"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Facebook'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü Emlak Endüstrisinde Ezberleri Bozacak

Facebook iki yıl önce satın aldığı ve en büyük özelliği bir telefona ve bilgisayara bağlı kalmadan kullanılabilecek bağımsız sanal gerçeklik gözlüğü Oculus, 5-7 Ekim’de düzenlenen geliştirici konferansı Connect’te Mark Zuckerberg tarafından canlı bir demoyla tanıtıldı. 

Mark Zuckerberg’in sahnede iki Facebook çalışanına bağlanarak tanıttığı yeni sosyal sanal gerçeklik demosunu seyredince iş dünyasında ve emlak endüstrisinde nelerin değişebileceğini gözlerinizle görebileceksiniz (videoda 4.55 saniyeden sonrasına dikkat edin) :)

Oculus Vr ile istediğiniz bir ortamda arkadaşlarınızla sohbet edebilir, arkadaşlarınızı istediğiniz yere ışınlayabilir ve oyun oynayabilirsiniz. Emlak danışmanları için bu yenilikler ne anlama geliyor dediğinizi duyar gibiyiz. Zamanı olmayan veya başka ülkede yaşayan müşterinize bu sanal gerçeklik gözlüğü ile sunumunuzu yapabilir ve listenizdeki evlerin içine onları ışınlayabilirsiniz.

Müşteriniz evin içini gezerken nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını saniyeler içinde öğrenerek bir daha ki eşleştirme için büyük bir avantaj sağlamış olursunuz. Ofis dışında olsanız bile şirket içi toplantılara katılabilir, farklı bölgelerdeki meslektaşlarınızla eğlenceli iletişim kurabilirsiniz.  

Tabii burada bağlanacağınız veya görüşmek istediğiniz kişilerde de sanal gerçeklik gözlüğünün olması gerekiyor. Diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreten firmaların Oculus'un bu yenilikçi teknolojisine nasıl bir hamleyle cevap verecekleri ise merak konusu. 

Emlak sektöründe yıkıcı bir yeniliğe çok az kaldı

Teknolojik bir dünyada yaşamak iş dünyasının daha hızlı ve yaratıcı olmasını sağlıyor. Teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklere hızlıca uyum sağlayan firmalar kimi zaman çok başarılı işlere imza atıyor. Bu değişimin gerisinde kalan firmalar ise yakın bir zaman sonrası için kendi sonlarını hazırlıyor.

Siz bu değişime hazır mısınız?

DİĞER HABER
09 Ekim 2016