"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Evcil Hayvan Dostu Kiracıların Yeni Bir Ev Satın Alırken Aradıkları Özellikler

Uzun ve yorucu bir günün ardından eve döndüğünüzde, bir mırıltı ya da sallanan bir kuyruk ile karşılanmak kadar güzel bir şey yoktur. Evcil hayvanlar, sahipleri için hayvanlardan daha fazlasıdır; onlar ailenin bir parçasıdır.

Sessiz dostlarımız çocukların davranışlarını iyileştirmenin yanı sıra, arkadaşlık ve ev güvenliği sağlarlar. Ama ne yazık ki köpeklerimizi çok sevsek de onlarla birlikte yaşarken karşımıza zorlu durumlar çıkabiliyor.

Bir apartmanda yaşayan ev sahipleri, evcil hayvan sahibi olma fikrine her zamankinden daha fazla ısınıyor. Ancak tüm evlerin yarısından fazlasında evcil hayvanlar bulunsa da, bir köpek yavrusu, kedi veya diğer evcil hayvanları yetiştirme gereksinimlerini de karşılayan mükemmel evi bulmak zordur.

Rahatlık veya stilden ödün vermeden birçok insan, köpeklerin, kedilerin ve kuşların evlerinde yaşamasına izin veriyor. Sonuç olarak, evcil hayvan dostu olma, yeni bir ev satın alırken sizin için önemli bir faktör olabilir. Tecrübeli evcil hayvan sahipleri, yeni bir topluluğa geçişlerini planlarken belirli özellikleri ararlar.

Bu özellikler aşağıdaki gibidir:

Yeşillik ve Yürüyüşe Uygun Mahalleler

Bağımsız bir evde yaşarken, bir köpeğin etrafta koşacak çok yeri olduğu için sahibiyle birlikte mahallede yürüyüşe çıkması gerekmeyebilir. Ancak bir apartman dairesinde yaşarken, köpeğinizin en az iki günde bir mutlaka sakin bir gezintiye çıkarılması gerekir. Ev sahipleri, günlük yürüyüşlerini kaçıran köpeklerde kaygı, depresyon ve düzensiz sağlık durumu bildiriyorlar.

Yeni mahallenizde yürüyüşe çıkacak huzurlu yerler yoksa, köpeğiniz günlük yürüyüşten bile zevk almayabilir. Araçlar ve yoğun yollar köpeklerde yoğun kaygıya neden olurken, yüksek sesler ve kokular duyularını bunaltıyor. Bu nedenle yeni bir eve yatırım yaparken evinizin çevresinde huzurlu ve sakin bir ortam sağlamalısınız.

emlakbroker.com yazı işleri müdürümüz MAYLO :)

İnşaat Kalitesi ve Kat Planları

Köpeklerin, en ufak anormal yaşam koşullarını bile algılamalarına izin veren çok yüksek duyuları var. Bu nedenle inşaat kalitesine gelirken tanınmış bir inşaatçıya yatırım yapmalısınız. Düşük kaliteli malzemelerle inşa edilen binalar, genellikle ilk birkaç yıldan sonra küf, toz, çatlak ve sızıntı gibi birçok sorunla karşı karşıya kalır. Köpekler ve kediler, bu maddelerin bazılarını yutmaya çalışarak hastalıklara ve enfeksiyonlara yol açabilir.

Küçük bir köpeğin bile evde biraz koşması gerekir. Sıkışık veya kötü planlanmış kat planları ile duvarlarınız ve mobilyalarınız köpeğinizi veya kedinizi boğabilir, bu nedenle en azından uygun büyüklükte bir salona sahip bir eve yatırım yapın ve evinizde köpek veya kedi yatağınızı koymak için sessiz ama geniş bir köşe bulun.

My Bodyguard :)

Kapalı topluluklar

Kapalı topluluklar, hem insanlar hem de evcil hayvanlar için sosyalleşmenin en iyi yolunu sunar! Güvenlikli sitelerde genellikle evcil hayvanlara daha iyi bir yaşam standardı sağlamaya, çocuklarla buluşmalar ve kombine akşam yürüyüşleri düzenlemeye yardımcı olacak evcil hayvan sahipleri grupları ve diğer kulüpler bulunur. Bu özelliklere sahip bir site, tüm aile için daha sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik eder!

Bahçemde üç köpeğim ve ben :)

Peyzaj & Çimenler

Köpeklerimiz doğadan gelir ve evde yaşamaya alışkın olmalarına rağmen kendilerini en mutlu hissettikleri yer açık havada, çimenlerde oynaşarak ve koşturarak yaptıkları oyunlardır. Kapalı sitelerde, genellikle köpeğinizin tasmasını serbest bırakabileceğiniz ve en doğal haliyle kaliteli zaman geçirmesine izin verebileceğiniz peyzajlı binalar, çimenler ve avlulardan büyük fayda sağlarsınız!

Çözüm

Köpekler gibi evcil hayvanlar çok az bakım gerektirir. Sadece onlarla biraz zaman geçirmeniz ve size sadık ve mutlu olmaları için rızklarını sağlamanız gerekiyor. Ancak yeni bir ev satın almayı planlarken en önemli ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanıza yardımcı olur. Mükemmel çevre düzenlemesi, mükemmel inşaat kalitesi ve arkadaş canlısı bir site evcil hayvan severler için mükemmel bir seçimdir. 

DİĞER HABER
28 Eylül 2023