"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkul Endüstrisine Hakim Olabilmenin Sırrı

Bundan önce gençliğinizin neredeyse 20 yılını okul sıralarında geçirdiniz ve gerçek dünyaya hazırlanmak için olabildiğince fazla bilgiyi zihninize sıkıştırmaya çalıştınız. Sonra aniden potansiyelinizin sonunu işaret eden bir noktaya geldiniz. Öğrenebileceğiniz her şeyi öğrendiniz. Şimdi gidip kendiniz için bir şeyler yapma zamanı.

Ancak düşünmeyi bıraktığınız anda gidişat biraz tuhaflaşmaya başlıyor. Neden mi? Çünkü dünya sürekli olarak değişiyor ve yeni keşifler ile yeni eğilimler ortaya çıkıyor. Dolayısıyla 10 yıl önce veya 5 yıl önce öğrendiğiniz şey, bugün geçerli olmayabilir. Peki, çözüm nedir? Öğrenmeye devam etmek!

Siz, bir emlak profesyoneli olarak son derece rekabetçi bir endüstrinin parçasısınız. Emlak sektörüne atılmadan önce belki binlerce kişi ile aynı kaderi paylaştınız ve aynı şartlarda emlak sektörüne girmeye karar verdiniz. Diğerleri gibi siz de emlak işinin temelini oluşturan bilgileri öğrendiniz.

Evet, temel bilgiler önemlidir ve işinizin temelini oluşturmak için yardımcı olurlar. Peki, ya müşteriler ile konuşmanızı nasıl başlatıyorsunuz? Onların itirazlarının üstesinden nasıl geliyorsunuz? Rekabetin içinde nasıl öne çıkıyorsunuz? Bunun için öğrenmeye devam etmeli ve beklenenin ötesine geçmelisiniz.

Herhangi bir şeyde egemen olmak, çok çabayı gerektirir. Etrafınızdakilerden daha fazla çaba sarf ederseniz kazanırsınız. Rekabet içinde öne çıkmak, tamamen size bağlıdır. Yeni eğitim fırsatlarını değerlendirmek, bilginizi genişletmek ve bir gayrimenkul uzmanı olmak için temellerin ötesinde yeni becerileri öğrenmek, emlak sektörüne hakim olmanızı sağlayacak mükemmel bir yoldur.

Kendinizi eğitmek ve öğrenmek için illa ki bir sınıfta bulunmanız gerekmez. İşte başlangıç için size 3 farklı seçenek:

Okumaya Başlayın

Farklı fikirler emlakbroker.com'da.

Her sabah kalkar kalkmaz e-postalarınızı kontrol etmek yerine, biraz okumaya vakit ayırabilirsiniz.

İnternet ortamı, emlak sektöründeki son trendleri takip etmeniz için mükemmel bir ipucudur. Kendinize emlak sektörü ile ilgili yenilikleri ve yeni fikirleri takip edebileceğiniz birkaç kaliteli blog (mesela emlakbroker.com) bulun ve düzenli olarak takip edin. Yeni çıkan karma içeriklere ulaşmak istiyorsanız Google Alerts ile kendinize bir sistem oluşturmayı da tercih edebilirsiniz.

Okumak, sizi belirli bir konuda uzmanlaştırabilir, bilmediğiniz alanlardaki eksiklerinizi giderebilir veya yeni bakış açıları kazandırabilir. Bu anlamda kitaplar da mutlaka çok faydalı olacaktır. Her pazar günü sizler için yayınladığımız “haftanın kitabı” makalelerini mutlaka takip etmenizi öneririz.

Sanal Bir Sınıf Bulun

Webinar… İngilizce’de seminerin web ortamında yapılanlarına webinar adı veriliyor. Bunu Türkçe’de web seminerleri veya sanal seminerler olarak çevirebileceğimizi düşünüyoruz.

Web seminerleri, birçok nedenden dolayı emlak brokerlar için bir numaralı kolaylıktır. Bir web seminerine katılırsanız, ofisinizden ayrılmadan ve yüksek seyahat masraflarından kaçınarak yeni şeyler öğrenme fırsatı elde etmiş olursunuz.

İnternet üzerinden katılımcılara canlı olarak verilen bu web seminerlerini, tekrar tekrar izleyebiliyorsunuz ve fiziksel olarak bir katılım göstermediğiniz için çok sayıda seminere vakit ayırabiliyorsunuz.

Yani, web seminerleri, öğrenmeye devam etmenizi kolaylaştırıcı yöntemlerden biri olarak karşınızda duruyor.

Sınıfı Ayağınıza Getirin

Yeni şeyler öğrenmenin diğer bir yolu da, emlak endüstrisinde uzman olan kişileri ofisinize taşımanızdır. Uzmanları ofisinizde bir araya getirerek bir oturum düzenleyebilir veya birebir olarak uzmanlardan ders almaya çalışabilirsiniz.

Bu anlamda yanınıza getireceğiniz uzmanların, gerçekten sektörde deneyimli ve size yeni şeyler katacak uzmanlar olduğundan emin olmanız gerekir. Geleceğin En Yeni 10 Emlak Trendi tarzında bilgilere herkes ulaşabilir. Ama bir emlak uzmanı, bundan çok daha fazlasını size verecektir.

Müşterilerin size göstereceği itirazlara nasıl bir yaklaşım gösterebileceğinizi, kişisel kazançlarınızın ve kayıplarınızın neler olduğunu size teker teker söyleyebilecek ve her birinin nedenlerini, sonuçlarını sayabilecek bir uzmandan öğreneceğiniz çok şey olacaktır.

Ekstra olarak emlak uzmanları, size neyi yapmanız gerektiğinden ziyade onları nasıl yapmanız gerektiğini de söyleyen kişilerdir. Pazarlamada kullanmanız gereken beş önemli araç varsa, aynı zamanda bunların nasıl kullanılması gerektiğini de size sunarlar.

Sonuç

Tüm bu yöntemler, kendinizi eğitmeniz ve işinizi büyütmeniz için sadece üç ipucudur. Gerçek şu ki bunlardan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Eğer profesyonel olarak gelişmeye ve sürekli olarak öğrenmeye karar verirseniz, bunu nasıl yapacağınız tamamen size kalmıştır. En önemlisi ise, bunu gerçekten yapmanızdır. Gayrimenkul sektörüne dair bildikleriniz ve öğrenecekleriniz sizi diğerlerinden ayıran nokta olabilir.

DİĞER HABER
23 Mart 2018