"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlakçıları, Satıcıları ve Alıcıları Bir Araya Getiren Uygulama: MySoldMate

Sürekli değişen gayrimenkul piyasasında MySoldMate adı verilen yeni bir uygulama, herkese oyunu farklı şekilde oynamayı teklif ediyor. Çünkü bu uygulama, özel kişilik profil sistemi sayesinde gayrimenkul sektörünün üç ana karakteri olan emlakçıları, alıcıları ve satıcıları aynı ortamda bir araya getirmesini başarıyor.

Haziran ayının ortasında yeni uygulamayı başlatan MySoldMate, emlakçıları, alıcıları ve satıcıları kişilik özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre karşılaştırarak eşleşmelerini sağlıyor. Sistem, bunun için üyelere öncelikle bir kişilik testi yapıyor. Bu sayede tüm tarafların kişilik özelliklerini veri tabanına kaydediyor. Böylece özellikleri eşleşen tarafları birbiriyle kolayca buluşturuyor.

Alıcı ve Satıcılara Sağladığı Kolaylıklar

Günümüzün gayrimenkul sektöründe alıcıların ve satıcıların en çok yakındığı durumun güvenilir emlakçılar bulmak olduğunu biliyoruz. İşte MySoldMate uygulaması onların bu şüphelerini en kolay yoldan gidermeyi başaran bir sistem. Kişilik testleri sonucunda oluşturulan profiller üzerinden emlakçıların her türlü bilgisine ulaşan alıcı ve satıcıları bu problemlerini rahatlıkla aşabiliyorlar.

Ayrıca yüzlerce firma araştırıp kendine en uygun olanı seçme derdinden de kurtulmuş oluyorlar. Bunun için tek yapmaları gereken ise üye olduktan sonra kişiliklerini ve isteklerini belirleyecek olan birkaç soruyu cevaplandırmak. Sistem verdikleri bu cevaplar neticesinde onlara en uygun olan üç emlakçının profilini çıkarıyor. Alıcı ve satıcı karşısına çıkarılan bu en uygun üç seçenekten birisini seçerek sonraki adımları takip ediyor ve bunun için ne alıcı ve satıcılardan ne de emlakçıdan bir ücret alınmıyor.

Gayrimenkul Profesyonellerine Sağladığı Kolaylıklar

Gayrimenkul profesyonellerinin işlerini büyütmelerine ve binlerce dolar harcamadan daha fazla müşteriye ulaşmalarına yardımcı olan MySoldMate uygulaması, tüm emlakçılar için en kolay pazarlama aracı haline gelebilir.

Aynı alıcı ve satıcılarda olduğu gibi, gayrimenkul profesyonellerinin de üye olması ve kişilik testinde sorulan soruları cevaplaması gerekiyor. Sonrasında ise profiliniz sistem tarafından alıcı ve satıcılar ile eşleştirilecektir. Dolayısıyla bu uygulama, emlakçılar için sektörde en iyi iletişim kurma ve kaliteli müşteriye ulaşma yollarından biri diyebiliriz. MySoldMate uygulaması, ilk yılına özel olarak emlakçılara ücretsiz üyelik imkânı sunuyor. 

Umarız, tanıttığımız bu tür yenilikçi iş modelleri ülkemizde ki emlak girişimcileri tarafından hayata geçirilir. Ülkemizde böyle faydalı iş modellerine emlak sektörünün gerçekten ihtiyacı var. 

Emlak girişimcileri, diğer girişimler yazılarımızı da okuyabilir, emlak sektöründe global dünyada ne gibi yenilikler ve girişimler hayata geçiriliyor öğrenebilir ve yeni iş modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

DİĞER HABER
11 Temmuz 2016