"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
'Film fragmanı' Pazarlaması: YouTube Milyonlarca Dolarlık Konaklar Satacak mı?

Drone'ları, Lamborghini'leri, aktörleri, YouTube'u ve milyonlarca dolarlık malikaneleri birleştirdiğinizde ne olur? Biz söyleyelim :) Lüks emlak pazarlamasında inanılmaz ilerlemeler elde edersiniz.

Birçok yeni lüks emlak ilanı, pazarlamalarında "film fragmanı" tarzı videolar içeriyor. Henüz görmediyseniz, çok yakında göreceksiniz.

Hollywood neden gayrimenkulü işgal ediyor? YouTube yakında ev satacak mı? Süper zenginler bu pazarlama tarzına mı çekiliyor?

Emlakçılar potansiyel alıcılarını bilmelidir

10 milyon dolarlık bir ev hayal edin. Bu hayali mülk, ne kadar büyük? Bir sahilde mi bulunuyor? Sanat galerisi var mı? Taşınmaz üzerinde üzüm bağı var mı? Muhteşem bir topluluğun parçası mı? 10 milyon dolarlık hayali evinizin detayları, tamamen kim olduğunuza, hayatın hangi aşamasında olduğunuza ve hayatınızı nasıl yaşadığınıza veya hayatınızı nasıl yaşamak istediğinize bağlı olacaktır. Bu mülkü pazarlamak üzere olan lüks emlak danışmanı için, kendini potansiyel alıcı yerine koyarak bu soruları cevaplayabilmesi çok önemlidir.

Luxury Home Designs | Pro Builder

Lüks evler normal evlerden çok farklıdır

"Normal" evler zorunluluk nedeniyle satılır - alıcının evi satın alma ihtiyaçları vardır. Buna örnek olarak, çocukları için daha fazla yatak odasına ihtiyaç duyan, büyüyen aileleri veya işe daha yakın yaşaması gereken yeni bir işi olan bir kocayı verebiliriz. Bunu anlayabiliyoruz; çünkü, çoğumuzun bildiği bir dünya.

Normal evlerin tam aksine, lüks evler nadiren ihtiyaçtan dolayı satılır ve genellikle istek ve arzu tarafından yönlendirilir. İhtiyaca karşı isteği anlamak, pazarlamanın önemli bir direğidir.

Jeff Bezos Is Shopping for a $100M-Plus L.A. Home: Which One?

Kim 10 milyon dolarlık bir eve sahip olabilir?

10 milyon dolarlık bir ev için alıcılar, ultra yüksek net değerli (UHNW) bireyler olacak. Business Insider, UHNW bireylerini net değeri 50 milyon doları aşan kişiler olarak tanımlıyor. Bu insanlar nüfusun sadece yüzde 0.001'ini oluştursalar da, hepsinin aynı olduğunu varsaymak yanlış olur.

Ultra yüksek net değerli bireyi anlamak

Süper zenginlerin hepsi “Wall Street'in Kurdu” gibi yaşamıyor. Aslında, birçok milyon dolarlık konak, konumsal mahremiyetleri ve abartısız vurguları nedeniyle bu şekilde fiyatlandırılır. Emlakçılar, listelerinin ne tür bir alıcı çekeceğini anlamalıdır.

Özel mülk, kendi kendine yeten genç bir teknoloji milyarderini mi yoksa yerleşik bir dördüncü nesil petrol ailesini mi cezbedecek?

Liste bir normal şirket sahibinin "bana bak" evi mi yoksa 20 metrelik çitlerin arkasına gizlenmiş bir ultra zengin malikanesi mi? Ultra yüksek net değere sahip bireyler, ego, rahatlık veya yalnızlık gibi şeyler tarafından motive edilir, bu nedenle anahtar, müşteri isteğinin ne olduğunu bulmak ve pazarlamayı tam olarak buna göre belirlemektir.

Geleceğe hoş geldiniz: Ekranda yaşam tarzı

Şimdi “film fragmanı” pazarlamasına dönelim. Daha önce bir makalemizde yayınladığımız gibi yaşam tarzı videoları lüks emlak piyasasını kasıp kavuruyor. Bu videolar arasında egzotik arabalar, modeller/aktörler, büyüleyici hava görüntüleri ve hatta olay örgüleri ve hikayeler yer alıyor. Bunun biraz abartılı olduğunu düşünseniz de, yalnızca videoyu çevrimiçi izleyen bir alıcı nedeniyle satılan 15 milyon dolarlık mülk örnekleri var. Birçoğu, satış kapanmadan önce mülkü hiç ziyaret etmedi.

Lüks gayrimenkulün bu yönde ilerlemesinin nedeni, yaşam tarzı pazarlamasının "ihtiyaç" yerine "istek" satmanın özü olmasıdır. Bize “ne”den çok, “neden”i söyler. "Ne" pazarlaması gayrimenkulde gördüğümüz şeydir: 555 metrekare, üstelik çıkmaz bir sokakta, altı odalı/üç banyolu ev. Bunu bir buluşmada sevgiline yaptığını hayal edebiliyor musun? “Merhaba, ben Umut, ev 555 m2 ve 200 bin dolar; Benimle evlenir misin?" Ne kadar saçma olduğunun farkındaysanız bu işi gerçekten iyi anlıyorsunuz demektir :)

Tom Cruise Is Selling His Massive Colorado Ranch for $39.5M

Lüks gayrimenkul pazarlaması, mülkün istatistiklerini belirtmekten çok daha ileri gitmelidir; alıcıyı içine alan ve onları hikayesinin içine çeken bir resim çizmesi gerekir. Mülkü, “Benim için ne işe yarar?” Asırlık sorusuna cevap verecek şekilde göstermelidir.

Unutmayın, bu satışlarda "ihtiyaç" yoktur, bu nedenle pazarlamanın bu özel evin sağladığı katma değeri alıcıya iletmesi gerekir. Artan emlak “film fragmanları” ve ardından gelen başarı hikayeleri ile geleceğin şimdi olduğunu söylemek yeterli.

Son bir şey daha :) Tom Cruise'u yakında bir emlak pazarlama videosunda görürsek şaşırmamalıyız ve buna hazırlamalıyız.

DİĞER HABER
03 Ocak 2022