"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkul Danışmanlarının İlham Alacağı Facebook Videoları

Gittikçe hızlanan dijital dünyada iyi hazırlanmış bir gayrimenkul videosu müşterilerinizin dikkatini çekebilir, etkileşim sağlayabilir ve hatta doğru şekilde kullanılırsa genel satışları bile arttırabilir. Peki bu gerçekliği neden kendi lehimize çevirmeyelim ki?

Sosyal medya denilince akla ilk gelen platform olan Facebook’un önemli bir kısmını video içerikler kaplıyor. Dolayısıyla geçtiğimiz yılın en başarılı videolarını inceleyerek siz de bu yılki sosyal medya stratejisini belirleyebilirsiniz.

Socialbaker tarafından 2017’nin en çok tutan Facebook videoları derlenirken, bunların arasında aynı zamanda canlı yayınlar ve 360 derece videolar da yer alıyor. Kategorileri ise moda, perakende ve hızlı tüketim ürünleri olarak üçe ayrılmış durumda.

1. Moda

Amerikan mücevher üreticisi Effy Jewelry tarafından hazırlanan bu üst düzey video gösteriyor ki, Facebook videolarının kalitesi ciddi fark yaratıyor. Anlatım tarzıyla, yumuşak müziğiyle ve olağanüstü görselleriyle izleyenin dikkatini üstüne toplayan video, Effy Jewelry ürünlerinin bütün lüks doğasını yansıtıyor. Tabii ki tüketiciler de bu esere hak ettiği saygıyı gösterdiler ve 2017 yılında 11 binden fazla organik etkileşim sağladılar.

Tüketicinin bir ürünü nasıl kullandığını gösteren videoların da başarılı olduğunu Stella & Dot’un Facebook’taki canlı videolarından öğreniyoruz. Ürünleri son derece basit bir şekilde sergilese de, bu video da 200 binin üstünde izlenme aldı.

Aynı zamanda videolar yaşanılan deneyimleri yansıttığı zaman da ilgi çekiyor. Patagonia’nın Facebook 360 videosu bunun en büyük örneği olurken, sadece ürünleri göstermiyor aynı zamanda izlerken de keyif veriyor. Unutmayın ki müşterilerinizin ilgisini çekmek için her zaman onları dağa çıkarmanıza gerek yok, bazen bir ofis turu dahi yeterli olabilir.

2. Perakende

İnsanlar yeni ürünlerin açılışlarını severler. Bu yüzden Facebook’un canlı yayın özelliğini bu amaçla da kullanabilirsiniz. Lamborghini Newport Beach bunun en iyi örneği olurken, gerçek zamanlı olarak pek çok kişiye arabanın tanıtımını yapmıştı.

Mevsimlik dekorasyon ürünleri satan Spirit Halloween’ın mağaza içindeki bu tur videosu satılanları sergiliyor ve insanları alışverişe teşvik ediyor, üstelik işe de yarıyor! Yayınlanan Facebook 360 videosu 20 binden fazla etkileşim, 1 milyondan fazla izlenme aldı.

Video bazı tarayıcılarda görüntülenmiyor olabilir. Bu linkten ilgili videoya ulaşabilirsiniz.

3. Hızlı Tüketim Ürünleri

Yemek videolarını seviyorsanız, Buzzfeed Tasty’nin videosu muhtemelen sizi hipnotize etmeyi başaracak. 4 milyona yakın izlenen bu Facebook videosundan özellikle gıda sektöründe olanların alması gereken çok ders var.

Facebook Canlı videolarının ayırt edici özelliklerini kullanarak kitlenizle hızlı şekilde iletişim kurabilirsiniz. Yankee Candle bunu yaparak yeni ürünlerini gerçek zamanlı olarak tanıttı ve video boyunca gelen sorulara yanıt verdi. Unutmayın ki bu şekilde insanlarla aranızdaki bağ da artacak.

Son olarak Facebook videolarıyla insanların bazı hislerini de açığa çıkarabilirsiniz. Örneğin Wright Brand Bacon’ın bu kısa, sabit görüntülü videosu kanınızı acıktırmıyor mu?

Video bazı tarayıcılarda görüntülenmiyor olabilir. Bu linkten ilgili videoya ulaşabilirsiniz.

DİĞER HABER
14 Ocak 2019