"Emlak dünyasını sıkıcı buluyorsanız, okuduğunuz yazıda altını çizdiğiniz cümleler yoksa yanlış bir yerde okuyorsunuz demektir." Emlak Broker
Gayrimenkul Pazarlamasında SlideShare Kullanmanın Faydaları ve İpuçları

Öncelikle SlideShare nedir? Bu platform, PDF, PowerPoint slide ve videoları ile farklı formatlarda sunumlar hazırlayarak paylaşmanızı sağlayan bir sitedir. Bu siteye yüklediğiniz sunumlar, herhangi biri tarafından arama sonuçlarında bulunarak görüntülenebilir ve paylaşılabilir. Dünyadaki en popüler sunum paylaşma sitesi olan SlideShare, aylık 60 milyon ziyaretçi ve 130 milyon sayfa görüntülemesine sahip olmasının yanı ısra en çok ziyaret edilen ilk 200 site arasında yer alıyor.

Peki, gayrimenkul profesyonelleri SlideShare’i ne için kullanabilir? Gayrimenkul pazarlamasında SlideShare’i kullanarak yararlanabileceğiniz noktalar nelerdir? Bir gayrimenkul uzmanı olarak SlideShare platformunu kullanarak markanızı nasıl pazarlarsınız? Tüm bu soruların cevabını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz.

Gayrimenkul Pazarlamasında SlideShare Kullanmanın Faydaları

- İş dünyasının en popüler sosyal platformu olan LinkedIn ile SlideShare platformu bir arada kullanma imkânına sahipsiniz. Eğer endüstrinizdeki uzmanlığınızı sergilemek istiyorsanız ve bu anlamda bir kanaat lideri haline gelmek istiyorsanız, sektöre dair ilgi uyandıran, otoriter ve görmezden gelmenin mümkün olmadığı fikirlerinizi SlideShare platformu ile sunuma dönüştürebilir ve bu sunumları LinkedIn hesabınız üzerinden insanlara sunabilirsiniz.

- SlideShare Pro için hiçbir ücret ödemeden kayıt olabilirsiniz. Böylece sadece statik sunum slideları yüklemek yerine, firmanızı ve ev turlarınızı gösteren videolar da yükleyebilirsiniz. Firmanızı, markanızı ve listelerinizi insanlara daha resmi bir kanal üzerinden sunmak etkili olabilir.

- İçeriklerinizi kimlerin görebileceğini yönetebilirsiniz. İsterseniz sunumlarınızı herkesin arama motorlarında görebileceği şekilde ayarlayabilir ya da direkt olarak istediğiniz kişilere sunumunuzun linkini gönderebilirsiniz. Böylece müşterilerinize özel bir ev gösterimi için harika bir yöntem elde etmiş olursunuz.

- Yüklediğiniz sunumlar, otomatik olarak mobil telefonlarda da görüntülenebilecek şekilde ayarlanmıştır. Dolayısıyla mobil internet kullanan çok sayıdaki kullanıcıya da sunumlarınızı ulaştırmış olursunuz.

Gayrimenkul Uzmanları İçin SlideShare Kullanmanın İpuçları

  • Tutarlı Olun

SlideShare’de bir sunum hazırlarken onları birer çalışma kitabı veya birer e-kitap olarak düşünmelisiniz. Sunumun her bir sayfasının renkleri, tasarımı ve yerleşim düzeni, birbirini tamamlayıcı ve uyumlu olmalıdır. Örneğin eğer firmanızı tanıtıcı bir sunum hazırlıyorsanız, logonuzun renkleri ile uyumlu sayfa renklerini seçebilirsiniz. Bu gibi küçük noktalar, görüntüleyen kişiler üzerinden son derece itibarlı bir etki bırakabilir.

  • Zengin Kelime Optimizasyonu Kullanın

Sunumunuzu anlatan ve özetleyen anahtar kelimeleri kolayca bulunacak şekilde seçmeniz de çok önemlidir. İnsanlar, sizin sunumunuza aram motorunda bir takım kelimeleri aratarak ulaşabilecekleri için, sizin sunumunuza ulaşmak için hangi kelimeleri yazabileceklerini iyi düşünmelisiniz. Sunumun başlığı, kısa açıklaması ve etiketleri de buna bağlı olarak aynı önemde seçilmelidir.

  • İçeriğinizi Farklı Türlerde Yükleyin

Yaratıcı olun. Sunumlarda hiçbir kısıtlamaya tabi değilsiniz. Bunu bir fırsat bilerek, SlideShare platformuna, sektörünüze ilişkin ilginç başarı hikayelerini, şirketinize ait infografikleri, bloğunuzdaki makaleleri, videoları ve daha pek çok içeriği yükleyebilirsiniz.

  • Eyleme Çağrı Metinleri Ekleyin

SlideShare içerikleriniz üzerinden yeni potansiyel müşteriler edinmek isterseniz, sunum metinlerinizin içerisine “eyleme çağrı” bölümleri ekleyin. Örneğin sunumun sonunda site adresinize yönlendirme yapan bir duyuru gibi… Amacınız SlideShare takipçilerini birer müşteriye dönüştürebilmektir. Bunun için onların size gelmesini beklemek yerine onların kişisel iletişim bilgilerini almayı da tercih edebilirsiniz.

  • Tüm Yorumları Okuyun ve Cevaplandırın

SlideShare kullanıcıları, sizin içeriklerinize yorum yazabilirler. Sosyal olun ve size yapılan tüm yorumları okuyarak mutlaka cevaplandırın. Bu şekilde sizi takip edenlerin güvenlerini tazelemiş olursunuz. Onların aynı zamanda size potansiyel birer müşteri olabileceklerini hiçbir zaman unutmayın.

Emlakbroker.com Tavsiyesi:

Sonuç olarak SlideShare, gayrimenkul profesyonellerinin ünlerini arttırmaları ve bir emlak profesyoneli olarak sektörün fikir insanları arasında kendini lanse etmesi anlamında mükemmel bir platform olabilir. Bu tarz yenilikçi platformları tanıtmak bizim işimiz, kullanmak ise sizlerin en önemli özelliğiniz olmalıdır. SlideShare’in avantajlarından faydalanın ve kalabalığın içinden sıyrılın!

DİĞER HABER
03 Ekim 2016