"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Evbana.com: Emlak Arama, O Seni Arasın

Emlak Broker’da her geçen gün emlakta inovatif çözümleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazıda tanıtacağımız girişim Türkiye’deki genç girişimcilerden geliyor. Boğaziçi Üniversitesi mezun ve öğrencilerinden oluşan ekip farklı bir emlak deneyimi sunan evbana.com ile bir yıldır hizmet veriyor.

Daha önce de farklı projelere imza atmış olan girişimci ekip, ev ararken karşılaştıkları zorluklar karşısında hem ev arayanların hem emlak danışmanlarının sıkıntılarını çözmek için kolları sıvamış. Ekibin bir üyesi emlak danışmanlarını ve onların sıkıntılarını anlamak için 9 ay emlakçılık yapmış.

Nasıl bir ev veya ofis aradığınızı evbana üzerinden basit bir dijital form ile girerken, kriterleriniz, bölge seçiminiz ve bütçeniz ile ilgili yapay zeka ile geliştirilmiş yönlendirmeler alıyorsunuz. Evbana ekibi talebinizi onaylamak için sizinle irtibata geçiyor ve talebiniz onaylandıktan sonra bölgedeki emlak danışmanları sizin talebinizi görüyor.

evbana.com kurucusu Semih Tekten ile yaptığımız yaklaşık iki saat süren keyifli sohbette, kendilerini emlak danışmanları için satış kanalı olarak konumladıklarını öğrendik. Emlak danışmanlarından aldıkları geri dönüşlerle her geçen gün geliştirdikleri evbana’da ilerleyen günlerde portföy tarafı için de çözümler geleceğini öğreniyoruz.

evbana, alışılmışın dışında emlak danışmanının telefonunun çalmasını beklemeden harekete geçebilmesini sağlıyor. Semih Tekten ile olan sohbetimizde, şimdiye kadar beraber çalıştıkları emlak danışmanları için yarım milyon TL’nin üstünde bir komisyon ekonomisi yarattıklarını da belirtti. Şu an için sadece İstanbul’da hizmet vermelerine rağmen, Ankara ve İzmir’de emlak danışmanlarının kendilerine ulaştığı da aldığımız notlar arasında.

Yıllık üyelik modeli ile çalışan evbana’da, emlak danışmanı olarak aktif olan taleplerin hepsini görüp elinizdeki portföye göre filtreleme yapabileceğiniz bir paneliniz oluyor. Ev veya ofis arayanların nasıl bir yer aradığıyla ilgili tüm detayları görebiliyor ve telefon veya e-posta üzerinden müşteriye ulaşarak portföyünüzü müşteriye sunma şansı elde ediyorsunuz.

Ev aramanın ne kadar zorlu, bir o kadarda yorucu ve stresli bir süreç olduğunu ev arayanlar iyi bilir. Evbana.com, ev aramak için zaman ayıramayan, yoğun bir iş temposunda çalışan kişilerden bu yükü fazlasıyla alıyor. Ayrıca, özellikle büyük şehirlerdeki öğrenciler için bir numaralı sorunların başında gelen kiralama konusunda da oldukça kolaylık sağlıyor.

Genç girişimcilerin yenilikçi bir anlayış ile emlak sektörünün içerisinde yer almaları bizler için gerçekten heyecan verici. Ülkemizde emlak ilan çöplüğünden geçilmeyen bu sisteme, özellikle ihtiyaca yönelik çözüm üreterek katkıda bulunan, emlak arama olayına renk getiren, yaratıcı ve genç girişimci arkadaşlarımızı da emlak broker ekibi olarak kutluyoruz.

İTÜ Çekirdek Girişim Destekleme Programı tarafından desteklenen evbana.com’u takipte olup, yeni özelliklerinden sizi haberdar etmeye devam edeceğiz.

Üye olmayı düşünen veya daha fazla bilgi almak isteyen emlak danışmanları evbana.com/kurumsal sayfasını ziyaret edebilirler.

DİĞER HABER
09 Mayıs 2016