Mail listemize abone oldunuz mu?
Etkili Emlak Pazarlaması İçin Temel Öğretilere Geri Dönün

Tıpkı bir çocuğun eğitiminde olduğu gibi emlak piyasasında nasıl pazarlama yapacağınızı öğrenmeniz de temel eğitiminizin kalitesine bağlıdır. Eğer temel pazarlama eğitimlerini iyi çalışırsanız en son çıkan pazarlama araçlarını da kendi işinize en iyi şekilde uyarlayabilirsiniz. Özellikle normal iş faaliyetlerinizi nerede geliştirebileceğinizi ve bunları geliştirmek için kullanacağınız araç ve kaynakları belirlemek için temel bilgilerinize geri dönün.

Günlük, haftalık ve aylık pazarlama süreçleri oluşturun ve belirli taktikler geliştirin.

Sonraki albümünü kaydetmek için hazırlanan bir müzisyen veya sonraki hafta çıkacağı maça hazırlanan bir futbolcu gibi, online varlığın korunması da pratik gerektirir. Eğer pazarlama faaliyetlerinizi bir rutine bağlarsanız artık sizin için sıkıcı işler olarak değil normal işlerinizden biri haline gelir. Örneğin blog yazılarınızı hangi aralıklarla yayınlayacaksınız, web sitenizi ne zaman güncelleyeceksiniz, sosyal medyada günlük ne kadar paylaşım yapacaksınız veya e-postalarınızı hangi aralıklarla göndereceksiniz? Bunları ne zaman ve hangi aralıklarla yapacağınızı belirleyin.

Pazarlama taktiklerine gelince, aslında dijital pazarlama stratejisi belirlemek için net ve tek bir yol yoktur. Bunun için markanızı online olarak tanıtmak istediğiniz yollar ile hizmetlerinizi birbiri ile ilişkilendirmeniz daha akıllıca bir yoldur. Kendinize şu soruları sorabilirsiniz:

  • Bu pazarlama kanalını kullanma amacım neler?
  • Bu kanalın performansını ne sıklıkla ölçmeliyim?
  • Diğer emlak profesyonelleri bu kanalı nasıl kullanıyor?
  • Bu kanalı en iyi şekilde kullanmak için bana yardımcı olacak kaynaklar neler?
  • Bu kanala her gün, hafta veya ayda ne kadar zaman ayırmam gerekiyor?

Bu sorulara cevap vererek kendinize bir pazarlama stratejisi oluşturmanız daha kolay olacaktır.

Online pazarlamanızı modernize edecek yazılımları bulun ve kullanın.

Faaliyetlerinizi kolayca yürütmenize yardımcı olacak doğru araçlara sahip değilseniz emlak pazarlama fikirleriniz ne kadar iyi olabilir? Emlak firmaları zamanlarının yüzde 90’ını araştırma için harcıyor. Dolayısıyla zamanı en iyi şekilde kullanabilmek için dijital pazarlama planınızı ve kullanacağınız araçları en iyi şekilde belirlemeniz gerekir. E-posta gönderirken, satılık listeleri hazırlarken, müşterilerle veya ekibinizle toplantı yaparken ve işinizi oluşturan her türlü aşamada dijital pazarlama araçları ile zamanınızı çok daha verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Web siteniz ve bloğunuz için birikim yapın.

Hayal edilen dünyada web sitesi ve blog için kısa sürede çok sayıda içerik üretmek mümkündür. Ancak ne yazık ki hayal ettiğiniz dünyada yaşamıyoruz. İçerik hazırlamak ve planlamak gerçekten zaman alıyor. Özellikle ilk zamanlarda bu iş sizi çok zorlar, ama düzenli içerikler sayesinde hedef kitleniz tarafından bir kez fark edildikten sonra rahat nefes alabilirsiniz.

Çoğu potansiyel alıcı ve satıcı, bir emlak profesyonelinin kim olduğunu anlamak, diğerlerinden ayrılan özelliklerini incelemek ve geçmiş müşterilerinin yorumlarını okumak için web sitesine bakarlar. Bu nedenle web sitenizde ve bloğunuzda onların ilgisini çekecek içerikler hazırlamanız gerekir. En faydalı içerikleri hazırlamak için bir dizi ipucu vardır.

Pazarınızdaki önemli gelişmeleri takip ederek yeni haberleri kitlenizle paylaşabilir, ilk defa ev alıp satacak olanlara faydalı olacak ipuçlarını yayınlayabilir ve listenizdeki evlerin çevresindeki yaşamsal özelliklerden bahsedebilirsiniz.

DİĞER HABER
07 Haziran 2017