"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkul Pazarlama Üstatlarının En Dikkat Çekici Sırları (Bölüm 1/2)

Pazarlama, gayrimenkul profesyonellerinin en iyi olması gereken alandır aslında. Alıcılar ile satıcılar arasında aracı görevini üstlenen emlak brokerlar, onları ikna edebildikleri ve ellerindekini pazarlayabildikleri sürece iş yaparlar. Bu durumda pazarlama dünyasının kapısını aralayan ve içeriye girdiklerinde en farklı stratejileri ortaya koyarak sıyrılmaya çalışan broker ve danışmanlar, bu dünyanın sırlarını da iyi takip etmelidir.

Nedir bu sırlar? Onlar gayrimenkul ve iş dünyasının üstadlarının sözlerinde saklı. İşte iki bölüm şeklinde yayınlayacağımız bu makalemizde, sizler için iş dünyasının pazarlama üstadlarının sözlerinden önemli sırları aktarıyoruz. İlham almanız dileğiyle…

Guy Kawasaki:

İnsanların aklını başından aldığınızda, hedefiniz onlar üzerinden para kazanmak ya da istediğinizi almak olmasın. Onlara mükemmel bir keyif yaşatmayı hedefleyin.

Laura Monroe:

Hem kendinize hem müşterilerinize ilham kaynağı olun. Bilgilendirin, ilgisini çekin, bağlanın ve teşvik edin. Video, e-posta ve sosyal medyayı kullanarak stratejiler geliştirin ve onlara aradıkları evi bulun. Son dokunuşunuz ise mükemmel bir müşteri hizmeti olsun.

Frederick Townes:

Veri güdümlü kararlar almak için analitik kullanmak, kör bir sürücü olmak yerine, yeni rekabet üstünlüğü ve işin iç yüzünü kavrama kabiliyeti kazandırır.

Katie Lance:

Hikayeleştirme ve kapsamlı ve içerik stratejisi hayati önem taşır. Pazarlama mesajlarının sosyal medyada uçuştuğu değil, gerçekten işlerine tutku ile bağlı olduklarını anlatan bir hikayeleştirme ile kendi değerlerini yaratan brokerlar görüyorum.

Ekaterina Walter:

Etkili görseller kullanın. İnsan beyni görselleri, metinlere göre 60 bin kez daha hızlı algılar ve Y kuşağındaki alıcıların fotoğraf odaklı deneyimleri vardır. Aşırı bilgi yükleme çağında, çağdaş, ilginç ve yüksek kalitedeki görseller, içerik stratejinizin bir parçası olmalıdır.

Alexanfra Gibson:

Her zaman bir şeyler isteyen siz olmayın. Anlaşmanızı almaktan daha çok vermeye yönelik bir temele oturtun. Bu işin yalnızca sizinle ilgili olmadığını hatırlayın.

Joda Mize:

Markalaşma ile pazarlama arasında tartışılmaz bir fark vardır. İş sahipleri olarak siz, bu ayrımı yapma yeteneğine sahip olmalısınız. En nihayetinde markanız, kendiniz hakkında ne dediğiniz değil, tüketicinin sizin hakkınızda ne hissettiğidir.

Peter Brewer:

Emlak profesyonelleri tarafından sunulan pazarlama stratejilerinin manzarası, giderek daha mülayim bir hal alıyor. Acilen farklılığınızı ortaya koyacak olan noktayı belirleyerek kendinizi daha özel hale getirin. Mülayimlik ve sıkıcılık öldürür. Dikkat çekin!

Anne Jones:

Yüksek kalitede içerik paylaşmak, bir Mercedes sürmek ile eşdeğerdir. Henüz milyon dolarlık bir evler satmamış olabilirsiniz, ama pazarlamanız sizi öyleymiş gibi göstermelidir.

Debra Trappen:

Kişisel marka hikayeniz ve niş pazarlama hedefinizin her ikisi de sevdiğiniz bir hayat ve iş içerisinde tasarlanır. Değerlerinizi ve asıl amacınızın ne olduğunu tanımlamalısınız. Ancak o zaman sizin değerlerinizi fark eden ideal müşteriler ortaya çıkar. Tutkularınızı paylaşın ve deneyimlerinizden zevk alın!

Rivers Pearce:

Pazarlama üzerine bir kuruş dahi harcamadan önce, benzersiz olan değerinizi ve hedef kitlenizi anlamak için zamanınızı harcayın. Sonra bazı karakterler oluşturun ve hedeflerinizi özelleştirin. Ancak o zaman zamanınızı, paranızı ve enerjinizi nasıl harcayacağınıza hazırlanmış olursunuz.

Carol Farrar:

Topluluk oluşturun. Sizi tanıyan, seven ve güvenen insanlar, sizin savunucunuzdur. Düzenleyeceğiniz toplantılar, etkinlikler boyunca onlarla olan ilişkilerinizi güven içinde geliştirin.

Seth Price:

Online pazarlama, bir füze bilimi değildir. Her gün yapılan bir yarı savaş durumu ve diğer insanlar hakkında konuşma durumudur.

Jack Miller:

Gayrimenkul profesyonellerinin %55’i online görüşler ile çalışmıyor. Tüketicilerin ise %85’i oradalar. Gelecek 18 ay içinde firma görüşleri trendi artacak. Evinizi sıraya koyun ve olumlu görüşler biriktirmeye bakın!

Kim Colaprete:

Gayrimenkul pazarlamasında başarı, benzersiz, tutarlı ve tamamen vizyonunuzu uygulayan bir durumda gelir. Birçok parlak fikir, not defterlerinde, Evernote beyin fırtınalarında veya Facebook grup sohbetlerinde kalır. Markanızı, vizyonunuzu ve planınızı öne çıkarın. Gerçek sihir, niş pazarlamanızı bildiğinizde ve fikirlerinizi notebookunuzdan sokaklara taşırdığınızda gerçekleşir.

Zach Schabot:

Harika hikayeler anlatın! Her ev ve her müşteri hakkında özel bir şeyler vardır. Bazı şeyleri özelleştirmek ve onları paylaşmak sizin işinizdir.

Hangi pazarlama uzmanının sözünden etkilendiğinizi bizimle paylaşmayı ve yazımızın ikinci bölümünü okumak için yarın emlakbroker.com’u takip etmeyi unutmayın. :)

Yorumlarınız ve paylaşımlarınız bizim için değerlidir.

DİĞER HABER
13 Ekim 2016