"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Facebook “Gayrimenkul İşine” Giriyor

Facebook gayrimenkul endüstrisi için özel olarak tasarlanmış ilk reklam ürününü açıkladı. "Gayrimenkul İçin Dinamik Reklamlar"  bundan böyle ev arayan Facebook kullanıcılarına yardımcı olacak.

Diyelim gündeminizde ev almak, satmak ya da kiralamak var. Bir emlak sitesinde arama yapıp sayfadan çıktınız. Ancak Facebook, sizin için çalışmaya devam edecek. Facebook girdiğiniz bu emlak sitesindeki arama kriterlerinizi baz alarak ya da toplayarak, sizlere benzer özellikteki evlerin sunumunu yapacak. Siz de profilinizde gezinirken evleri görecek ve çok şaşıracaksınız.

Aylık 2 milyar kullanıcıya hitap eden Facebook’un bu çalışması, gayrimenkulle ilgili birçok projenin ilk örneği olabilir.

Facebook’un bu ürünü, tıpkı büyük alışveriş sitelerinin uyguladığı reklam türüne benziyor. Burada da tüketici, internetten satın aldığı veya baktığı ürünlerle alakalı reklamları sayfasında buluyor.

"Gayrimenkul İçin Dinamik Reklamlar", 100 ve üzeri portföye sahip  olan emlak siteleri  için en iyi sonucu veriyor.

Facebook’tan Keith Watts “Bu kadar yoğun olan Facebook kullanıcısı için gerçekten iyi olacağını düşünüyoruz. Kurulduktan hemen sonra  otomatik sistemin çalışır durumda kalması için, çok fazla insan gücü harcamanıza gerek yok” dedi.

"Gayrimenkul İçin Dinamik Reklamlar" ın emlak portalları için de doğal bir uyumu var. Bir Japon emlak portalının operatörü, ürünün Facebook'a göre yapılan testlerinden olumlu sonuçlar alındığını bildirdi.

ABD’nin ünlü emlak grubu Zillow Group da geçen yıl Facebook'la ortaklık kurduğunu açıkladı. Zillow veya Trulia'daki ilanlar Facebook kullanıcılarına yönlendirildi. Bu Zillow'un "çok, çok, çok sayıda reklam ürününün" ilkiydi.  Zillow Group'un Genel Sekreteri Greg Schwartz, “Gayrimenkul İçin Dinamik Reklamları” kullanıp kullanmadığını söylemeyi reddetti.  Schwartz, “Facebook gayrimenkulü derinleştirdiğinde buna şaşırmayın” dedi.

“Facebook reklamları, gayrimenkul komisyoncuları ve danışmanları için tasarlandığında ve düzgün bir şekilde konuşlandırıldığında etkileyici bir yatırım getirisi  üretebilir.“

DİĞER HABER
08 Ağustos 2017