"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Feng Shui: Gayrimenkul Piyasasında Evrene Pozitif Enerji Yollamak

Gayrimenkul piyasası oldukça gelgitlidir. Güvendiğiniz pazarlama kanallarının size eskisi kadar müşteri getirmediği dönemler mutlaka yaşayacaksınız. Bu dönemlerde muhtemelen moraliniz bozulacak ve ekonomik koşullar hakkında endişe duyacaksınız.

Danışmanlar işleri kötüye gittiğinde genelde şunları düşünüyor:

  • Piyasa çok kötü

  • Müşteri sayım çok azaldı

  • Satış yapamıyorum

Ama aslında kötü piyasa diye bir şey yok. Alım gücünün düştüğü zamanlar mutlaka olacak, ama gayrimenkul piyasasında müşterisizlik gibi bir dönemin yaşanması pek de mümkün değil.

Piyasa kötüleştiğinde kapıldığınız olumsuz düşüncelerinizle başarısızlığı kendiniz hazırlıyorsunuz. Hâlbuki enerjinizi ve moralinizi yüksek tutsanız, değişen dış faktörlerin sizi etkileme olasılığı oldukça azalacak. Hedeflerinize ulaşmayı istemeyi asla bırakmamalısınız, bu sizi başarıya götüren en büyük anahtar olacak.

Feng Shui felsefesini duymuşsunuzdur. Duymadıysanız, bu felsefe bulunduğunuz ortamdaki enerji dengesini düzenleyerek huzura ulaşmanızı sağlayacak yöntemleri içeriyor. Örneğin; evinizdeki sivri köşeleri yok ediyor, huzur verici renkler kullanıyor ve karmaşadan kurtularak iç huzurunuzu sağlıyorsunuz. Bu huzur da size hayatta mutluluğu yakalamanız için yardımcı oluyor.

Aslında her piyasa koşulunda başarılı satışlar yapabilmek için ihtiyacınız olan şey düşünce tarzınıza Feng Shui felsefesini uygulamak. Bu da tüm süreç hakkında pozitif düşünerek iç huzurunuzu sağlamanızı ve kendinizi başarıya şartlamanızı içeriyor.

Söylediklerimiz kulağa gerçekleşmesi zor mu geliyor?

Şimdi size hayatınıza pozitiflik katarak enerjinizi yükseltecek ve başarıyı garantileyecek 5 Feng Shui tüyosu vereceğiz:

1. İsteğiniz Açık Olsun

Birçok gayrimenkul danışmanının isteği hızlıca satış yapmaktır. Ama bu istek aslında oldukça belirsiz, çünkü süreçle ilgili hiçbir ayrıntı içermiyor.

Başarılı bir satış yapmak için önce o satışın nasıl gerçekleşeceğini hayal etmelisiniz. Kaç günde satış yapmak istiyorsunuz, o evi kaç paraya satacaksınız ya da müşterinizin memnuniyet seviyesi ne olacak gibi sorular için önceden hedef koymuş olmalısınız.

Ne istediğiniz konusunda olabildiğince açık ve net olun. İsteğinizi detaylandırdıkça enerjinizi tamamen oraya yönlendirebilirsiniz. Bir hedefe karşı duyacağınız yoğun istek başarıyı çekmenizi sağlayacak.

2. Enerjiniz ve İstekleriniz Uyumlu Olsun

Hedefinize ulaşmak için çaba göstermeden önce, bu hedefe ulaştığınızda sahip olacağınız duyguları hissetmeye çalışın. Bunu yaparsanız, evrene pozitif enerji yollayacak ve hedefinize ulaşmak konusunda daha istekli olacaksınız.

