"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Fundrise, Gayrimenkul Teknolojisine Yatırım Yapmak İçin 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattı

Gayrimenkul sektörü yatırım platformu Fundrise, teknoloji alanına genişleme hedefinin bir parçası olarak 1 milyar dolarlık yeni bir fon duyurdu. Yeni “inovasyon fonu” olarak adlandırılan fon, gayrimenkul teknolojisi yatırımlarını tüm ABD vatandaşları için daha kolay ve daha uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlıyor.

Fundrise, ABD'de yaşayan herkesin yüzde 1.85 sabit yönetim ücreti karşılığında fona 10 dolardan başlamak üzere yatırım yapabileceğini söyledi. Fundrise, her yatırımcının şirketin büyümesine ve öz sermayesine katılabileceğini ve teknoloji endüstrisindeki gerilemeyi göz önünde bulundurarak stratejik olarak fayda sağlayacağını vaat ediyor. Akredite olmayan katılımcılar da dahil olmak üzere bir bireyin, bu değerlemelerin maliyeti yükselmeden önce mevcut yatırım ekonomisinden yararlanabileceğini savunuyor.

Fundrise'ın Kurucu Ortağı ve CEO'su Ben Miller

Fundrise'ın Kurucu Ortağı ve CEO'su Ben Miller, "İroni şu ki, risk sermayesi tamamen finansman kesintisi ile ilgilidir, ancak bir endüstri olarak gelişmemiştir ve neredeyse hiç teknoloji kullanmamaktadır. Bunu değiştiriyoruz" dedi . "Fonrise'ı basit bir fikirle başlattık, bireysel yatırımcıların kurumlar ve ultra zenginlerle aynı yüksek kaliteli yatırımlara erişimi hak ettiği ve son 10 yılı emlak sektöründe bunun mümkün olduğunu kanıtlamak için harcadık. Şimdi biz' En hızlı büyüyen gayrimenkul yatırımcılarından biri olmamızı sağlayan aynı yeniliğin büyüme sermayesi ve risk sermayesi dünyasına da uygulanabileceğini göstermek için dikkatimizi teknoloji endüstrisine çeviriyoruz."

Fundrise, özellikle yapay zeka ve makine öğrenimi alanlarındaki şirketlere odaklanarak, "güçlü makro" sergileyen kamu teknoloji şirketlerine yapılan yatırımlara odaklanacak. Girişim, Fundrise'ın kendisini bir gayrimenkul yatırım firmasından bir "her şey yatırım" platformuna dönüştürme misyonunun bir parçası.

DİĞER HABER
21 Temmuz 2022