"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Evimi Çabuk Sat: Hevesli Ev Satıcıları İçin Hızlı Satış Nasıl Kolaylaştırılır?

Birçok müşteri emlakçılara şunu söylüyor: evimi çabucak sat. Bazen bu aciliyet duygusu tamamen kişiseldir. Diğer durumlarda, bir iş transferi, ailevi acil durum veya mali kriz nedeniyle olabilir. Nedeni ne olursa olsun, bir emlakçının görevi her müşteriyi mutlu etmektir.

Evleri hızlı bir şekilde satmak ve istekli ev satıcıları için süreci basitleştirmek için sizin için farklı kaynaklardan derlediğimiz bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Doğru Fiyat

Bir evin doğru fiyatlandırılması, hızlı bir satış ile uygun bir teklif için aylarca beklemek arasındaki farkı yaratır. Satıcılar en yüksek rakamı isterken, bazen evi piyasa değerinin hemen altında listelemek mantıklıdır. Bu strateji özellikle bir satıcı pazarında kullanışlıdır. Rekabetçi fiyatlara sahip bir ev, bir ihale savaşı başlatabilir ve herkesin beklediğinden daha fazlasına satılabilir.

Temizlik Canavarı

Satıcılar rahat bir yaşam tarzına sahip olabilir ve evin etrafındaki bazı dağınıklıklarla kendilerini rahat hissedebilirler. Ancak düzensiz bir ev kesinlikle alıcıları caydırır. Satıcılara evi olabildiğince çabuk satmaları için "Temizlik Canavarı" olmalarını söyleyin. Çöpü çıkarın, hoş olmayan kokulardan kurtulun ve evcil hayvan gereçlerini kaldırın. Mevcut sahipler Carlos ve Kahve'yi sevebilirken, alıcılar evcil hayvan dostu olmayabilir.

Kişisel Eşyaları Kaldırın

Çoğu insanın neredeyse her odada kişisel eşyaları vardır. Fotoğraflar, ödüller ve esprili ifadeler, bir evi, sakinlerine ev gibi hissettirir. Ancak potansiyel alıcılar bu kişisel dokunuşlardan rahatsız oluyor. Müşterilerin onlardan kurtulmasını ve fazladan eşyaları depoya koymasını sağlayın. Alıcılar genellikle dolaplara, bodrum katlarına ve çatı katlarına bakarlar, bu yüzden bu görünmeyen yerler dağınıklık ile doldurulmamalıdır. Alıcılar kendilerini evde etkili bir şekilde görselleştirebildiklerinde ve hızlı bir teklif sunduklarında, geçici bir depo kiralamanın fiyatı buna değer.

Profesyonel Fotografçılık

Kişisel eşyalar ve dağınıklık ortadan kalktığında, satıcıları bir çentik almaya teşvik edin. Hızlı bir satış gerçekleştirmek için evin profesyonel fotograf çekimlerine ihtiyacınız var. Doğru ortam, potansiyel alıcıları cezbeder ve onları teklif vermeye teşvik eder. Modern mobilyalar, zarif vurgular ve sofistike bir hava, liste fotoğraflarının öne çıkmasını sağlar. Ve altıdan fazla liste fotoğrafına sahip olmak, evlerin hemen fark edilmesine yardımcı olur.

Derli Toplu

Yıllarca aynı evde yaşadıktan sonra, insanlar genellikle alıcılar için çok şey ifade eden küçük ayrıntıları gözden kaçırır. Bunlardan biri evin dış cephesidir. Kaldırım çekiciliğini arttırmak kolaydır. Satıcıları eve objektif bir gözle bakmaya teşvik edin. Küçük değişiklikler uzun bir yol kat eder. Ön bahçeye çiçek dikin, çimleri düzeltin, çıtaları tahta bir çitin üzerine sabitleyin ve evin süslemesini boyayın. Oyuncaklardan, depolanan eşyalardan ve enkazdan kurtulmak için arka bahçeyi temizleyin. Kısacası evi derleyip, toplayın.

Mülkü Her Zaman Kullanılabilir Hale Getirin

Alıcıların programları vardır ve evleri istedikleri zaman görmek isterler. Satıcıları, mülkü her zaman görüntülenebilir hale getirmeye teşvik edin. Satıcılara, işteyken veya gün boyu dışarıdayken evi gösterecek anahtarların olup olmadığını sorun. Evi en potansiyel alıcılara göstermek için akşamları ve hafta sonları erişilebilir olun. Evi ne kadar çok kişi görürse, o kadar hızlı satılma olasılığı artar.

Çekici Bir Liste Oluşturun

Tüm ön temizlik ve onarımlar tamamlandıktan sonra, bol fotoğraflı çekici bir liste oluşturun. Mülkün inceliklerini göstermek ve bölge dışındaki alıcıları çekmek için bir video turu oluşturun. Şömine, parke zeminler, yüzme havuzu veya jetli küvet gibi evin benzersiz özelliklerini vurgulayan ilgi çekici bir açıklama yapın. Ödüllü okullar veya alışverişe yakınlık gibi konumların avantajlarına odaklanın. Evin yanı sıra yaşam tarzını da pazarlayın.

Pazarlama Paylaşımları

Pazarlama, evi hızlı bir şekilde satmak için çok önemlidir. Evi hemen ilan sitelerinde listeleyin. Listeyi şirket blogunuzda ve Facebook, YouTube, Twitter ve Linkedin dahil olmak üzere sosyal medya sayfalarında yayınlayın. Komşuların ve yoldan geçenlerin dikkatini çekmek için satıcılardan mülke “Satılık” işareti koymalarını isteyin. Bazen mahalle sakinleri, aile üyelerinin yakınlara taşınması için uygun evler arıyor olabilir.

Ayrıntılara ve küçük düzeltmelere dikkat ederek emlakçılar, istekli müşterilerin evlerini hızlı bir şekilde satmalarına yardımcı olabilir. Müşteriler bir ev satın alıyorsa, hayallerindeki evi bulmalarına yardımcı olmayı teklif edin ve aynı zamanda işlemleri koordine edin. Beklentilerini aşan yardımcı bir danışman, kesinlikle tavsiye alacaktır. “Evimi çabuk sat” ifadesine “satıldı bilin!” diyerek yanıt vermeniz yeterlidir :)

DİĞER HABER
24 Ekim 2022