"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Facebook Kapak Fotografınızla Potansiyel Müşterileri Etkilemek Çok Kolay

Emlakçıların, sürekli değişen Facebook algoritması ile müşteri trafiğini web sitelerine geri döndürmek için yeni ve yaratıcı yollar bulması gerekiyor.

Bunu yapmanın bir yolu, kapak fotoğrafınızı potansiyel müşteri oluşturma aracı olarak kullanmak ve böylece hayranlarınızı iletişim bilgilerini yakalamanıza yardımcı olmak için açılış sayfanıza geri çekebileceğiniz ek bir konum oluşturmaktır.

How to Set Up a Realtor Facebook Page in 9 Steps

Kapak Fotoğrafı Tasarımı

Kapak fotoğrafınız, tıpkı Facebook'ta yayınladığınız diğer fotoğraflar gibi tıklanabilir. Bu, kullanıcıların fotoğrafı tıklayıp genişletmek ve resmin tamamını görüntüleyebilecekleri anlamına gelir.

Kapak resmi tıklandığında, resmin yanında fotoğrafın açıklaması görünür; mevcut ilanınızı veya teklifinizi ekleyebileceğiniz yer burasıdır. Açıklama, kısa bir harekete geçirici mesaj ve ardından iletişim bilgilerini alabileceğiniz bir açılış sayfasına geri dönen bir köprü içermelidir.

Örneğin, satmak istediğiniz yeni bir ilanınız varsa, ilanı gösteren bir kapak fotoğrafı tasarlamak, kullanıcılara mülkü görmeleri için başka bir fırsat verir (normal yayınınız/reklamınız dışında) ve takipçilerinize kısa bir bilgi vermenize olanak tanır.

Modèle Orange Immobilier Facebook Couverture Photo | PosterMyWall

'Buraya Tıklayın' İşareti

Takipçilerin kapak fotoğrafınızı tıklamasını sağlamanın iki farklı yolu vardır. Birincisi, onlardan tıklamalarını istemektir. Kapak fotoğrafınızı tasarladıktan sonra görsele “buraya tıklayın” işareti ekleyin.

Açıklama metninizi her iki tarafa da ortanın biraz dışında ekleyin, böylece Facebook resmi profilinize sığdırmak için kırptığında görünmeye devam eder. Mobil cihazlarda tam kapak fotoğrafı (görüntü boyutu ne olursa olsun) kırpılmadan gösterilir; ancak, kullanıcı masaüstündeyse, Facebook fotoğrafı (doğru boyutlandırılmadığı sürece) genellikle görüntüyü ortalayarak üst ve alt kısımlarını keserek yayınlar.

FREE 10+ Best Real Estate Facebook Cover Examples & Templates [Download  Now] | Examples

Takipçilerin resmin açıklamasını okumak için resminize tıklamalarını sağlamanın ikinci yolu, resmin altına kısa bir harekete geçirici mesaj eklemektir. Bir takipçi resmi (masaüstünde) tıkladığında, fotoğrafın tamamı gösterilir ve takipçileriniz, resminizin açıklamasında açılış sayfanızın bağlantısını tıklamalarını isteyen alt kısımdaki mesajı görebilir.

The Top Real Estate Agent Facebook Pages of 2019 - Home ASAP

Unutmayın, kapak fotoğrafınızı her değiştirdiğinizde, Facebook otomatik olarak fotoğrafın açıklamasını yorum olarak içeren bir gönderi güncellemesi oluşturur. Bu otomatik özellik, takipçilerinizi kapak fotoğrafınızı değiştirdiğiniz konusunda bilgilendirmenin harika bir yoludur. Etki alanınızı genişletmek istiyorsanız, özenle hazırladığınız kapak foto gönderinizi öne çıkarmayı deneyin. 

DİĞER HABER
02 Aralık 2021