"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
En Uzun Süreli Harvard Çalışması ile Satışta Daha İyi ve Hayatta Daha Mutlu Olun

Emlak danışmanları sürekli başarının peşinden koşmakla ilgili her şeyi bilirler. Sürecin tadını çıkarırlar ve her yeni satışta kendilerini daha başarılı hissederler. 

Bunu göz önünde bulundurarak, çoğu danışman, genellikle doğası gereği finansal olan teşvikler sunarak bu itici gücü ateşlemek için ellerinden gelenin en iyisini yapar.

Kariyer inşasında para çok büyük bir rol oynasa da, ancak bir dereceye kadar çalışabilir. Paraya kavuştukları anda, insanlar kısa sürede bunun kendilerini mutlu etmediğini anlarlar.

A crimson sea of religious indifference | Angelus News

Peki Neden?

75 yıllık bir Harvard araştırmasının ortaya çıkarmak istediği tam da buydu. Grant ve Glueck araştırması, iki grup insanın fiziksel ve zihinsel durumunu ölçtü:

  • Boston'da büyüyen 456 yoksul erkek
  • 268 erkek Harvard mezunu       

Görüşmelerden beyin taramalarına kadar, çalışma, deneklerin refahını izlemek için birçok farklı araç kullandı. Amaç en keyifli şeyleri belirlemekti.

Araştırmacılar, bir formül yerine, tatmin edici bir yaşam sürmenin basit bir sırrını ortaya çıkarıyor. Harvard profesörü Robert Waldinger'in sözleriyle:

"75 yıllık bu araştırmadan aldığımız en net mesaj şudur: İyi ilişkiler bizi daha mutlu ve sağlıklı tutar."

Yaptığınız satışların sayısı değil, aldığınız bonuslarda değil, sadece aşk ile yapılan duygusal işler ve ilişkiler sizi mutlu eder.

Şimdi, bu çıkan sonuç mutlaka romantik bir ilişki anlamına gelmez. Mutlu olmak için bir sürü arkadaşın olması gerektiği anlamına da gelmez. Bu sadece, gittiğiniz her yerde yüksek kaliteli ilişkiler geliştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu ikili ilişkilerde işe yarıyor çünkü duygusal dürtü insanların satın alma kararlarında büyük rol oynuyor.

Harvard Üniversitesi - Fakülteler, Tarihi ve Başvuru Şartları? -  Mühendisler Dünyası

Bir emlak danışmanı olarak, her satış görüşmesini potansiyel müşteriyle bir ilişki geliştirmenin bir yolu olarak düşünün. Sadece bir şey satmak için değil, bir sorunu çözmelerine yardımcı olmak için orada olduğunuzu bilmelerini sağlayın.

Bu sadece kariyeriniz için değil, tüm hayatınız için harikalar yaratacaktır. Öyleyse oraya gidin ve anlamlı ilişkiler üzerinde çalışmaya başlayın.

Beni Facebook ve Linkedin sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz. Ayrıca sadece emlakçılardan oluşan ve size özel bilgiler paylaştığımız emlakbroker.com gurubumuza katılım sağlayabilirsiniz.

DİĞER HABER
17 Kasım 2022