"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkul İçin Özel Olarak Üretilen Video Hazırlama Aracı: WeVideo

Emlakbroker.com ekibi olarak sizlere, gelişen teknoloji dünyasının gayrimenkul sektörüne dokunuşu sonucu ortaya çıkan girişimleri ve uygulamaları sunmaya büyük gayret gösteriyoruz. Bunu hem sizlerin işlerinizi kolaylaştırmak hem de bu tür yeni girişimlere özendirmek için yapıyoruz. Ancak genelde paylaştığımız uygulamalar hep yabancı kaynaklı ve yabancı dilde oluyor. Bu sefer ise yine yabancı kaynaklı ama Türkçe anlatım kılavuzları olan bir uygulamadan bahsedeceğiz. Dolayısıyla bu uygulamayı kullanmakta hiç zorlanmayacaksınız.

WeVideo ile Alıcıların Gözünde Fark Yaratmak

WeVideo, gayrimenkul sektörüne özel olarak videolar yapılmasını ve paylaşılmasını sağlayan bir uygulama. Ancak içeriği bu kadar basit değil tabi ki. WeVideo’nun amatör ve profesyonel düzeyde video düzenlemeleri yapılmasına izin veren arayüzü, kullanıcılar tarafından çok basit şekilde çözümlenebiliyor ve sonuçta harika video kurguları ortaya çıkarılabiliyor.

Gayrimenkul videolarınızı yapmanızın hızlı ve ekonomik yolu olan WeVideo ile alıcıların dikkatini çekecek cezbedici videolar yapılabiliyor. Herhangi bir ortamda aldığınız video kaydını arayüze aktarmanız ile birlikte, videonuz üzerinde kurgu yapabiliyorsunuz.

Ne demek kurgu yapmak? Videonuzun belli bölümlerini keserek aralara farklı metin efektleri veya görsel efektler uygulayabiliyorsunuz. Videonuz üzerine eyleme çağrı butonları koyabiliyor veya istatistiki verileri yansıtabilmek için grafiklerden yararlanabiliyorsunuz.

Son aşamada ise hazırladığınız bu videoyu anında istediğiniz platform üzerinden müşterileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Böylece müşterilerinizin gözünde, diğerlerinden daha farklı ve daha etkileyici bir sunum ile sıyrılmanın keyfini yaşıyorsunuz.

Kayıt, Kurgu ve Paylaşım Aşamasındaki Özgürlük

WeVideo’yu diğerlerinden ayıran bir özelliği de mekan, zaman ve ortam açısından bir sınırlamasının olmamasıdır. Sadece üç adımı izleyerek videolarınızı hızlı bir şekilde hazırlamanız mümkün oluyor:

- Herhangi bir kamera ile videonuzu kaydediyorsunuz.

- Herhangi bir cihaz üzerinden videonuzu düzenliyorsunuz.

- Herhangi bir hedef noktasına dışarı aktarım yapıyorsunuz.

Tablet, akıllı telefon, laptop veya bilgisayar gibi pek çok cihaz üzerinden kullanım imkanına sahipsiniz. Örneğin telefonunuz ile kaydettiğiniz bir gayrimenkul videosunu WeVideo kurgu arayüzüne anında aktarabiliyor ve ofisinize gittiğinizde bilgisayarınızdan arayüzü açarak bu video üzerinde gerekli işlemleri yapabiliyorsunuz.

Dinamik Eyleme Çağrı Butonları

Bildiğiniz gibi gayrimenkul videolarında eyleme çağrı bildirimleri çok önemli bir yer tutar. Çünkü tanıtıcı bir video hazırlamak bazen yeterli olmayabilir. Videonuzun bazı bölümlerine eyleme çağrı metinleri ve efektleri eklemeniz gerekir. Örneğin videonuzun sonunda “bu gayrimenkulü kaçırmamak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz” gibi üzerine basıldığında iletişim sayfasına yönlendiren bir çağrı butonunun yer alması gibi…

WeVideo arayüzünde, bu gibi içeriklerin videoya eklenmesi için farklı efektler ve farklı görseller bulunuyor. Bu tür efektleri uygulamak için illa ki profesyonel bir uzmana ihtiyacınız yok. WeVideo’nun geniş kütüphanesindeki 1000’den fazla ticari izinli ses ve görüntü unsurlarını kullanarak videolarınızı alıcıların gözünde daha zengin görünecek hale getirmeniz mümkün.

Hazırlanan Videoyu Paylaşma İmkanları

Alıcı ve satıcılarınıza hazırladığınız videoyu ulaştırmanın pek çok yolu var. İster sosyal medya hesaplarına ister e-posta ile videoları herhangi biriyle paylaşabiliyorsunuz. Her nerede olursanız olun veya müşterileriniz her nerede olurlarsa olsunlar, onlara hazırladığınız videoyu kolayca görüntüleme fırsatı sunabilirsiniz. Çünkü WeVideo, hazırladığınız videoları bulut (cloud) veri tabanında tutuyor ve istediğiniz zaman müşterileriniz ile bu veri tabanı üzerinden paylaşmanıza olanak tanıyor.

Videoların Görüntülenme Takibi

WeVideo, aynı zamanda hazırladığınız videoların görüntülenmesine dair bazı istatistiki verileri de size düzenli olarak sunuyor. Size ait admin panelinde çeşitli grafikler ve analiz bilgileri şeklinde görebileceğiniz bu istatistikleri inceleyerek daha etkili videolar oluşturabiliyorsunuz.

Ekibinizle Daha Hızlı Bir Çalışma Ortamı

WeVideo, gayrimenkul profesyonellerine sadece müşterilerine sundukları hizmet anlamında kolaylık sağlamıyor. Aynı zamanda ekibindeki diğer iş arkadaşları ile hızlı çalışma imkanını da sunuyor. Yüklediğiniz video ve resimleri iş arkadaşlarınızla WeVideo ile paylaşabiliyorsunuz ve takımınızın birden çok videoyu sorunsuzca farklı mekanlardan ve farklı aygıtlar kullanarak düzenlemesini sağlayabiliyorsunuz.

Son bir şey:

WeVideo’nun sizlere en büyük katkısı ise neyi nasıl yapacağınızı video anlatımlar ile sunuyor olması. Üstelik videoların Türkçe altyazılı olması da size inanılmaz bir kolaylık sağlayacaktır. WeVideo’nun akademi sayfasını hemen inceleyebilir ve müşterilerinize benzersiz bir video sunumu yapmak için harekete geçebilirsiniz.

DİĞER HABER
18 Ekim 2016