sosyal medya sitesinden farklıdır. Kullanıcılar kek pişirmeden hayvan bakımına kadar çeşitli konularda istedikleri soruları sorabilirler veya sorulan sorulara cevap verebilir. Bu yanıtlar daha sonra diğer kullanıcılar tarafından ne kadar yararlı göründüklerine göre derecelendirilir. 

İşte tam burada Quora'nın sosyal medya yönü devreye giriyor. Yanıtları bu şekilde kitlesel olarak elde etmek, seçtikleri alanlarda kanıtlanabilir uzmanlığa sahip oldukları için bu soruları yanıtlayan veya yalnızca diyalog içinde görüş veya yorumları paylaşmayı seçen bireylerden oluşan bir topluluk oluşturmaya yardımcı olur. Bu şekilde, gerçek bir topluluk gelişir, bireyler soruları yanıtlarken ve birbirleriyle etkileşime girerken zaman içinde birbirlerinin kişiliklerini, ne iş yaptıklarını ve uzmanlıklarını öğrenirler.

Elbette bir sosyal medya platformunu kullanırken dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır ve buna Quora da dahildir. Çevrimiçi etkileşimler, platformda kimin soru sorduğuna ve kimin yanıtlamayı seçtiğine bağlı olarak çılgınca değişecektir ve bu, sizin (veya bir başkasının) olumsuzluklarla karşılaşabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, genel olarak, Quora'daki olumsuz karşılaşmaların sayısı Facebook, Twitter veya çok daha yaygın olarak kullanılan diğer bazı genel sosyal medya platformlarındakilerden nispeten daha azdır.

Top Site Search Questions on Quora | The Swiftype Blog

Kendinizi Uzman Olarak Belirlemek için Quora'yı Kullanma

Quora'da soruları yanıtlamak için çok zaman harcayan kişiler, kendileri için olumlu bir itibar oluşturabilir ve genellikle belirli alanlarda uzman olarak görülürler. Bu şekilde, bu kullanıcılardan biri kendi uzmanlık alanıyla ilgili yeni bir soruyu yanıtladığında, yanıtları veya tavsiyeleri, web sitesine yeni katılan ve yararlı yanıtlar verme geçmişi olmayan birinden daha fazla ciddiye alınacaktır. 

Bu etkileşim, elbette, Quora'da varlığını göstermek isteyen bir emlakçı için inanılmaz derecede faydalı olabileceği yerdir. Gayrimenkulle ilgili soruları doğru bir şekilde yanıtlamak, ev satın alma süreci gibi konularda içgörüleri paylaşmak ve sadece samimi ve profesyonel bir tavır sergilemek ve sürekli bir itibar oluşturmak için zaman ve çaba harcamak, kendinizi işinizde güvenilir bir uzman olarak tanıtmanın mükemmel bir yoludur. 

Güven oluşturmak ve uzmanlığınızı sergilemek, potansiyel müşterileri müşterilere dönüştürme beceriniz üzerinde kesin olarak ölçülebilir bir etkiye sahip olmayabilir. Bununla birlikte, kendinizi bilgili, ilgili ve cana yakın olarak sunmak, sizi emlakçı olarak kullanmayı düşünen birinin, özellikle de emlakla ilgili soruların cevaplarında adınızı daha önce görmüşse iletişime geçeceği anlamına gelir. Quora en doğrudan pazarlama hunisi değildir, ancak itibar gibi bazı şeyler aynı metrikler kullanılarak ölçülemez.

Who created the new April 2017 artwork on Quora's login page? - Quora

Görünürlük Oluşturmak için Quora Nasıl Etkili Kullanılır?

Kendinizi Quora'da uzman olarak konumlandırmak, emlak piyasasının nasıl çalıştığı konusunda bilgili biri olarak itibar oluşturmak için harikalar yaratsa da, görünürlük oluşturmak için Quora'yı etkili bir şekilde kullanmak, mülk satın alma veya satma ile ilgili sorulara doğru yanıtlar vermekten daha fazlasıdır. Platformdaki diğer kullanıcılara bir kişi olarak kim olduğunuzu ve sadece sanal bir insan olmadığınızı, aynı zamanda gerçekten iletişime geçilebilecek bir profesyonel olduğunuzu göstermek de aynı derecede önemlidir. 

Olumlu kişilerarası ilişkiler oluşturmak ve sürdürmek, başarılı bir emlakçı olmanın büyük bir parçasıdır. Unutmayın siz mülklerle değil, alıcılar ve satıcılarla çalışıyorsunuz! Bireysel müşterilerle olumlu bir ilişki kurmak, bir emlakçı olarak başarınız için çok önemlidir. Bunu başarmak için hem dürüst hem de özgün olduğunuz fikrini güçlendirmeniz gerekir.

Bunu başarmanın en iyi yolu, Quora'daki her yanıtı ve etkileşimi bu mercek aracılığıyla oluşturmaktır. Samimi ve cana yakın ama yine de profesyonel bir kişilik geliştirmek, Quora'daki diğer kişilere yalnızca emlak sorularını doğru yanıtlama konusunda güvenilir olmanın yanı sıra bunu kendi kişilerarası tarzınızı sergileyecek şekilde yapabileceğinizi de gösterir. Bu, bir emlakçı olarak profesyonel bir kapasitede çalışırken herhangi birine nasıl davranacağınızla neredeyse aynıdır; tek fark, yüz yüze değil, internet üzerinden iletişim kuruyor olmanızdır!

How does Brainly compare to Quora? - Quora

Bir Emlakçı Olarak Quora'dan Yararlanma Üzerine Son Söz

Tıpkı diğer herhangi bir sosyal medya platformunda varlığınız gibi, Quora'da aktif olmak, bir emlakçı olarak hizmetlerinizi pazarlamak için oldukça etkili bir yöntemdir. Tüm sosyal medya etkileşimlerinde olduğu gibi, elinizden gelenin en iyisini yaptığınızdan, her zaman profesyonelce hareket ettiğinizden ve etkileşimde bulunduğunuz kişilerin güvenini kazanmak için özgün benliğinizi sergilediğinizden emin olun. Sonunda, bunu tutarlı bir şekilde yapmak, platformdaki itibarınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Quora'da bu kadar olumlu bir itibar oluşturmak, emlak işinizi büyütmenize yardımcı olabilir.

5 Ways to Read Quora Answers Or Comments Without Login

Özellikle Türkiye ile ilgili emlak paylaşımlarınız ve bilgilendirici içeriklerinizle uluslararası bir ağ kurabilirsiniz. Sizin için uluslararası olan bu platformun kullanıcıları veya başka bir emlakçı Türkiye hakkında bilgi edinmek isteyebilir. Kullanıcılarla geçmişte yaşadığınız olumlu etkileşimler sayesinde Türkiye'de emlak hakkında başvuracakları ilk kişi olma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Size çok sayıda yeni müşteri kazandırmayabilir, ancak bu olasılık asla küçümsenmemelidir. Bu nedenle Quora, uluslararası emlak kariyerinizi oluşturmak için profesyonel sosyal medya pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır.

DİĞER HABER
21 Şubat 2022