"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Evarkadasi.com: Sana En Uygun Ev Arkadaşını Bulmak İster misin?

Nezih bir mekanda, güvenilir insanların bulunduğu bir ortamda, size ve zevklerine hitap edecek uygun bir ev bulmak elbette oldukça önemli. Ancak, her ne kadar biraz daha arka planda kalsa da en az uygun bir ev bulmak kadar önemli bir husus daha var. Ev arkadaşı bulmak... Şayet bekarsanız, öğrenciyseniz ya da türlü sebeplerden ailenizden ayrı yaşamanız gerekiyorsa, şüphesiz arayacağınız ilk şey, uygun bir ev ile birlikte size uygun bir ev arkadaşı olacaktır.

Emlak konusunda her anlamda okurunu düşünen ve fayda sağlamaya odaklı perspektifiyle sizlere en iyiyi sunmaya çalışan bizler, sadece emlak konusunda değil, içinde yaşayacağınız eve uygun ev arkadaşını da bulmanız konusunda sizlere rehberlik edeceğini düşündüğümüz, ev arkadaşlığının globale açılan penceresi olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen, Türkiye’de kurulmuş ilk ev arkadaşı arama sitesi olma özelliğini taşıyan bir site ile tanıştıracağız sizi: evarkadasi.com

2002 yılında Amerika’ya gittiği esnada, kendisine kalacak ideal bir ev bulamamasıyla, ortaya çıkan bu ihtiyaçtan hareket eden Çelikden, Türkiye pazarında da var olan bu açığı fark ediyor ve bir şeyler yapmak gerektiğini düşünerek aldığı domain ile işe başlıyor.

Hedef “Güvenilir Ev Arkadaşı Bulma Sitesi Olmak”

Mehmet Çelikden’e göre öncelikli hedefleri, Türkiye içinde, kendisine ev arkadaşı arayan herkesin aklına gelen ilk platform olmak. Doğrulanmış üyelik sistemi ile platforma kayıt olan herkesin gerçek ve güvenilir kişiler olduğu teyit ediliyor. Öte yandan güvenlik nedeniyle, kişilerin verdiği bilgiler kesinlikle 3. şahıslar ile paylaşılmıyor.

Herkese ve her kesime hitap etme amacında olan siteyi kullanmak tamamen ücretsiz. Çoklu dil özelliği bulunan sitenin erasmus öğrencilerine de yardımcı olması amaçlanıyor. Yurt dışından Türkiye’ye gelen, farklı dil okullarının öğrencileri ile üniversitelerin erasmus öğrencilerine büyük kolaylıklar tanıyan sistem, tanımadıkları bir ülkeye, tanımadıkları insanlar arasına gelen ve nerede kalabilecekleri konusunda tereddüde düşen öğrencilere de hitap ediyor.

Hangi Alanlarda Hizmet Veriyor?

  • Ev arkadaşı arayanlar,
  • Kalacak yer arayanlar,
  • Evi olup kiralamak isteyenler,
  • Emlakçı, yurt, pansiyon, apart gibi kurumsal üyeliklerin taleplerine uygun çözümler sunuyor.

Sistem alt yapısı çok yakında Türkiye’den yurt dışına çeşitli sebeplerden ötürü gitmek zorunda kalan kişilerin de ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde geliştiriliyor.

Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan sitenin 20 binin üzerinde ilanı ve yine 20binin üzerinde üyesi bulunuyor. Site ile ilgili olarak, her ne kadar inişler çıkışlar yaşansa da, uzun yıllardır hedefinden şaşmadan ilerleme kaydetmeyi başaran Mehmet Çelikden ve girişimi evarkadasi.com’u tebrik ediyor ve girişim hakkında yeni gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz.

DİĞER HABER
09 Eylül 2017