Söylediğimiz şeyi nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Aslında tek yapmanız gereken, ya böyle olsaydı diye düşünmek. Ya evi hemen satsaydım, ya kârım daha fazla olsaydı, ya müşterim benden çok memnun kalsaydı…

Bunları içten düşünmek sizde özgüven, doygunluk, dinginlik ve mutluluk hissi yaratacak. Bu hisleri ne kadar yoğun hissederseniz, iyi şeyleri kendinize o kadar çok çekersiniz. Bu düşünce tarzını hayatınıza uydurmak için gerekirse pratik yapın. Her gün kendinize bir şeyler olsaydı ne kadar mutlu olacağınızı hatırlatın.

“Eğer zihnimi değiştirirsem, etrafımdaki dünyayı ve sorunlarını algılayışımı da değiştiririm.” Steve Chandler

3. Zihin Karmaşanızı Yok Edin

Feng Shui felsefesine göre, mutluluğu çekebilmeniz için enerjinizin serbestçe akması gerekiyor. Siz bu felsefeyi zihninize uygulamak istediğiniz için, sizin engelleriniz aslında kafanızdaki düşünceler. Sizi kısıtlayan düşüncelerden acilen vazgeçmelisiniz.

Gerekirse bu konuda profesyonel yardım almaktan çekinmeyin. Başarı ile aranızda duran şey farkında olmadığınız bilinçaltı düşünceleriniz olabilir. Eğer sizi limitleyen düşünceleri saptayamıyorsanız, başkasından destek alabilirsiniz.

Limitleyici düşüncelerinizi saptadıktan sonra, bu düşünceleri yok etmeniz ya da yapıcı düşüncelere çevirmeniz gerekiyor. Bunu yapmak düşündüğünüzden kolay olacak. Gelin şimdi bir örnek üzerinden gidelim:

Limitleyici düşünce: Bu durgun piyasada iyi satışlar yapabilmek için gerekli yeteneklere sahip değilim.

Yapıcı düşünce: Ben her ortama uyum sağlayabilecek bir iş planı oluşturmak konusunda gerekli olacak yetilere sahibim.

Gördüğünüz gibi, yapmanız gereken tek şey olumsuz bir durumu gelişim alanı olarak algılayabilmek. Olumsuz düşüncelerin enerjiniz için engel oluşturmasına izin vermeyin, bırakın enerji istediği gibi aksın, sorunlar da size fırsat yaratsın.

4. Sezgilerinize Güvenin

Korku ile hareket etmek yerine sezgileriniz ile hareket edin. Bu önerinin çok basit bir sebebi var. Eğer ki hakkında iyi hissettiğiniz ve iyi sonuçlar getireceğine inandığınız kararlar verirseniz, enerjiniz yüksek olur. Mutlu hissetmek de iyi sonuç elde etme olasılığını artırır.

Karar vermek konusunda sıkıntı yaşadığınızda, sessiz bir yere geçin ve kendinizi dinleyin. Hangi kararın sizi mutlu edeceğine dair bir hissiniz varsa, o kararı seçin. İçgüdülerinize güvenmeyi ve verdiğiniz kararın arkasında durmayı öğrenmelisiniz.

“Başarısızlık bir çıkmaz sokak değil, bir dönemeçtir.” Zig Ziglar

5. Denemekten Bıkmayın

Pozitif düşünmek, hedefe odaklanmak ve o hedefi başaracağına inanmak sizin hayat felsefeniz olacak. Ama bu felsefeyi hemen oturtmanız kolay değil. Pes etmemeli, gerekirse her gün pratik yaparak bu düşünce tarzını benimsemelisiniz.

Kendi başınıza bu psikolojiye girmek konusunda zorluk çekiyorsanız, her zaman başkalarından yardım alabilirsiniz. Yardım almak kötü bir şey değildir, hele ki hayat kalitenizi artıracak konularda.

Feng Shui adımlarını iş yönetiminiz içerisinde günlük bazda takip etmeye çalışın. İstekleriniz konusunda pozitif olmanızın size pozitif sonuçlar getirdiğini gördükçe zaten bu felsefe hayatınızın bir parçası haline gelecek.

DİĞER HABER
13 Nisan 2018