"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Facebook Üzerinden Anket Düzenleyerek Bilgi Edinin

Popüler sosyal medya platformu Facebook, 2010 yılında Quora sistemini devreye almış ve yaklaşık 2 yıl boyunca soru –cevap şeklindeki içerikler adına destek sunmuştu. 2012 yılında kapatılan servisin yerini alan günümüz anket sistemi ise daha fazla popüler olacağa benziyor.

Yeni özellikler çerçevesinde kullanıcılar ile buluşan hizmet, anket düzenlemeyi kolaylaştırıyor. Daha önce hikaye ve grup sohbeti gibi özellikler edinen platform, anlaşılan o ki yeni özellikler kazanmaya devam edecek.

Cevap olarak GIF seçme devri

Kullanıma sunulan anket özelliği, cevap olarak sade bir şık dışında, resim ve GIF gibi içeriklerin de kullanılmasını sağlıyor. Üstelik söz konusu özellik, iOS, Android ve masaüstü sürümlerde kullanılabiliyor.

Facebook'ta anket oluşturmak oldukça kolay.

Eylül ayından bu yana anket özelliğini test eden sosyal medya devi, şimdi ise herkesin bu özelliğe erişmesini mümkün hale getirdi. Kullanımı bir hayli basit olan sistemde yapmanız gerekenler şu şekilde; profil sayfanızı ya da ana sayfayı açın, anket özelliğini seçin, bir soru yazın, iki cevap şıkkı oluşturun, isteğe bağlı sunulan fotoğraf yükleme özelliğini kullanın ya da GIF kütüphanesinden uygun gördüğünüz içerikleri seçin, anket için kapanış tarihini belirleyin ve yayınlayın. Ankete katılanların tüm sonuçları görebileceğini ise elbette unutmayın.

Uzmanlık bölgenizle ilgili bir anket oluşturmaya ne dersiniz?

Yeni bir sohbet başlatma hususunda teşvik edici bir görev üstlenebileceği belirtilen anket özelliğinin birçok faydası olacak. Günlük hayatta sormak istediğiniz soruları tek bir seferde tüm Facebook bağlantılarınıza sorabilecek, onların fikirlerini kolayca alabileceksiniz.

Emlak danışmanı olarak fikir edinme

Diğer sektörlerde olduğu gibi emlak alanında da sosyal medyanın gücü her geçen gün artıyor. Birçok emlak danışmanı ya da emlak firması, profesyonel bir şekilde Facebook sayfası oluşturuyor. Bu sayfalar üzerinden düzenlenecek olan anketler müşteri deneyimini ilk elden ortaya çıkartarak, satış ve pazarlama gibi konulara önemli katkı sağlayacağını söyleyebiliriz. 

Sonuç olarak insanların bir gayrimenkulde nelerden hoşlandığını düzenleyeceğiniz bir anket ile rahatça kavrayabilirsiniz. Bir ev hakkında sorular sorabilir, bir mahalle için görüşlerini alabilir ve son günlerde insanların neleri tercih ettikleri hakkında önemli bilgiler toplayabilirsiniz. 

DİĞER HABER
07 Kasım 2017